Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pierwszy przejazd połową , następnie drugi przejazd, następny trzeci ścieżki za kołami i co 4 przejazd,, ścieżki na 10 m i 2,5 m szer  zestaw lub siewnik;)

Opublikowano

Musisz przerobić albo dokupić coś takiego :

http://allegro.pl/redlica-siewnika-prawa-za-kolem-siewnik-poznaniak-i5142365686.html

http://allegro.pl/redlica-podwojna-lewa-poznaniak-35cm-3043340010-i5126534258.html

Może się mylę ale ktoś mi kiedyś mówił że tak zrobił ;) Szczerze nigdy nie miałem i nie będę miał poznaniaka więc mało wiem o nich :)

Kiedyś sam walczyłem ze ścieżkami także temat jest obcykany :D

Opublikowano

Pierwszy przejazd połową , następnie drugi przejazd, następny trzeci ścieżki za kołami i co 4 przejazd,, ścieżki na 10 m i 2,5 m szer  zestaw lub siewnik;)

Czy dobrze rozumiem, że w 3-cim przejeździe zamykam lejki dokładnie za kołami ciągnika, następnie 3 przejazdy wolne i w 4-tym robię ścieżki za kołami ciągnika? I tak w koło. Dobrze tak? Widzę, ze się znasz na tym. 

Opublikowano (edytowane)

że siewnik ma taką funkcje to rzecz oczywista , i że moga być załączane np. elektrycznie itd.. chodzi mi o ilość przejazdów aby je załączyć pamiętasz je czy zapisujesz albo jeszcze inny sposób ..

Edytowane przez Matey
cytowanie poprzedniego posta
Opublikowano

Mam bardzo prosty sposób na 5 siewnikow na jeden opryskiwacz. Na końcu przejazdu z zamkniętymi lejkami cofam ciągnikiem około 3 metry ( żeby zrobić ślad na polu) Robię cztery przejazdy, Zamykanie(początek ścieżek) będzie zawsze z tej strony pola co poprzednio był koniec ścieżek.

Opublikowano

Pierwszy przejazd połową , następnie drugi przejazd, następny trzeci ścieżki za kołami i co 4 przejazd,, ścieżki na 10 m i 2,5 m szer zestaw lub siewnik;)

Przejazd pierwszy w ktorym polowa sieje a jak sobie zaznaczasz aby mijak nie wyszedl

Opublikowano (edytowane)

@jacor95  tak ;)

@Sanuf Nie wyjdzie Ci mijak jak pojedziesz kołem po skrajnej redlicy pierwszego przejazdu lub jak dobrze pamiętam jak używasz znaczników to jedziesz drugim przednim kołem w "bruzdzie" znacznika to powinno Ci wyjść  ;) ścieżki na 10 m ostatni raz zostawiałem z 5 lat od tamtej pory na 12 m ;)

Edytowane przez rafto
Opublikowano

Witam wszystkich .

mam mały problem postanowilem robic scieżki technologiczne  mam siewnik nodet gc 3 m ale opryskiwacz tylko 10 m wogule nie mam zielonego pojecia jak to zrobic itp...  i czy wogule da sie zrobic prosze o szybka odp . z gory dzieki :) 

Opublikowano

jak zrobić ścieżki na 12m siewnikiem 2.5m ?wychodzi na 12.5m | | Ś | | | | Ś | | | | ... no to nie bardzo opryskiwacza nie poszerze, można coś zrobić aby na 12m wyszło ?

Opublikowano

@kapec22 zmniejsz szerokość siewnika na 2,4m ;)

 

@bools zaczynasz połową siewnika i później już całą szerokością siewnika siejesz ;) Pierwsze ścieżki załączasz w 3 przejeździe i później co 4 przejazd ;)

Opublikowano

żeby zmniejszyć do 2.4m to musiałbym zatkać jeden lejek z jednej strony obok koła i chyba znacznik z tej strony ustawić krócej, tylko czy wtedy będzie  równo wychodził siew ?

 

A jak wy opryskujecie na uwrociach jak przejeżdżacie z jednej ścieżki do drugiej wyłączacie opylacz czy nie? bo w ten sposób wychodzą nie opryskane kliny i chyba lepiej wyłączać i potem opryskać w poprzek ?

Opublikowano

żeby zmniejszyć do 2.4m to musiałbym zatkać jeden lejek z jednej strony obok koła i chyba znacznik z tej strony ustawić krócej, tylko czy wtedy będzie  równo wychodził siew ?

 

A jak wy opryskujecie na uwrociach jak przejeżdżacie z jednej ścieżki do drugiej wyłączacie opylacz czy nie? bo w ten sposób wychodzą nie opryskane kliny i chyba lepiej wyłączać i potem opryskać w poprzek ?

Opublikowano (edytowane)

Ja u siebie  poprzeczak robię na 12 m i jego pryskam na sam koniec a gdy masz na 12 m to widzisz gdzie wyłączyć opryskiwacz gdy do niego dojeżdżasz bo rośliny rosną w drugą stronę  ;)

Ja u siebie zmniejszyłem szerokości między redlicami ;) A znaczników nie używam ponieważ sieję agregatem uprawowo siewnym ale jak Ty używasz to jakbyś zrobił tak jak ja to znaczniki z dwóch stron musiałbyś zmniejszyć ;)

Edytowane przez rafto
Opublikowano

zastanawia mnie jedno czy takim siewnikiem można siać dookoła czy raz za razem i co jak ścieżki wyjdą Ci koło granicy ? Tzn jak będzie jeździł dookoła wówczas podwójne ścieżki mogą ci wyjść w środku lub coś dziwacznego a jak raz za razem wówczas moze wyjść pierwszy od granicy. Do rzeczy jak tym się sieje tzn raz za razem czy dookoła co z uwrociami czy np. podniesienie siewnika na uwrociu powoduje zmianę na liczniku tzn. obok granicy 0 uwrocie 1 z drugiej strony 2 drugie uwrocie 3 czy jakoś inaczej to działa  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v