Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Blokują się, gdy pokręcam do tyłu. Lekko sprężynki rozciągałem bo myślałem, że dociskają kołnierz do kółka wysiewającego i że kołnierz się rusza na wałku wysiewającym. Końce sprężynek wchodzą w otwory w kółku. lub z nich wychodzą przenosząc napęd lub nie. Ale potem powertowałem net i katalog cześć. I doszedłem, że ma być tak jak napisałem w drugiej części posta i tak jak ty piszesz. Jutro mam zamiar to zmontować. Dzięki.

Opublikowano

I jak już będziesz dokręcał całe sprzęgiełko do wałka to dopchnij je do kólka wysiewającego aby tam nie było luzu by te koncówki sprężynek były dobrze umocowane w kółku.

Ja nawet wczoraj dokładałem u siebie w Polonezie po jednym sprzęgiełku.

Opublikowano

Od miedzy lecisz jeden przejazd. Potem następnym wjeżdżasz na połowę tego wcześniejszego - 1,5 m. Potem następny przejazd zakładasz ścieżki. Potem 3 przejazdy bez ścieżek i za czwartym razem ścieżki  znowu 3 przejazd bez ścieżek i za 4 ścieżki. Rozrysuj sobie na kartce i policz.

Opublikowano (edytowane)

witam ma siewnik 2,5m (2,39m plus jedno międzyrzędzie czyli jakieś 10,9cm i wychodzi 2,5m) ja zrobić ścieżki na 12m czyli co ile i jak zamykać leje za ciągnikiem ?

Edytowane przez kubamako66
Opublikowano

Co to za ścieżki na 2,5m? Ścieżki przeważnie robi się 10,12,15m.
Do ścieżek trzeba mieć siewnik co blokuje koła wysiewające,zamykanie redlic kiepsko wychodzi zawsze coś się przedostanie do redlicy.

Opublikowano

Napisze ktoś jak zrobić ścieżki siewnikiem 2.5m pod opryskiwacz 15m. Z moich obliczeń wynika że zaczynając siać z lewej strony pola to za 3 przejazdem trzeba zamknąć zasuwki z  prawej strony siewnika i tak samo wrócić. Później 4 razy normalnie i za 5 znowu tak samo. Jak robicie siejąc agregatem i od miedzy zostanie np 1metr do zasiania? Siejecie drugi raz na kupę czy jak tam?

Opublikowano

Są dwie opcje jak wyżej ktoś ci napisał. Albo tak jak ty piszesz. 6 pełnych przejazdów w tym 3 i 4 z zamkniętymi tylko dwiema czy trzema aparatami. Tak by te dwa przejazdy dały jedna kompletna ścieżkę. Wszystko jest jasne wystarczy omysleć.

Opublikowano

Ja mam takie zapytanie, mam kawałem szerokości około 68m i sieję na scieżki na opryskiwacz szerokości 12m

Takie zapytanie mam do bardziej doświadczonych w ustalaniu ścieżek: Zrobić najpierw ścieżki skrajne  i poźniej siać od jednej do drugiej? Wtedy bd sie przejazdy opryskiwacza na 1-2m nakładały, czy to nie stanowi problemu??

Opublikowano

siewnik 3m a opryskiwacz 15m jak będą ściezki?

zaczynam zawsze z prawej strony pola

 

2 przejazdy normalnie za 3 włączam ścieżkę a zaś na 5 przejazd czy na 6 ? chodzi o to żeby później nie pryskać 2 razy na kupe

Opublikowano

Mam inny sposób na liczenie przejazdów i robienie ścieżek. Pięć siewników na opryskiwacz. Sieję dwa przjazdy od miedzy-na trzecim zamykam lejki- na końcu trzeciego przejazdu otwieram lejki i cofam ciągnikiem 2-3 metry na zasiane - od tego miejsca robię cztery przejazdy i zawsze zamykanie będzie z tej strony pola co poprzednio były otwierane lejki( czyli ten ślad ciągnika na zasianym).

Opublikowano

Witam.

w tym roku zrobiłem ścieżki na 15m. Obecnie mam opryskiwacz 12m i będę go poszerzał. Stąd moje pytanie, czy jeśli go poszerzę to wystarczy że na rozdzielaczu ustawię takie4 samo ciśnienie jakie było przedtem, czyli 4,8 bara? mam najzwyklejszy rozdzielać 3 sekcyjny taki jak w linku poniżej:
http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/rozdzielacz-kpl--opryskiwacza-3-sekcje-brak-producenta-3sek_8138332.html

pompa 120l/min. Będzie dobrze?

Opublikowano

Dlaczego wychodzą mi mijaki po środku . Mam siewnik 2m a opryskiwacz 12m czyli wychodzi jak jade od miedzy od prawej strony to 3 przejazdy i ścieżka a potem 6 przejazdów i ścieżka . Niby wszystko pasuje a i tak w tym roku było po środku 0,5 m nieopryskane . W niektórych miejscach pasowało a w niektórych te mijaki . 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v