Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No więc jade 3 przejazdy od miedzy i ścieżka  a potem dalej 6 i ścieżka . Próbowałem to jakoś zwężać ale widze dalej to nie wychodzi . Czy są jakieś rozpylacze krańcowe  żeby troche szerzej robiły niż te 0,5m . 

Opublikowano

to nic dziwnego że Ci nie wychodzi bo robisz ściezki na 14m a nie na 12. Od miedzy jedziesz pierwszy raz połową siewnika, potem dwa razy normalnie, w trzecim przejeździe robisz ścieżke i kolejna ścieżka wychodzi za 5 przejazdów

Opublikowano

No więc jade 3 przejazdy od miedzy i ścieżka  a potem dalej 6 i ścieżka . Próbowałem to jakoś zwężać ale widze dalej to nie wychodzi . Czy są jakieś rozpylacze krańcowe  żeby troche szerzej robiły niż te 0,5m . 

 

Dlatego że źle robisz.

Przy takim sposobie każda ścieżki składają się z dwóch przejazdów, co ciężkie jest opanować..

Musisz zacząć 1/2 siewnika a potem pierwsza ścieżka w 3-przejeździe, następne w systemie 012345 .

Opublikowano

po dwóch przejazdach masz mieć posiane 4,5m, w trzecim przejezdzie robisz ścieżkę, pozniej 3 przejazdy pełnym siewnikiem i w 4 przejezdzie ścieżka

Opublikowano

Odpowiedz dla sharot

Robię ścieżki w dwóch przejazdach bo tak mam przygotowany siewnik i nie zastanawiałem się nad przeróbką. Wiem że wykonanie w jednym przejeździe jest dokładniejsza, może i warto zmodyfikować sprzęt- zobaczymy.

 

Odpowiedz dla blondynek2004

Poniżej szkic jak powinny być załączane ścieżki (dwie metody)

 

 

post-155041-0-40932800-1454748416_thumb.png

Opublikowano

Łopatologicznie było to tłumaczone już tyle razy, że powielanie tego to tylko ułatwianie życia leniwym. Nawet dziecko w podstawówce mając ołówek i kartkę papieru w kratkę jest w stanie to rozplanować, trzeba tylko chwilę ruszyć głową.

Opublikowano

Jak ostatki trwają już dobre pare dni to nie koniecznie jest łatwo ruszyć głową a co dopiero myśleć. A poza tym skąd ja teraz wezmę zeszyt w kratkę dzieciaki jeszcze małe a i nie wiem czy ja te kwadraciki to bym zobaczył. Dobrze że jeszcze literki widzę i że słownik jest bo tak to bym nic nawet nie napisał. Jak to mówią byle do środy i będzie dobrze.

Opublikowano (edytowane)

A co, w poniedziałek jedziesz siać? To trzeba było dzieciom dać, pewno zrobiłyby to szybciej niż ty już po ostatkach :rolleyes:

Jak się prowadzi przedsiębiorstwo nie mając nawet jednego zeszytu w domu?

 

Poniższe posty odbiegające od tematu zostały usunięte /matey

Edytowane przez Matey
Opublikowano

A siejac  siewnikiem 3m pod opryskiwacz 12m to jesli pierwszy siewnik zasieje cały a drugi zamknę 2 rurki pierwsze od nieobsianego pola i 3 przejazd zrobie na tych samych rurkach to wyjdzie ściezka? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v