SawekBraczyk

Members
 • Ilość treści

  5032
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez SawekBraczyk

 1. Wszystko by fajnie było oprócz dwóch miejsc gdzie taka rzadzizna jest. Nic idealne nie jest i teraz już trudno. Ile to może oddać to nie wiem.
 2. Ja rok temu też zostawiłem badyle wysokie po pas a w tym roku też takie będą. Po uprawkach, dwa razy talerzówka i raz na głęboko gruberem bez problemu się posiało zwykłym siewnikiem na stopkowej redlicy. W tym roku opóźniam wjazd z talerzówką. Czyli nie od razu za kombajnem tylko po żniwach, tak by maksymalnie udało się to w dwóch uprawach do siewu przygotować. Sorry rozpisałem się 😅
 3. Co do kizeryt to może nie, tu za bardzo poleciałem. Ale cały potas będę chciał przełożyć na tylko jesień. Ach miałem doła, już mi przeszło 😅
 4. Saletrzak na N3 stosowałem w tym roku w pszenicy. Ja bardziej preferuję Saletrosan na N1 a reszta czyli N2 i N3 to saletra.
 5. Ja na przyszły rok to zrezygnuje z kizeryt, kornkali wiosna. Sam azot w saletrze tylko i nic wiecej, tak jak już kiedyś robiłem. Nawet w rzepaku też.
 6. Też bym może się skusił posiać kawałek rzepaku bezorkowo. Myślę tak by po żniwach rozsiać od razu PK i głębosz, talerzówka, gruber na głęboko i siew wirówka. To co będę orać to podobnie tylko zamiast grubera pług.
 7. Po rzepaku czy stanowiskach po dwuliściennych to nie trzeba. Ale jak to ma być pszenica w monokulturze to może mieć to sens. Ja bo w pszenicy po pszenicy to sieje poplon z gryki.
 8. Jakie to rośliny na poplon sialiście na te Efa?
 9. Może i poplony wodę piją ale generalnie i tak zwiększamy ilość materii organicznej i próchnicy w glebie. No i struktura gleby się poprawia.
 10. I pszenicę też będą dojrzewać. Bo tak myślę zamawiać nasiona rzepaku i czy siał ktoś z BASF Crossfit?
 11. I dodajcie że dużo problemów mszyce narobiły czyli wirusy itd.
 12. Rzepak 1,7t sypie. Tak mi pisali z Opolskiego.
 13. Już lata temu to robiłem ale w pszenżycie bo miałem problem bo porastało. Ale dużo to pomagało. Spodnam to pryskałem. W pszenicy bo tego nie stosowałem ale zeszły rok to wszyściutko było porośnięte tak że masakra. Narazie nie wiem czy będę to robić czy nie, raczej nie.
 14. Jak narazie to zdrowotność dużo lepsza niż po zwykłym Pictor u mnie co obserwuję. Ale to napewno nie i jego tylko zasługa
 15. LG Keramik i SU Banatus a Euforia również niczym nie odstaje od nich. Najlepiej LG Keramik teraz wygląda.
 16. Jak ktoś jest najmądrzejszy to niech napisze jak jest a nie wyzywa tu wszystkich. Rolnictwo to nie jest prosta dziedzina i człowiek cały czas się uczy co robić i jak robić. Człowiek całe życie się uczy.
 17. Ale ja nie pisałem o zniszczeniu kłosa tylko że może być zbity kłos, ziarniaki od skracania. Tak mi chodziło o skrajne sytuacje w których ktoś mocno dowalił. Zresztą znowu się będziemy pruć o to bez sensu.
 18. Na ilość pięterek ma wpływ termin podania N2. Skracanie nie wiem.
 19. Lg Keramik. Obsada przy siewie 320szt. Teraz ile kłosów nie liczyłem
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj