Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A jeśli mam siewnik 2,5m z automatem 0,1,2,3 i opryskiwacz 10m to w jaki sposób zrobić ścieżki?

W takim wypadku, jeżeli masz możliwość to pierwszy przejazd siejesz połową siewnika. Później, drugim przejazdem dosiewasz połowę 1go a na 3 zakładasz ścieżki. Później zakładasz ścieżki co 4 siewnik.

Opublikowano

Witam wydaje mi się że niema potrzeby zmieniać automat wystarczy włączyć dowolną cyfrę oprócz 0 i będzie siało a jak chcemy włączyć ścieżki to włączamy 0 tylko trzeba liczyć przejazdy samemu .

Opublikowano

Panowie, chciałbym sie pobawic w ścieżki. Mamy siewnik 3m, rozsiewacz i opryskiwacz na 12m i teraz pytanie, jak to zrobic zeby sie wszystko zgrało?

 

Myślałem żeby pierwszy przejazd przejechac na pół siewnika, czyli 1,5m, a dalej już normalnie, zgra się?

Opublikowano

zgra sie, tzn nie wiem jak wyobrazasz sobie przejazd pierwszy raz na pol siewnika, ale za drugim mozesz juz spokojnie to zrobic i juz do konca sciezki ci prawidlowo wyjda :) .

 

warto stosowac sciezki, zobaczysz wtedy o ile przyjemniej i taniej wykonuje sie wszelkie zabiegi.

Opublikowano

Ojciec jak sieje to znaczników nie uzywa, myslalem zeby cos przymocowac na srodku siewnika co ryłoby w ziemi, zeby bylo widac dokladnie gdzie jest srodek. jak myślisz?

Opublikowano

zgra sie, tzn nie wiem jak wyobrazasz sobie przejazd pierwszy raz na pol siewnika(...)

 

Normalnie można posiać połową sekcji, zamykając drugą połowę. W kolejnym przejeździe jedziemy już całym siewnikiem "przytulając" się do posianego i mamy 1,5 przejazdu.

 

Tutaj LINK DO INSTRUKCJI z rysunkami, strona 65, trzeci przykład od góry.

Opublikowano

jesli sie da zamknac polowe to oczywiscie nie ma zadnego problemu, ale nie wydaje mi sie, zeby @Matey posiadal taki siewnik. a kazde okno recznie zamykac to by mi sie nie chcialo, wole obsiac podwojnie drugi przejazd.

 

Jezeli siewnik ma 3 m Najlepiej jest jechać środkiem ciągnika po końcu uprawionej ziemi przez siewnik wtedy jest idealnie wiem z doświadczenia:)

a co zrobisz gdy na skraju jest miedza/drzewa/row?

Ojciec jak sieje to znaczników nie uzywa, myslalem zeby cos przymocowac na srodku siewnika co ryłoby w ziemi, zeby bylo widac dokladnie gdzie jest srodek. jak myślisz?

srodek to tylko raz ci potrzebny jest do siania, ale mozna by zrobic jakies opuszczane 2 zeby, ktore by ci sciezke odznaczyly przed wschodami. oczywiscie o ile pryskasz, np. rzepak przedwschodowo.

przy 3 metrach da sie jechac w miare precyzyjnie bez znacznikow kolejnego przejazdu, ale nie szkodzi jesli by byly.

Opublikowano

W Rapid'zie 300 który teraz mamy jest sprzęgiełko którym da się wyłączyć prawą stronę siewnika ale w starym z 2001 roku to trzeba było ręcznie każdą sekcję zamykać.

Ale jak już ktoś napisał, to jest jeden przejazd od granicy pola i faktycznie czasami nie chciało mi się kombinować i siałem "nakłdkę" :D

Opublikowano

no tak, musiałbym recznie, po kolei każda sekcje zamykac, chyba faktycznie lepiej bedzie obsiac podwójnie

 

czyli najpierw robie trzy okrązenia w koło, z czego 3 jest juz ze sciezkamii potem zamykam na 4 przejazd, dobrze rozumuje?

Opublikowano

jesli sie da zamknac polowe to oczywiscie nie ma zadnego problemu, ale nie wydaje mi sie, zeby @Matey posiadal taki siewnik. a kazde okno recznie zamykac to by mi sie nie chcialo, wole obsiac podwojnie drugi przejazd.

 

 

a co zrobisz gdy na skraju jest miedza/drzewa/row?

 

srodek to tylko raz ci potrzebny jest do siania, ale mozna by zrobic jakies opuszczane 2 zeby, ktore by ci sciezke odznaczyly przed wschodami. oczywiscie o ile pryskasz, np. rzepak przedwschodowo.

przy 3 metrach da sie jechac w miare precyzyjnie bez znacznikow kolejnego przejazdu, ale nie szkodzi jesli by byly.

 

Pierwszy przejazd jedziesz od granicy połówką siewnika a póżniej wjeżdzas srodkiem ciagnika tak jak pisałem ;) mi tak zawsze wychodzi.

Opublikowano

ale zeby tak wjechac musisz miec albo nowoczesny siewnik, albo lapa zamykac wszystkie okna. oczywiscie na to samo wychodzi siejac cala szerokoscia, tylko raz polowka jest obsiana podwojnie.

no tak, musiałbym recznie, po kolei każda sekcje zamykac, chyba faktycznie lepiej bedzie obsiac podwójnie

 

czyli najpierw robie trzy okrązenia w koło, z czego 3 jest juz ze sciezkamii potem zamykam na 4 przejazd, dobrze rozumuje?

nie :) . pierwszy raz dookola jedziesz normalnie, a drugi raz siejesz polowka i wszytko do konca juz bedzie ci sie zgadzac :) .

Opublikowano (edytowane)

Ja mam Siewnik 3m amazone D7 i nie mogę go zamknąć aby siała tylko połowa ;) Pierwszy raz jadę od miedzy normalnie a potem spowrotem połową siewnika jadę po zasianym także 1,5m jest podwójnie. Potem to już idzie normalnie sieje już tak 3 lata i zawsze wychodzi dobrze;) Dodam że opryskiwacz mam 12m ;)

Edytowane przez Cichy94
Opublikowano

A ja robię tak: 12m ścieżka;siewnik 3m. Pierwszy przejazd pełny, 2 zamykam z na jedna ścieżkę od wewnętrznej strony pola i jadę tam i s powrotem a potem znów pełny. Wynik taki że doglebowo pryskając mam od razu ścieżkę wyznaczoną kołem siewnika- jadę biorąc ślad na środek ciągnika. Wada to trzeba liczyć i się nie pomylić i ogarniać całe pole.

Opublikowano

jeśli ma siewnik 6m a opryskiwacz 12m to zamykasz z jednej strony 2 rurki i jeździsz raz przy raz. musisz tylko równo jeździć bo jedna ścieżka będzie z 2 przejazdów i jak pokrzywisz to nie zawsze będzie się ciągnik z opryskiwaczem mieścił.

Można jeszcze inaczej. Pierwszy przejazd na 1/2 siewnika a potem zamykasz rurki po środku siewnika i jedzcież ale co drugi przejazd musisz otwierać i zamykać. Czyli w jedno stronę siejesz wszystkimi a w drugą 4 (2x2) zamykasz.

jak 2 rurki pierwsze maja byc cały czas zamkniete z jednej strony i bedzie dobrze

Opublikowano

Mam siewnik Amazode D7 S2 i chciałbym robić ścieżki pod opryskiwacz 10m. Nie jestem pewny czy to tak ma być więc zapytam. Zaczynamy od miedzy z prawej strony na automacie mamy 3, wracając robimy jedną ścieżkę, później jedziemy znów robiąc także jedną i wracamy siejąc całym siewnikiem a na automacie musimy przestawić na 2. Czy dobrze rozumuje?

Opublikowano

Witam posiadam 3m siewnik amazone d8, czy ktoś chciałby się zamienić na tarcze od ścieżek technologicznych? ja mam pod opryskiwacz 24m a potrzebuje pod 15m. Tak dla jasności moje tarcze mają po 16 otworów a na kółku jest 0123456701234567 a potrzebuję tarcze z 15 otworami a na kółku 012340123401234

Opublikowano

Ja miałem podobny problem, miałem ścieżki na 12m a przerabiałem na 15m. Z zamianą to ciężko kogoś znaleźć ale mi udało się dokupić kółko te z otworami tylko numerki musiałem usunąć oryginalne z tego plastikowego i nakleić takie zwykłe kupione w sklepie papierniczym. Całość działa bez zarzutu jak na razie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v