Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Pierwsza myśl zwęż szerokość na 2.5m i będzie grać z tym, że po polu się nim najezdzisz trochę.

Opublikowano

Witam! Panowie mam pytanie ile lejkow(rurek) zamykacie na jedna sciezke? Kupilem siewnik i u mnie jest 3 rurki na jedna sciezke. Nie bedzie za szeroko?

 

Nie wiem czy ktoś tu jest jasnowidzem żeby czytać w myslach żeby ci odpowiedzieć.

 

Przecież możesz mieć rozsataw co 16,6cm co przy 3 wyłączonych daje ślad o szerokości 66,4cm i jak pryskasz na ogumieniu gdzieś 320 to tak jest za szeroko. W taki ślad wejdzie opona o szerokości 650.

 

Albo jak masz ścieżki co 10cm to ślad ma 40cm szerokści i pryskasz na oponach 520 to będzie za wąsko.

 

Tak więc jak widzisz 3 ściezki to może być aż za dużo albo za mało.

Opublikowano

To według mnie trochę za wąskie. Wejdzie w ścieżkę i zostanie po jakieś 1-2cm z każdej strony, ale zboża się krzewią na boki i koło będzie niszczyło z obu stron część roślin (nie wspominając o tym że zakładam że ten 1-2cm nie skręcisz w jedną lub drugą stronę bo rozjedziesz cały rządek)

Najlepiej było by gdybyś zrobił ślad 50cm czyli wyłączył 4 rządki. Tylko środek tego śladu musi wyjść na środek opony bo jak to się niezegra to z jednej strony będzie spory zapas a z drugiej nadal 1cm.

Poza tym nie wiadomo czy i teraz nadal opona nie przygniata jeszcze jednego rządka bo wcale nie musi wyjść na środku ścieżki. Czyli przy śladzie 40cm i szerokości opony ok 38cm będzie przesunięcie w którąś stronę o te 3cm co przy mniejszym luzie spowoduje że koło rozjedzie 4rządek i w śladzie zostanie z drugiej strony 5cm luzu.

Zmierz jaki masz rozstaw kół.

Opublikowano

Wiesz powiem ci tak ze zakladamy do niej waskie kola przy opryskiwaczu mamy 9,5x24 a przy ciagniku sa chyba lekko szersze ale to minimalnie wiec te 40 cm powinno byc ok do tych opon

Opublikowano

Pozwólcie że się podczepię pod temat, a mianowicie zastanawiał się ktoś czy warto kupić wąskie koła do ciągnika za 16 tyś zł ? a nie lepiej na każdej ścieżce zamknąć o 2 lejki więcej tj. 3 lejki na koło.

Mój przykład uprawiam pszenicę i rzepak, do tej pory robię ścieżki co 15m pryskałem c-360 i 1500l opryskiwacz. Teraz ''60'' zastąpi JD 100 konny na ogumieniu : tył 480 przód 380

i chciałbym jeszcze z 3 a może 5 lat pryskać tym małym opryskiwaczem i już z JD a później zmienię opryskiwacz na 21m to już mi nie będzie szkoda wjechać z tymi kołami. I się zastanawiam czy warto wydać te pieniądze na dodatkowe koła, bo potem jak będzie duży opryskiwacz to myślę że się nie będę bawić w przekładanie, te wąskie opony jak jest mokro to straszne koleiny zostawiają, a ciągnik będzie miał 5 ton. Ciekawe ile mniej zbiorę pszenicy z 60 ha i rzepaku z 20 ha przez to że mam tak gęsto przejazdy i że zamknę 2 lejki więcej niż do tej pory na 1 przejeździe.

Takie trochę dziwne pytania :) zadaje, no ale co zrobić, takie życie.

Opublikowano

Witam . mam w amazone d7 problem ze scieżkami , kolko właczajace ścieżki ma 0 1 2 3 4 5 i mam problem z ustawieniem go na 15 bo nie pasuje co 6 przejazd :/ wymiana kółka pomoze? a jesli tak mto gdzie takie mozna kupic

Opublikowano (edytowane)

czyli masz "sterownik"na 18 metrów(3 metrowy siewnik rozumiem)0 to ścieżka rozbierz sterownik wytnij między 4 a 5 taki ząbek na kole wtedy będzie przeskakiwać z 3 na 5 i jedn przejazd masz z głowy no chyba że sprzedasz ten co masz np. na allegro i zakupisz sobie drugi na 15 metrów czyli 01234

Edytowane przez Marcin91
Opublikowano (edytowane)

siemano. zakupiłem siewnik 4m polonez z ścieżkami elektrycznymi

czy bedzie mi pasował do opryskiwacza 20metrowego

 

dokładnie tomam 18m ale moge dorobic po 1 m na koncach

Edytowane przez rafal2
Opublikowano (edytowane)

Będzie pasował, masz do wyboru albo opryskiwacz 16m i wtedy rytm ścieżek 2301230 ( 0 to ścieżka ) albo opryskiwacz 20m i wtedy rytm 34012340.

Opcja na 20m jest o tyle lepsza że siejesz od razu całym siewnikiem, przy 16m trzeba zaczynać połową siewnika.

Edytowane przez bizar
Opublikowano (edytowane)

Witam, zamierzam zrobić teraz na wiosnę ścieżki, nigdy wcześniej ich nie robiłem więc mam pytanko czy tak to powinno wyglądać:

29080876352124923693.jpg

42155256636927214263.jpg

Na czerwoni ścieżki.

 

 

Siewnik to famarol 3m, opryskiwacz i rozsiewacz 12m i to wszystko chodzi z c-330.

 

W ogóle powinienem robić ścieżki w poprzek pola czy nie?

Edytowane przez celtis
Opublikowano

Raczej nie robi się ścieżek w poprzek pola ale jak masz takie kwadratowe kawałki to pewnie że można, ten rytm co narysowałeś jest dobry, zaczynasz połową siewnika a potem co czwarty przejazd robisz ścieżki, czyli rytm 2301230 (zero to sciezka). Ja właśnie dlatego zakupiłem opryskiwacz 15m aby nie było problemów z tym zaczynaniem połową siewnika.

Opublikowano

Mam siewnik 3 m, opryskiwacz i rozsiewacz 15m ścieżki robię tak:

Najpierw jeżdzę DOOKOŁA dwa przejazdy, potem trzeci zakładając ścieżki też DOKOŁA a później już raz koło razu zakładając ścieżki w odpowiednich przejzadach. dzięki temu nie ugniatam roślin na uwrociach i pole jest dokładnie opryskane.

Opublikowano

Jak wy sobie radzicie z pomyłkami ścieżek?

Często zdarza mi się że pomylę ścieżki, w rezultacie rozstaw scieżek się nie zgadza.

Komputer sam przerzuca nr przejazdu, rozpoznaje go za pomoca znacznika. Każde opuszczenie i podniesienie zmienia cyfre.

Wydawało by się że nie można się pomylić ale czasem zdarzają się sytuacje kiedy stracę orientację i nie pamiętam jaka była cyfra na wyświetlaczu bo siewnik był kilka razy opuszczony.

Opublikowano

ja tam mam siewnik nordstein 3m i automatyczne ustawienie ścieżek u mnie jest takie 1,2,00 i tak na okrągło i jest linka którą można dopasować znaczki do ścieżek

Opublikowano

My robimy tak że przy uwrociu gdzie jest ścieżka cofamy tak aby na zasianym zostawić ślad i w razie pomyłki jest jakiś ptk zaczepienia, lub weryfikacja przejazdów od początku pola ale to już jest uciążliwe w przypadku pomyłki.

Opublikowano (edytowane)

ja tam mam siewnik nordstein 3m i automatyczne ustawienie ścieżek u mnie jest takie 1,2,00 i tak na okrągło i jest linka którą można dopasować znaczki do ścieżek

Na jakiej zasadzie działa ten że automat? Kiedy przestawia się na następny przejazd?

Edytowane przez andrejus
Opublikowano

jak do jedziesz do końca pola i podnosisz siewnik do góry wtedy następuje zmiana znaczników i przestawiają się ścieżki i nie można w trakcie przejazdu podnosić siewnika bo wszystko się przestawi jak podjedziesz do tankowania to jest taka dżwignia co blokuje ten mechanizm

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v