Polecane posty

andrejus    158

Co gdy zapomnisz o dźwigni? Nie zdarzyło się wam pomylić ?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja ścieżek nie robię w ogóle i inni też nie robią. Jak by u mnie w okolicy ktoś tak siał to by ludzie powiedzieli ,że jakiś głupi to siał że takie szpury porobił ;) po co w ogóle to robić jak zboże i tak wstanie jak je najedziesz kołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Masej odpowiedź tu wszem i wobec czy wiesz w jakim celu robi się ściezki technologiczne? Osobiście wątpię w twoją wiedzę.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ścieżki robisz po to żeby przy pryskaniu czy sianiu nawozów nie gnieść zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A to wszystko są straty. Te zboże które zgnieciesz pobiera tak samo pokarm, a nawet pobiera go więcej na regeneracje. Po 2 takie zboże jest dużo bardziej porażone choróby. Po 3 zboże pogniecione wiec kombajnem tego nie zbierzesz i dalej spadek plonu. I jeszcze dalej można by wymieniać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Przede wszystkim po to aby opryski chemiczne i wysiewy nawozów nie nakładały się na siebie oraz żeby zapobiec tzw omylaków. Więc maseju drogi nie nazywaj ludzi głupimi tylko dlatego że robią cos czego ty nie potrafisz zrozumieć.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

@celtis

Tak jak pokazales jest ok. Najpierw objezdzasz pole siewnikiem w kolo, masz posiane 3m, pozniej jedziesz drugi raz w kolo, ale polowa siewnika, tak zeby po dwoch przejazdach miec 4,5 metra zasiane. Potem robiesz ostatnie okrazenie ale juz z zamknietymi lejkami za kolami ciagnika i jezdzisz normalnie

 

@masej, moj ojciec byl podobnie nastawiony do sciezek jak Ty, namowilem go zeby sprobowal i dziś juz takie rozwiazanie chwali :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@andrejus nie nazywam nikogo głupkiem tylko napisałem co by ludzie na wsi powiedzieli jak by ktoś tak zasiał. Po drugie nie mów że nie mogę tego zrozumieć bo doskonale wiem poco się je stosuje. W polu robię 20 lat i jakoś mi zawsze rośnie a ścieżek i tak nie będę robił bo siejąc poznaniakiem s043 musiałbym wyłazić z ciągnika żeby zamknąć zastawki a później je otworzyć a mi zależy na szybkim siewie.

Edytowano przez masej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

I zawsze się patrzysz na ludzi co powiedzą na twoją robotę?? Gdybym tak robił to dalej moje zboża plonowały by poniżej poziomu średniej krajowej.... Generalnie na innych mam wyj*bane co powiedzą - robie swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie patrzę się na to co ludzie powiedzą robię po swojemu. Ale napisałem przecież że nie robię tego bo zależy mi na szybkim siewie a nie co kilka przejazdów wyłazić z ciągnika żebym zamknąć czy otworzyć zastawki w siewniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ojca chyba z 5 lat namawiałem na ścieżki, zawsze mówił po co mi to - ja widzę drzewko i jadę na drzewko. po sezonie ze ścieżkami powiedział - "dlaczego przez tyle lat byłem taki uparty i głupi?" grunt to mieć dystans do siebie.

 

a wracając do tematu - radzę ścieżki robić na maksa automatycznie. u mnie sterownik zlicza przejazdy na zasadzie opuszczania i podnoszenia znaczników. w zeszłym roku jeździłem w trybie ręcznym i sam na końcu polu wciskałem guziczek i co? i oczywiście zamiast robić ścieżkę na 15m to kilka razy przestrzeliłem i zrobiłem na 12 lub 18. najsłabszym ogniwem tego systemu jednak jest człowiek i najszybciej się można pomylić.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też tak robię jak sieję zboże, nawóz pryskam czy zaczynając orkę zaganiam obieram sobie jakiś punkt w krajobrazie tj. drzewo słup dom itp. i jadę prosto na to tak mnie nauczył ojciec robić i tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Zauważ Masej że nikt tutaj nikogo nie namawia aby robić ścieżki ręcznie wychodząc z ciągnika i zamykając zastawki. Mowa jest o robieniu ścieżek siewnikami wyposażonymi w automatyczne załączanie ścieżek, więc po co w ogóle zabierasz głos w tym temacie, nie masz takiego siewnika więc nie gadaj głupot że to nie potrzebne.

 

Gdyby ktoś chciał się zamienić lub odkupić ode mnie bębenek od automatu ścieżek do siewnika amazone D8 to tutaj wystawiam swój na allegro mój ma 16 ząbków a zamienię na taki z 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Yacenty masz rację. W całym łańcuchu zawodzi człowiek. No cóż widzę że nie jestem pojedynczym przypadkiem. Ojciec dziś rozsiewał nawóz. Śmiał się z moich ścieżek, kilka pomyłek. Co 15 lub 9 metrów ścieżka. Widziałem że biega po polu i liczy metry :)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

ojca chyba z 5 lat namawiałem na ścieżki, zawsze mówił po co mi to - ja widzę drzewko i jadę na drzewko. po sezonie ze ścieżkami powiedział - "dlaczego przez tyle lat byłem taki uparty i głupi?" grunt to mieć dystans do siebie.

 

a wracając do tematu - radzę ścieżki robić na maksa automatycznie. u mnie sterownik zlicza przejazdy na zasadzie opuszczania i podnoszenia znaczników. w zeszłym roku jeździłem w trybie ręcznym i sam na końcu polu wciskałem guziczek i co? i oczywiście zamiast robić ścieżkę na 15m to kilka razy przestrzeliłem i zrobiłem na 12 lub 18. najsłabszym ogniwem tego systemu jednak jest człowiek i najszybciej się można pomylić.

 

U nas ścieżki są już z 20 lat, sąsiedzi mieli zagadkę pierw twierdzili że omylone ale po stwierdzeniu że jest to cyklicznie zrobione stwierdzili że to było specjalnie zrobione.

 

Może ktoś wrzucić zdjęcie tego kpl automatu do zliczania ścieżek, bo u nas do zliczania wykorzystywane jest najsłabsze ogniwo (człowiek) w 99% jest poprawnie ale trzeba się pilnować.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

mam taki mały problem, jak ustawić te ścieżki pod c-330 bo najlepiej byłoby gdybym zamykał 1 lejek ale wtedy nie było by widać, a jak zamknę 2 to jest 35cm nie zasianego a c330 ma koło 25cm ;/

 

Na razie zrobił bym ścieżki na probe a jakby to wypaliło to skombinował bym jakiś mini komputerek do siewnika

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Zamknij jedną, będzie widać.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Lepiej zamknij 2 lejki to będziesz mógł wjechać bez gniecenia w późniejszej fazie wzrostu zboża, zboże na brzegach ściezki ma więcej miejsca i sładników pokarmowych przez to jest bujniejsze i tak ci zarosną te ścieżki że nic nie bedzie znać.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

mam taki mały problem, jak ustawić te ścieżki pod c-330 bo najlepiej byłoby gdybym zamykał 1 lejek ale wtedy nie było by widać, a jak zamknę 2 to jest 35cm nie zasianego a c330 ma koło 25cm ;/

 

Na razie zrobił bym ścieżki na probe a jakby to wypaliło to skombinował bym jakiś mini komputerek do siewnika

 

wez pod uwage, ze zboze które ma wolna przestrzen (a taka bedzie mialo kolo sciezek) rozkrzewi sie na boki, dlatego też dwie zamkniete lejki beda dla Ciebie idealne.

 

My robiac sciezki u siebie zamykalismy po dwie lejki pod C-360. Jęczmien tak sie rozrosl ze sciezek praktycznie nie bylo widac :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Tak wygląda mój sterownik R11

nr 4 i zielona dioda na dole oznacza że ścieżki są robione.

Oblicza średnią hektary na godzinę

Prędkość siewu

Ogółem przebieg maszyny w hektarach

Licznik zasianych arów-hektarów

 

 

komp1z.jpg


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Hmmm... Dobrze.

Bardzo fajne urządzenie. Można sprawdzić ile kg wysiałeś na 1 ha. Da ci znać jak masz mało materiału siewnego w zbiorniku. Drogi zakup ale bardzo przydatny.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj