Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dołączę się do tematu do tej pory siałem na 15m bo taki automat był do ścieżek w siewniku Hassia 3m wyglądał to tak zaczynałem siać od granicy na automacie ustawiane było 3 4 z(ścieżka) potem 1 2 3 4 z(ścieżka) . tej jesieni robiłem ścieżki na 18m musiałem zamykać ręcznie mam pytanie czy można w jakiś sposób przerobić ten automat z 15m na 18m

Opublikowano

Tak jak koledzy piszą rozsiewacz i opryskiwacz musi mieć ta sama szerokość robocza inaczej będziesz miał całe pole zjeżdżone. co do sciezek to ja 3m siewnikiem robię tak ze pierwszy przejazd sieje połowa siewnika a potem to juz wychodzi ok tylko ze jest przy tym trochę zabawy dlatego sam sie przymierzam do opryskiwacza 15m bo będzie wygodniej. co do stabilizacji to mam w 12m pilmecie i szału niema tym bardziej przy belce 15m w jakimś niedrogim opryskiwaczy na żadna rewelacjie nie liczę

Mam opryskiwacz 12m,rozsiewacz 12m i zamówiłem własnie agregat upraweowo siewny 3m.Czy nie lepiej jest zacząc robić obie sciezki w 2 przejeżdzie siewnika i przy 1 przejeżdzie opryskwacza wyłączyć 3 dysze niż zaczynać sianie połową siewnika lub zaczynać robić po jednej ściezce w 2 i 3 przejeżdzie siewnika?.

Opublikowano

robić po jednej ścieżkę w w dwóch przejazdach to nie wydaje mi się ze to byłby dobry pomysł. co do wyłączania dysz w opryskiwaczu to nigdy nie myślałem nad tym bo nie mam takiej możliwości w opryskiwaczu.

Opublikowano

Ja ścieżki robiłem tylko raz i za długo trwa siew bo mam normalnego poznaniaka S043 no i przez to musiałem co kilka przejazdów wychodzić z ciągnika zapier****ć za siewnik i zatykać lub wyciągać zastawki....

Opublikowano

Mam opryskiwacz 12m,rozsiewacz 12m i zamówiłem własnie agregat upraweowo siewny 3m.Czy nie lepiej jest zacząc robić obie sciezki w 2 przejeżdzie siewnika i przy 1 przejeżdzie opryskwacza wyłączyć 3 dysze niż zaczynać sianie połową siewnika lub zaczynać robić po jednej ściezce w 2 i 3 przejeżdzie siewnika?.

 

A przy sianiu nawozów co zrobić ?

Opublikowano

Jak ktoś by był zainteresowany zakupem kompletnego zestawu do zakładania ścieżek to u nas w sklepie przyfabrycznym taki zestaw do Poznaniaka/Poloneza kosztuję 2038zł netto, teoretycznie można go założyć do każdego siewnika który ma okrągły wałek wysiewający o średnicy 20mm.

Opublikowano (edytowane)

Witam.

 

Potrzebuje waszej pomocy sorki ze moze juz jest gdzies taki temat.

Chciałbym zrobić scieżki technologiczne w tym siewniku ma on szerokosci 2.70m a opryskiwacz 15m i jest ciagany ursusem c-360 moje pytanie która lejke zamykac i co który siewnik. prosze o waszą pomoc

 

Połączony

Edytowane przez MAT912
Gość marekfarmer
Opublikowano

Proponuje ci poszerzyć go do 3m i wtedy za 3 przejazdem zamykasz lejki za kolami ciągnika i po problemie

Gość marekfarmer
Opublikowano

Możesz zwężyć do 2,5m i też będzie pasować. Bo inaczej to nie bardzo sie da

Opublikowano

Witam , mam pytanko związane z siewnikiem amazone d7 super ,chodzio o znaczniki kture przestawia sie za pomoca takiego łańcucha ktury wchodzi do środka skrzyni ,i moje pytanie jest takie czy to przestawia sie ręcznie czy jakoś mechanicznie bo jak recznie to to bardzo ciezko chodzi.

Opublikowano (edytowane)

W takim siewniku jak jest wszystko sprawne znaczniki przestawiają się same po podniesieniu siewnika.Tam gdzie zapina się górny łącznik -cięgło powinien być mechanizm który wysuwając się podczas podnoszenia siewnika przestawia znaczniki.To rozwiązanie w starszych modelach i kiepsko działało.

 

Kolego "RYZYNH" masz mały problem bo o ile siewnik accord ma dobry system ścieżek to w twoim przypadku będą dwa problemy.Pierwszy prosty ale kosztowny, bo rozumiem że nie masz całego mechanizmu ścieżek.Musisz kupić np. z allegro cały zestaw używany tzn. sterownik-500-800zł ,4-szt elektrozawory ok.250zł/szt, czujnik przełącznika znaczników, kostkę przyłączeniową ,zamontować i będzie możliwość robienia ścieżek.Drugi problem to zrobienie 4-metrowym scieżki na 16m, bo trzeba zaczynać połową siewnika,co w accordzie jest problemem bo przeważnie nie posiada on zastawek do zamykania rurek,wprawdzie występują one ale jak już to przeważnie tylko kilka sztuk. Jedynym wyjściem jest robienie ścieżek na nie parzystą szerokość przejazdów np. 3x4m,5x4m itd. lub nałożenie połowy dwóch pierwszych przejazdów na siebie.

 

Dlaczego nie edytujesz, tylko piszesz posta pod postem?

Edytowane przez MAT912
Opublikowano

Witam! Na wstępie chciałbym się przywitać. Jestem nowym forumowiczem. Otóż mam problem. Posiadam siewnik 3m. Sieje ursusem 1614 ( z agragatem uprawowo-siewnym) opryskiwacz 12m, rozsiewacz 12m robione zetorem 7211 i w tym właśnie problem, że nie mogę obliczyc ścieżek technologicznych. Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? Z góry dzięki za każde cenne wskazówki.

Opublikowano

Ja tak miałem to tak od poczatku pola pierwszy przejazd zamkniete sciezki potem zamykam zewnetrzną strone siewnika i jade spowrotem przy kolejnym przejezdzie z dwuch połówek powstanie sciezka .. aparat wysiewający miałem z prawej strochy patrząc od tyłu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v