Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jak to jest ?? ja wjade w pole z siewnikiem 3m a zakładam sciezki na 18m to przy pracy ze znacznikami to pewna ilość opuszczania i podnoszenia prawych i lewych znaczników , sama uruchomi zamykanie poszczególnych sekcji w siewniku. zadaje to pytanie bo nadejdzie niebawem nowy agregat kuhn-a , i sie zastanawiam ja to sie bedzie wszytsko działo w polu

Opublikowano

a czy ktoś wie na jakiej zasadzie napędzane są kółka wysiewające, te przy ścieżkach przy amazonce D7 30E. Bo kupiłem taki siewnik i tam ścieżki troche są za szeroko i muszę to przestawić i zastanawiam czy jak przestawie aparat o 2 kółka obok to jak sie zamknie ścieżka czy sie te drobne trybiki nie wyłamią bo ośka bedzie napędzać kółko, a aparat ścieżkowy będzie je blokował. troche zawiłe ale mam nadzieje że ktoś zrozumie o co mi chodzi :D

Opublikowano

ma ktoś pomysł jak prosto zrobić ściezki dla siewnika 3m i opryskiwacza 10 m ?? :D zacząłem czytać ten temat i już z pół godzinki kombinuje na różniste sposoby jak to wszystko pogodzić...;/

Opublikowano

Ja mam problem, jak zrobić scieżki poznaniakiem 2,7 :) :) do rozsiewacza i oprywskiwacza 12 m I czy tam jakoś jest zautomatyzowane załazanie tych ścieżek, czy zabawa w mierzenie na polu :) Bo miałem pierwszy rok go i wiele przy nim sie nie bawiłem tylko siałem. Kumpel w rzepaku wymyslił taki sposób, zasiał i jak wzeszedł, to rozmierzył po 18 metrów pod jego opryskiwacz i wyjeździł ścieżki pod ZTSa :)

Opublikowano

"siewnik 2,7m 12m zaślepić po jednej skrajnej dyszy zostaje lanca 11m i zwiększyć szer. siewnika na 2,75m 2,75*4=11m/to rozwiązanie stosowałem u siebie/" cytat z postu @ferdka1, wystarczylo poszukac na poprzedniej stronie. inaczej nie dasz rady zrobic.

Opublikowano

bo ja przeczytałem 2 pierwsze i nic nie znalazlem a mi się paliło w jedno miejsce to sie zpaytałem hmm wezme oprywkiwacz, naleje wody, jak wzejdzie zboze to sobie pozaznaczam, a jak ciut większe bedzie to powyjeżdzam ścieżki i juz jak mam sie bawić, albo wezme sprzedam i kupie d7 :)

Opublikowano

ile masz ha?? czy ja wiem czy Ci sie oplaca kupowac inny siewnik ze wzgledu na sciezki?? wedlug mnie sciezki najwazniejsze aby byly w rzepaku i pszenicy bo tam robisz najwiecej zabiegow a w pozostalych jezeli masz pare ha to nie warto.

Opublikowano

Nie warto akurat,. jak mi sie pszenzyto okłosiło i mi mszyca wlazła to co jam iałem robić 5 ha do pryskania tylko jak teraz jak nie wiadomo jak :) Zżarła i mialem 2 silosyx 10 ton tylko zapowiadało sie więcej. wogóle to teraz idzie u nas nowa technologia uprawy. W jednej wsi, to w zwykłych zboząch po 7 razy jeżża to na takie chwasty to na robaka, to odżywek pelno ale i wqydajnosć jest tam tam opryskiwaz robi na 100ha ale jak policzyć cała robote co odwali to te prawie 1000 rocznie zalicza ciagnika wcale nie odczepiają. 12 ha mam do obsiania,. I jak powieksze nie będe isę tym kaleczył, po sezonie wymienie na D7 moze kumpel bedzie kupowal D8 to D7 sprzeda to wezme

  • Root Admin
Opublikowano

7 przejazdów w łanie to zadne halo.

3 dawki nawozu i czesto 5-6 oprysków się robi, bo przecież pryskamy na różne rzeczy, wiele srodków nie można łączyć, na wiele rzeczy trzeba reagować szybko i nie ma jak połączyć z czymś co trzeba lac za 2tyg dlatego nie wyobrażam sobie teraz pol bez sciezek, szcegolnie na moich polach gdzie nie widac końca

Opublikowano

Witam powroce do glownego problemu tego tematu... :) moj sposob na sciezki przy jakiej kolwiek szerokosci siewnika i jakiej kolwiek szerokosci opryskiwacza jest taki... potrzebne beda dwa paliki i sznurek i izolacja :) sznurek musi mieć długość naszego opryskiwacza... na jego koncach przywiazujemy po jednym paliku... nastepnie rozmierzamy gdzie wypadaja koła naszego traktora ktorym wykonujemy oprysk(i zaznaczamy je izolacja obwijajac nia sznurek- najlatwiej podzielic sznurek na dwie polowy a nastepnie ustawiamy rozstaw kół tak aby jego srodek byl w pkt gdzie wypada srodek sznurka czyli szerokosci naszego opryskiwacza<juz jasniej sie nie dało>). Bedac na polu przy siewie wbijamy pierwszego palika w miejscu gdzie wykonujemy pierwszy przejazd czyli na "miedzy" przy "uwrociu" :) a sznurek rozciagamy po dlugosci tegoz "uwrocia" i gdy siewnik znajduje sie wmiejscu gdzie wypadaja na sznurku nasze sciezki po ustawieniu sie na lini nowego przejazdu zamykamy lejki ktore wypadaja na wprost dwoch pkt oznaczonych na sznurku izolacja, i gdy sciezka bd zrobiona przekladamy pierwszy palik dalej i dzieki czemu mamy gotowa pierwsza i przygotowana do zamkniecia 2 sciezke i tak za kazdym razem... :) i nasza praca przy robieniu sciezek ogranicza sie do przekladania palika i zamykania odpowiednich lejkow... :)

Opublikowano

Witam!

Mam problem troszke z innej beczki ale związany ze ścieżkami. Chodzi o siewnik Amazone D8 special, problem polega na tym iz przy każdym przeżucaniu znaczników oczywiście chydraulicznie opada mi znacznik przedwschodowy a powinien tylko na zero w momencie gdy sa zamykane lejki. Dodam że lejki sa zamykane w odpowiednim momencie tylko gdy pokazuje sie zero. Bardzo prosze o pomoc bo juz wszystkiego probowalem i niewiem co moze byc przyczyna

dzieki i pozdrawiam

Opublikowano

JOACHIM; Odnośnie tych ścieżek w D-8 to steruje nimi specjalny zawór który przepuszcza olej w odpowiednim momencie a znajduje się z automatem.

Po pierwsze przełączając ścieżki musisz chwilkę przytrzymać dźwignię rozdzielacza aby olej podniósł talearze, a jak po zwolnieniu ciśnienia opadaję to sróbuj go wyregulować.

Regulacja polega na przestawieniu tulejki która jest na rurce wychodzącej z automatu ku dołowi do tyłu, wspomniana tulejka ma wkręconą śrubę M 8 i łączy się przez płaskownik z zaworem.

Poluzu śrubę i przestaw wspomnianą tulejkę, ale nie wiele, bo skok całości jest nie wielki.

D-8ki miały montowane rónież inne zawory (ale żadko) do sterowania ścieżkami przedwschodowymi, być może opisana regulacja nie będzie przydatna w twoim przypadku.

W jakiej kondycji masz sprężynę która pomaga cofnąć dźwignię zaworu?

Dlaczego nie sprawdzałeś tego przy zakupie?

Opublikowano

Witam,

 

panowie robiąc ścieżki na 12m siewnikiem 3m, należy jak piszecie wyżej siać pierwszy siewnik jego "połową", zatem ten drugi przejazd jedziecie środkiem siewnika "na oko"? Mam nowego poloneza ze ścieżkami elektronicznymi, cZy muszę mu ustawiać jakoś - ile redlic ma zamykać oraz które? podejrzewam że tak, jeszcze jakby ktoś podrzucił...jak to zrobić?

Opublikowano

Witam wszystkich stałem się posiadaczem siewnika Nordsten CLB MK II, który posiada mechaniczne ścieżki :) Wie ktoś jak one działają? Tam jes tak regulacja kułkiem 0,1,2,3 i od nowa 0,1,2,3 :) Nigdy nie miałem doczynienia z takim siewnikiem :) Może ktoś by pomógł i wytłumaczył jak to działa? :) Z góry dziękuje :)

Opublikowano

@cyfral

Skoro masz nowego to w instrukcji pisze co zrobić i jak przestawić zamykanie danych redlic. Ja mam Poznaniaka ze ścieżkami elektronicznymi i nic w nim nie przestawiałem.Jak otworzysz klapę zasłaniająca aparaty wysiewające to będzie widać które rynienki automat zamyka.Podłącz kabel pod instalację i niech ktoś ci włączy zamykanie ścieżek i wtedy zobaczysz jak to działa.

Opublikowano

MAm podobny problem tylko że posiadam siewnik Poznaniak 2.7m mam opryskiwacz z belka 12 metrowa i rozsiewacz tez na 12 metrów i jak zrobic ścieżki technologiczen tym siewnikiem pod te maszyny(opryskiwacz i rozsiewacz??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v