Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Sieje się raz za razem, a ścieżki na uwrociach (czy dookoła pola - zwał jak zwał) robi się osobno. Ja np. u siebie najpierw sieję po bokach, do momentu założenia pierwszej ścieżki z obu stron, a później raz za razem od jednej strony, na poprzeczniaku ścieżki nie zakładam. Na większe areały i opryskiwacze sieję od jednego boku raz za razem, a pod koniec sieję jednym ciągiem poprzeczniaki i drugi bok, tak że ścieżka idzie jednym śladem dookoła pola.

Edytowane przez lukasz222
Opublikowano

jak zrobić ścieżki na 12m siewnikiem 2.5m ?wychodzi na 12.5m | | Ś | | | | Ś | | | | ... no to nie bardzo opryskiwacza nie poszerze, można coś zrobić aby na 12m wyszło ?

 

Ja kiedyś problem 0,5 m rozwiązałem poszerzeniem opryskiwacza o 2 dysze i w nie zamontowałem dysze o mniejszym wydatku, kilka lat tak pryskaliśmy.

Opublikowano

a jak zrobić ścieżki na poprzeczkach żeby nie były zarośnięte zawsze mnie to nurtowało bo jak będziemy siać i zajedziemy za daleko to w tedy na poprzeczkach nie zrobi ścieżek chodzi że na 15 a za tym 3 może już być zasiane

m to dopiero za 3 siewnikiem 3m robi się ścieżki

Opublikowano

To trzeba trzymać odległość od miedzy i tyle. Kwestia praktyki, na początku można sobie wbijać tyczki po bokach pola i się mniej więcej tym sugerować. Ewentualnie zrobić najpierw te 3 przejazdy na poprzeczniaku, ale wtedy ujeździsz sobie to co zasiane robiąc nawrót

Opublikowano (edytowane)

okazało się że mój siewnik 2.5m ma już ustawione redlice na szerokość 2.3m czyli dobrze, bo po przejeździe w jedną stronę a potem w drugą krańcowa redlica nie może iść przecież w tym samym miejscu co wcześniej tylko obok tyle co rozstaw redlic a u mnie to 10cm więc ścieżki na 12m wyjdą dobrze mówię ?

 

pierwszy przejazd 230 +10 

drugi  230 +10

trzeci  230 +10 ścieżka

czwarty 230 +10

piąty 230 +10 = 12.00m

 

pierwszy raz bd siał i w dodatku robił ścieżki :P

Edytowane przez kapec22
Opublikowano

Przy siewniku 2.5-metrowym powinieneś mieć rozstaw redlic na 2.4m.

Nie wiem co to za siewnik ale przeważnie skrajne redlice są ustawione że idą po wewnętrznej stronie koła tak że w następnym przejeździe koło idzie po tym samym śladzie.

Ciężko jest zrobić ścieżki 2.5-metrowym siewnikiem po opryskiwacz 12-m,wychodzą ułamki.

Najlepiej robi się ścieżki pod to co można podzielić.

Opublikowano (edytowane)

tak redlice idą po wewnętrznej stronie koła, ale podczas siewu nie patrzy się gdzie idzie koło tylko znacznik się ustawia pod szerokość traktora żeby przy drugim przejeździe redlica szła 10cm obok a jakby patrzył na koło to nie wyjdzie bo odległość od koła a redlicy jest inna i dlatego siewnik na 2.3m bo dochodzi te 10cm i jest 2.4m

dobrze myślę ? 

Edytowane przez kapec22
Opublikowano (edytowane)

4,5 siewnika na opryskiwacz tak jak w 6-ścio rzędowym siewniku do buraków. 9 siewników na 2 opryskiwacze.

Siejesz 2 razy od miedzy na łączeniu siewników 2/3 jedno koło opryskiwacza na środku 3 siewnika drugie koło, następnie odwrotnie na środku 7 i pomiędzy 7/8 drugie koło i od nowa. Oczywiście przy rozstawie kół opryskiwacza 135cm.

Wychodzi co prawda 12,15m ale można zasiać trochę na zakładkę te 3cm i będzie co do cm

Edytowane przez ansu
Opublikowano

witam, jesli bylby ktos zainteresowany zamiana automatu mechanicznego do sciezek w siewniku amazone d7, mam na 4 przejazdy czyli 0 1 2 3 , a potrzebuje na 5 przejazdow 0 1 2 3 4

Opublikowano

Też można zrobić zamykając zasuwy na redlicach,tylko że z pełnym zbiornikiem ciężko zasunąć tak zasuwę żeby żadne ziarno nie przeleciało.

W automatach jest łatwiej bo sam liczy przejazdy i nie musisz wychodzić z ciągnika. Blokowane są aparaty wysiewające na wybranych redlicach co daję 100% pewności że żadne ziarno nie wpadnie w redlice.

Konny ma 2,5m pod 12metrowy opryskiwacz będzie ciężko,musisz rozpisać. sobie na kartce

Opublikowano

X lat temu jak sieliśmy rzepaku ok. 8 kg/ha ten patent się sprawdzał zaś dziś przy 3 kg/ha siejemy bez ścieżek, trzeba by pokombinować aby założyć sprzęgiełka na kółka i wyłączać kółka.

Opublikowano

Pytanie do posiadaczy amazonek D7, D8 z aparatami do robienia ścieżek sterownymi hydraulicznie łącznie ze znacznikami, zmieniłem automat do robienia ścieżek z 12m na 15m i na jakim numerze powinno zakładać ścieżki? Bo ja ustawiłem na 3 ale coś mi to nie pasuje i raczej na 2 było by chyba lepiej, a chodzi o to aby jak najłatwiej w koło pola zrobić ścieżki na trzecim przejeździe i tak aby znaczniki pasowały bo jak mam na 3 to za bata mi znacznik ni pasuje co bym nie robił. A według moich obliczeń jakby dac na 2 to mozna by jechać jedną stroną do znacznika i potem przejechać na drugą stronę lub na polach z nieparzystą liczbą ścieżek jechać od jednej strony do przedostatniej ścieżki i dopiero wtedy przejechać na drugą stronę ale jak będzie parzysta liczba ścieżek to wtedy po przejechaniu na drugą stronę znacznik pójdzie po miedzy? Dobrze to ja myślę czy jest jakiś inny łatwiejszy uniwersalniejszy sposób aby to pasowało?

Opublikowano (edytowane)

Właśnie montuje ścieżki technologiczne w poznaniaku 2008 rok. Mam pytanie odnośnie montażu tych zabieraków na wałku wysiewającym.

Kolejność elementów patrząc gdy się stoi za siewnikiem od lewej. Najpierw tulejka z kołkiem blokującym, potem sprężynki, potem takie kółko z blaszanym kołnierzem (nachodzi na sprężynki i częściowo tulejkę z kołkiem blokującym), no i oczywiście kółka wysiewające? Tak ma być? Bo na rysunku w katalogu sprężyna jest między kółkiem z kołnierzem a kółkiem wysiewającym. Ale wg mnie tak nie będzie działać.

Czy w związku z tym elementem, który powoduje że kółko wysiewające zaczyna się kręcić są dwa końce sprężynek wchodzących w otwory w kółku wysiewającym?

Jak dobrze to wszyto rozumiem to, gdy wałek sterujący ścieżkami przesunie się w prawo to wszystkie kółka sieją ścieżek nie robi. Gdy przesunie się wałek w lewo to końce sprężynek wysuwają się z otworów w kółkach wysiewających i ścieżki są robione?

Czy może jest tak, że na wałku z kołami wysiewającymi nic się nie suwa. A ścieżki są robione, gdy palce na wałku sterującym ścieżkami przesuną się w lewo i zablokują kółka wysiewające poprzez oparcie się na tych wypustkach na kółku z blaszanym kołnierzem?

Edytowane przez hubertuss
Opublikowano (edytowane)

Połączone

 

Witam mam siewnik poznaniaka 3m  jak zrobić scieżki technologiczne do opryskiwacza 12 m ?

Edytowane przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń
Opublikowano

Wszystko jest dokładnie tak jak napisałeś. Jak złożysz sprzęgiełko to złap jedną ręką tulejkę a drugą kołnierz i spróbuj cofnąć do tyłu. Jak się zablokuję to dobrze. Wiele razy zdarzyło mi się przy montażu wałka wysiewającego że sprężynki nie  zaciskały się na tulejce więc ich jakość to loteria i lepiej sprawdzić zawczasu.

 

Ścieżki są robione wtedy gdy wałek wysunie się w prawo i palce zablokują ruch obrotowy kołnierza. Wtedy sprężynki się rozluźniają i tulejka co jest zablokowana kołkiem na wałku może się kręcić a kółko wysiewające stoi w miejscu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v