Skocz do zawartości

marcin2057

Members
 • Zawartość

  1056
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

20 Excellent

O marcin2057

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 07.08.1985

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódzkie
 1. Pszenica Ozima i jara

  narazie nie da się wjechać bo cały czas mokro, a może rozsiać po wierzchu ręką ? Jak by udało się wjechać to opryskać jeszcze raz po siewie czy czekać do wiosny ?
 2. Pszenica Ozima i jara

  na środku pola po całej szerokości ok 1ha wygniła pszenica pole opryskane chlorotoluronem po siewie, co polecacie z tym zrobić, tam gdzie nie wygniła dostaje drugie listko ?
 3. Pszenica Ozima i jara

  czy można lentipurem pryskać po siewie w dawce 2l/ha, bo na etykiecie tylko stosować od fazy 3 liśca, na starych etykietach Tolurex czy lentipur ( ta sama substancja) było napisane bezpośrednio po siewie i od fazy 3-go liścia. Jutro ma zamiar siać Ostrogę i zaraz po siewie prysnąć Lentipurem  a jak nie można to co kupić, szczególnie na miotłe a wiosną poprawka na dwuliścienne ?
 4. Problem Bizon Z056 - kombajn gubi ziarno

  też jestem ciekaw jak to jest zrobione, a ja mam taki problem, że koło od wytrząsaczy zsuwa się, aż obciera o podajnik kłosowy, wymieniłem już klina, koło i nadal to samo, co może być przyczyną, źle założony pasek ?
 5. żyto hybrydowe

  nie jest wysokie i da się w nie wjechać bardziej mi chodziło o to czy jeszcze coś pomoże zabieg na T3
 6. Pszenica Ozima i jara

  pszenica ostroga (i jęczmień jary) zakończyła kwitnienie można ją prysnąć tebukonazolem ?
 7. żyto hybrydowe

  jest jeszcze sens pryskać tebukonazolem jak już zaczyna być widać ziarna ?  
 8. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

  https://www.olx.pl/oferta/zetor-7048-wspomaganie-CID757-IDjrkJY.html#dc6f9caa69 spotkał się ktoś z takim modelem i jak z częściami, czy warto go brać za 18,5 tyś. ?  
 9. Nawożenie łąk

  można na łąki po pierwszym pokosie stosować rsm tak aby można było skosić drugi pokos i ile trzeba odczekać od zastosowania rsm, jaką dawkę dać i jak się sprawdza rsm na suchych łąkach ?
 10. Wielkie dzięki, ja swoją kupiłem za 3,5 tyś już włożyłem 1,5 tyś i pozostało jeszcze zrobić tylko burty, rozprowadzić instalację hamulcową i zregenerowac siłownik także roboty i nerwów było sporo ale nie ma nic darmo a ile satysfakcji, że się samemu zrobiło. 
 11. Przyszedł etap robienia górnej zabudowy i tak wymiary mam 2.45x 5.20 boczne burty dzielone z słupkiem na środku, ładowność w dowodzie 10t jakie burty polecacie zrobić z gotowych profili burtowych czy ze zwykłych profili i do tego blachę trapezową i jakiej wysokości. Przyczepa głównie będzie do zboża.
 12. Pszenżyto ozime i jare

  pszenżyto Trismart zaczyna się kłosić jaką mieszaninę można zastosować teraz, czy dać siarczan Mg i mocznik oraz jakąś odrzywkę i co polecacie na grzyba jaką mieszaninę zrobić i w jakich ilościach ?
 13. żyto hybrydowe

  ja też w tym roku nie zrobiłem żadnego zabiegu na grzyba a już żyto się wykłosiło i czy jest sens jeszcze prysnąć T3 na kłos np. tebu ?
 14. kolejne pytanie w sprawie remontu przyczepy a mianowicie jak poprowadzić przewody instalacji elektrycznej tak aby przy skręcie i wywrocie nie urywać przewodów i czy lepiej zrobić gniazdo z przodu na górnej zabudowie przyczepy  czy na dolnej czy lepiej dłuższy przewód z wtyczką aż do ciągnika ?
 15. a więc tak, słupy kupiłem gotowe takie jak na płot tylko, że na 6 płyt i słupy wjazdowe wzmacniane poprzez lepsze zbrojenie, minusem takiego garażu, jest, że trzeba uważać aby nie puknąć w płytę.
×