marekgizio

Members
  • Ilość treści

    800
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

O marekgizio

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

15014 wyświetleń profilu
  1. jak nanieśli wzór? Jakisz szablon drukowali?
  2. liczyć cene pszenicy z dziś - 1300 a kosztu nawozów zostawić po staremu - 5000zł jak już to nawozy też z dziś niech będzie z 3500 i wychodzi 8900 zysku. Jak by nie liczyć to zawsze z ha dochód jest większy od kosztów i to co zostaje przy wzroście cen też się skaluje do góry jak ktoś wychodzi na 0 albo dokłada to powinien zmienić zawód bo go zlicytują U mnie na gospodarstwie rok 2022 był najlepszy jeśli chodzi o zysk od kiedy gospodarzę, a nigdy nie było żebym dołożył średnia z pszenicy w tym roku to 9,36t a najlepsza działka dała 9,965t rzepak 4,3 z całośći i kukurydza 12,7t przy średnio 32%
  3. 0,55t saletry (187N) + 0,25t poli = 0,8t nawozu po 5000zł = 4000zł pszenica 9t x 1600zł = 14400 zysk 10400 0,55t saletry (187N) + 0,25t poli = 0,8t nawozu po 2000 = 1600zł pszenica 9t x 1000zł = 9000zł zysk 7400zł w obu przypadkach bez innych kosztów
  4. Z wyższych limitów wsparcia mogą skorzystać: - rolnicy, którzy złożyli wnioski o przyznanie pomocy w naborze przeprowadzonym w 2022 r. i nie zostały one rozpatrzone (tj. nie doszło do zawarcia umowy o przyznaniu wsparcia) oraz - beneficjenci, którzy przed dniem wejścia w życie przepisów zmienionego rozporządzenia wykonawczego zawarli umowy o przyznaniu pomocy i nie otrzymali płatności końcowej.
  5. gajor24 --> spalanie to można mierzyć w jednolitej robocie i to zalewając pod korek i potem dolewając jakimś naczyniem z podziałką. A nie trochę roboty cięższej trochę jazdy po drodze i na koniec na biegu jałowym stukanie godzin. Poza tym mierzenie z dystrybutora można sobie o kant d*py potłuc. U mnie chciałem sprawdzić nowego dostawcę czy nie naleje więcej niż ma bak pojemności i przy okazji ile wejdzie w bak. Tak więc spuściłem przez korek wszystko z baku do ostatniej kropli (ciągnik stał na równym betonie) i w bak 325l nalewając aż po sam korek na równiutko z otworem (czekając aż piana opadnie i powietrze zejdzie )weszło ledwo 306l czyli paliwa było w baku o 19l mniej niż niby miał by mieć. Dlatego można mylnie wywnioskować że skoro bak ma 325l i będzie się robić bez przerwy do opróżnienia baku przez powiedzmy 10godzin. Co da spalanie 32,5l/ha a tym czasem w baku było tylko 306l co da wynik 30,6l/ha czyli o 2l mniejszy. Co więcej po tym nalaniu po sam korek, następnego dnia nie zapalając ciągnika od czasu tankowania do tego pełnego baku dało się dolać jeszcze 9l. A gdybym postawił ciągnik na słońcu to nawet by się ropa rozmnożyła i z baku przelewała. Także takie te wasze mierzenie ile który spali to dla mnie jałowa gadka i tyle.
  6. A ile spala na ha? Jeśli wyciąga na dużym kawałku z 10km/h i bierze ponad 3m (6x50 czy 6x55) to do wydajności 3ha/h dużo mu nie będzie brakować. 40l/3ha=13,33l/ha to tak dużo ? A teraz konkrety: jaka głębokość, jakie warunki glebowe, jaka szerokość i prędkość, to 40l to mniej więcej czy chwilowe wskazanie z komputera czy pomiar z odmierzonych naczyń. Zero konkretów tylko od bani wynik i stwierdzenie że ktoś nie wyrabia w spalaniu. Czyli niewiesz ile wchodzi w bak 250 czy 325l nie wiesz ile było w baku jak dolewałeś ani ile zostało po robocie i na dodatek nie wiesz nawet ile czasu silnik pracował, a mimo to masz coś na temat spalania do powiedzenia. :lol: Ja też raz robiłem tylko nie wiem ile czasu i dwa razy dolewałem paliwa ale nie wiem ile. Wiem tylko tyle że ciągnik spalił dwa baki paliwa. Normalnie na ropę nie wyrabiam.
  7. Nie wątpię że na miarce wyszło 23.5 ale nie w litrach tylko w galonach. :lol: A te całe wasze dyskusje ile który pali to można wsadzić sobie między... bajki. Nijak się to ma do porównań bo nie da się odnieść czyjegoś wyniku do siebie i porówanć czy to dużo czy mało bo różne są ziemie, warunki glebowe, stan i marka ogumienia, szerokość i głębokość pracy oraz marka sprzętu czy w tym sprzęcie nawet zużycie elementów. Tak więc takie podawanie wyników ile komu pali to puste gadanie i tyle. Co więcej na tym samym polu tym samym sprzętem orząc na tą samą szerokość i głębokość w jednym roku spali 15litrów na ha, a za rok 25l i jak tu się odnieść czy to dużo czy mało dla własnego sprzętu nie mówiąc już o porównaniu z innymi. A co poniektórzy jak wynik robi się większy niż na innym polu czy rok temu na tym samym to od razu robią 10postów na forum co się popsuło w traktorze że tyle pali i od razu dzwonią po serwis.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj