Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

Kriss, możesz opisać szerzej to ?

 

mi się wydaje, że w 3 przejeździe nie mogą być zamykane te same redlice co w 2, bo jedna ścieżka (ta z 3 przejazdu) nie będzie trafiała na koło

 

Zgadza się jeśli zboczysz to Ci się ścieżki rozjadą lub zwężą.Ja tak zaczynałem swoją przygodę ze ścieżkami.

Sposób kolegów jest lepszy o tyle ze za jednym przejazdem masz równe ścieżki.Na ten sposób wtedy nie wpadłem :P

Edytowane przez KRISS75
Opublikowano

Aha. No to tak. mam siewnik poznaniak 3 m z 2011 roku.

Zaczynam siać z lewej strony pola, z 27 redlic zamykam 13 te z prawej strony, później otwieram wszystkie. W 3 przejeździe muszę zamknąć redlice na dwa koła. Pryskam Ursusem 4512, szerokość ogumienia 40cm, rozstaw 150mm (chyba). I które mam zamykać redlice w siewniku ?

tutaj instrukcja obsługi poznaniaka:

http://www.cemarol.com.pl/biura/cemarol/parts_download/12/I-Poznaniak.pdf

 

Są jakieś 2 metody wyznaczania ścieżek- B i C czym się różnią to nie wiem...

 

Belka w opryskiwaczu 12m

Opublikowano

Zmierz rozstaw kół ciągnika który będzie jeździł w ścieżkach np.od wewnątrz.Następnie podziel siewnik na pół i zamkniesz ten lejek plus jeden lub dwa następne w kierunku na zewnątrz w zależności od szerokości opon.

np:

szer wew.kół:160 cm

środek siewnika - 150cm

od środka na lewo - 80cm plus 2 lejek lub jeszcze 3

od środka na prawo - 80cm plus 2 lejek lub jeszcze 3

Nie wiem jak prościej Ci to wytłumaczyć.

Opublikowano

czyli jak rozstaw kół jest 150cm to w prawo i w lewo po 75 cm od środka siewnika i zamykam kolejno 2 albo 3 redlice w strone zewnątrz ta ? :)

dzięki za rady

Opublikowano

Tak.Ilość zamkniętych redlic zależy od szerokości opon.Ja dla c360 zamykam po 2 lejki,minimalnie za mało ale da się przeżyć.

Jak powschodzi wjedź sobie w ścieżki i się przekonasz czy masz poprawnie założone ścieżki.W razie czego przy następnych siewach skorygujesz ale powinno być dobrze.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Jak siać połową siewnika jeśli jest one pneumatyczny ? ;)

Opublikowano (edytowane)

Czy opłaca się stosować ścieżki na małych polach tj srednio 1-2h.

Jestem ze Świętokrzyskiego a tutaj straszne rozdrobnienie jest:-/

 

Połączone

Edytowane przez razor275
Opublikowano (edytowane)

Mam agregat uprawowo-siewny aktywny z siewnikiem amazone 2.5.siewnik nawozu i opryskiwacz będe zmieniał. Jakie szer robocze tych maszyn najlepiej abym mógł w miarę prosto robić sobie ścieżki?

 

 

 

 

edit

juz sobie doczytalem we wczesniejszych:

Bez poszerzania opryskiwacza się obejdzie. 5x2,5m daje 12,5m ale przecież wystarczy że siewnik będzie zachodził na każdym przejeździe 10 cm i już mamy 2,4 x 5 czyli 12m. Ja tak sieje już 3 rok i żadnych problemów nie ma.

Edytowane przez asdafi
Opublikowano (edytowane)

Witam

 

Jak zrobić ścieżki technologiczne w siewniku Amazone D7 2,5m lejek co 13,1 cm na opryskiwacz 12m bez ingerencji ani w siewnik ani w opryskiwacz (typu tu skróć, tam poszerz) ;)

 

EDIT: Już przeczytałem, pasuje mi ta opcja 12,5m stąd pytanie: Czy są jakieś dysze, które by poszerzały szerokość roboczą opryskiwacza?

Edytowane przez misio3p
Opublikowano

Tak , przerobienie opryskiwacza na 13 m i w skrajne założenie mniejszych dysz, kilka lat tak pryskałem (dysze dobrać z tabeli).

 

witam jak zalozyc sciezki siewnik amazone d8 specjal bebenek 012345 znaczniki hydrauliczne opryskiwacz12 m pozd

Opublikowano

mam problem ze ścieżkami amazone d7 2,5 ,nie ma tak że robią ścieżki kiedy chcą ,ale np coś sie zawiesza jak zrobi ścieżke 0 i dam na 1 to teraz widze że jeden ślad robił ścieżke i to czasem przez 2-3 przejazdy.

Co może być przyczyną?

Opublikowano

Raczej nie robi się ścieżek w poprzek pola ale jak masz takie kwadratowe kawałki to pewnie że można, ten rytm co narysowałeś jest dobry, zaczynasz połową siewnika a potem co czwarty przejazd robisz ścieżki, czyli rytm 2301230 (zero to sciezka). Ja właśnie dlatego zakupiłem opryskiwacz 15m aby nie było problemów z tym zaczynaniem połową siewnika.

witam i sorki za odkop ale i ja mam zamiar zrobić sciezki u siebie i nie moge tego pojąć czy mam powtarzać cykl 2301230 2301230 itd czy 2301230 1230 1230 itd jak mozecie to wytłumaczcie mi to dokładniej bo w zyciu nie miałem z tym doczynienia a co do siewnika i reszty sprzętu to poznaniak 3m rozsiewacz12m i opryskiwacz 12m

Opublikowano

dokładnie tak jak napisałeś za drugim razem kolego tylko pod 12m zaczynasz połową siewnika czyli ta 2 od której zaczynasz jest przesiana połową a potem już normalnie całym 3012301230 itd. zero to scieżka

Opublikowano

Jedno mnie zastanawia nie mam takiego siewnika więc mnie głowa nie boli chociaż bym chciał ale jak zaczynacie tą połową w przypadku 3m / 12 oprysk tzn chodzi mi o to skąd będziesz wiedział gdzie połowa jeśli będziesz to robić np zestawem uprawowo siewnym czyli agregat plus siewnik. jedziemy na oko ? to torszkę jak z tym chłopem czy można jakoś zaznaczyć to w siewniku. tak by wiedzieć jak jechać lub dajcie jakieś foty lub filmik

Opublikowano

Mozesz zaczac inaczej, tzn najpierw siejesz cala szerokoscia siewnika a potem jedziesz tak zeby posiac po dwoch przejazdach lacznie 4,5m. Posiej raz, wyjdz z ciagnika i zobacz jak masz jechac zeby siała tylko polowa. Kolo siewnika powinno jechac w polowie poprzedniego przejazdu, wybierasz sobie jakis punkt, np jak daleko w posianym masz przednie koło ciagnika i wio do przodu

Opublikowano (edytowane)

Ja zawsze pierwszym przejazdem sieje pół siewnika a następnym cały wtedy nie jadę siewnikiem po juz sianym polu. Jadąc drugim przejazdem mam po środku ciagnika slad po zewnętrznym kole siewnika z pierwszego przejazdu . Patrzysz sie do przodu i ogień ;)

Edytowane przez OKEY

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v