Skocz do zawartości

OKEY

Members
 • Zawartość

  699
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

154 Excellent

8 obserwujących

O OKEY

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 1 Styczeń

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  pow.Lubelski
 1. Opryskiwacz Biardzki [połączone]

  Jesli pompa zaczęła głośniej pracować (klekotać) i spadło ciśnienie to jak pisałem. w którymś zaworku pękła sprężynka .
 2. Opryskiwacz Biardzki [połączone]

  Raczej zaworki do wymiany , standardem są pękające sprężynki w zaworkach. 
 3. Ciągnik na 15 ha

  Jeśli nie ma się sprzętu do tak dużego ciągnika to cena zakupu ciągnika może sie podwoić bo maszyny też kosztują. Jesli ciagnik ma być używany głównie do prac polowych i czasami do transportu to 80-100kM max. a i tak taki ciągnik po za sezonem stoi i rdzewieje :) Mając 15ha i uprawiając trzy rośliny w płodozmianie np. ( pszenica .rzepak, jęczmień ) czy tylko dwie np.(pszenica , rzepak) to do uprawy pod jedna rosline jest 5 lub 7,5 ha tak że zaorać i zasiać można w jeden góra dwa dni. Więcej mtg nabija ciagnik pomocniczy przy opryskach czy sianiu nawozu niż główny koń roboczy. U mnie 105kM na 25ha nie ma co robić.   
 4. Silos zbożowy

  http://www.silosy.info/sites/default/files/katalogi/fundament_350.pdf
 5. Po prawej stronie skrzyni na wałku od sprzęgła masz taką dźwigienkę z łącznikiem do drugiego wałka sprawdź czy ta dźwigienka nie poluzowała sie na wałku lub wyreguluj długość łącznika. To jest ruska maszyna i tam nic nie możne być  normalne :)
 6. Zbiorniki na paliwo

  Jakieś urzędasy wykazały sie nadgorliwością i rolnikom może dostać sie rykoszetem. Chodziło o kontrolę sprzedaży paliwa bo jak wiadomo przekręty były ogromne. Obowiązek wymiany zbiorników miały CPN a co do mauzerów to gorsze świństwa są w nich przewożone i jakoś nie ma problemów z ekologią. Jak wiadomo do kraju wjeżdżały tysiące cystern z paliwem i rozpływały sie w powietrzu , nie wiadomo co z tym paliwem sie działo i po to są te całe GPS czy spisywanie nr zbiorników. Teraz wyczaili w tym interes producenci małych zbiorników dwu płaszczowych i zależy im na tym aby w w ten cały mechanizm kontroli wciągnąć rolników . NIe ma co panikować bo jeśli nie zmienią przepisów to hurtownicy znajdą obejście tych przepisów i nadal bedzie można kupować paliwo w mauzery .    
 7. Herbicyd na pszenice

  Muszę zrobić małą poprawkę na przytulię w pszenicy ozimej w fazie liścia flagowego mam pytanie czy ktoś stosował w tej fazie Mustanga ? Czy lepiej nie kombinować i zastosować Starane lub Grodyl . Mustanga mam a Starane czy grodyl muszę kupić.
 8. Rewers nie działa w obie strony? U mnie były takie same objawy ale tylko przy jeździe do przodu. Problemem był elektrozawór .
 9. Odkręć korek wlewu w zbiorniku bo być może zatkał sie wywietrznik i robi sie podciśnienie w zbiorniku .
 10. Zabiegi fungicydowe

  Może nie w temacie ale dodam swoje 3 grosze :) Plon plonem ale ja osobiście nie chciał bym jeść chlebka z pszenicy po 4 zabiegach fungicydowych do tego inne zbiegi i wychodzi cała tablica Mendelejewa. Jutro niedziela tak że w większości domów będzie rosołek z makaronem i teraz pomyślcie czy chcecie jeść go z makaronem z własnej pszenicy ? Smacznego :)
 11. Opryskiwacz Biardzki [połączone]

  Co do serwisu Biardzkiego to nie dawno szwagier chciał zrobić remont swojej pompy bo już ladnych pare lat przepracowała ale nie mógł zbić łożysk z wałka wiec zadzwonił do Bierdzkiego. Zaproponowali mu nowa pompę w zamian za starą za 300zł. Kurier przywiózł nowa pompę zabrał starą i sprawa załatwiona.
 12. Tylko piszczy? NIe wyświetla sie żaden kod błędu? Na wskaźniku od kierunku jazdy nie wyświetla sie luz(N) ?
 13. Ciągnik na 15 ha

  Przejście na VAT przy takim areale to kolejny strzał w kolano. Może być tak że skorzystasz na Vacie kupując ciągnik a przez kolejne lata będziesz dostawał po dupie bo nie będziesz miał kasy na kolejne inwestycje i nie będziesz miał co odliczać. Przechodzenie na VAT to jak małżeństwo raz na długie lata  i ewentualny rozwód możne zaboleć :). Kupując ciągnik Twój dochód nie wzrośnie z tego powodu ani o grosz a wręcz przeciwnie dojdą koszty spłaty kredytu i koszty utrzymania. Lepiej zainwestuj w coś co realnie zwiększy twoje dochody , powiększy produkcję , usprawni i ułatwi gospodarowanie dobro luksusowe jakim jest ciągnik zostaw na koniec. NIe wiem jak jest u ciebie ale znam nie jednego rolnika u którego na podwórku stoi nowy JD po osie w błocie bo na utwardzenie podwórka kasy juz zabrakło czy zasuwają z obornikiem taczkami bo na modernizację brak kasy . Co z tego luksusu w ciągniku jeśli wysiadając z niego toniesz po kolana w błocie dosłownie i w przenośni :)
 14. Dlaczego tak sądzisz? Mleko jest schładzane do granicy zamarzania i ładowane do cysterny w postaci (kaszki) jak to ujął kolega. Z takim mlekiem może jeździć tydzień a nawet dłużej i nic sie z nim nie stanie.    
 15.   Porozmawiaj z kierowcami TIRów skąd bierze sie eksport. Kolega jeździ cysterną i trafiały mu się wycieczki min. z mlekiem gdzie ładowali go w Polsce jechał do Włoch gdzie zmienili mu tylko plombę i dawali nowe papiery , z tym jechał do Holandii gdzie była ta sama procedura i przyjeżdżał  z powrotem do kraju tylko do innej mleczarni, Jak komuś opłaca sie wozić mleko warte 20tyś cysterna po całej europie to co dzieje się z towarami wartymi dużo więcej.   
×