Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie, 

Chce na jeczmieniu zrobić ścieżki technologiczne pod c330 opryskiwacz 15 metrów siewnik famarol 3 m 

Wiadomo, że trochę się robi zakładki więc jak wy robicie te ścieżki aby podczas pryskania sąsiadowi  nie opryskać pola? 

Uważam że na próbę odłączę 2 lejki  

I teraz mam zmierzyć od końca opryskiwacza  do początku koła i później rozstaw 330? 

Opublikowano

Ja nie robię zakładek, kolejne przejazdy idealnie obok siebie. Nie zauważyłem żeby gdzieś było nie dopryskane albo żeby komuś spalić, ale u mnie są miedze. Bez miedz to nie wiem.

Opublikowano
8 minut temu, zetor6211 napisał:

Mam pytanie, 

Chce na jeczmieniu zrobić ścieżki technologiczne pod c330 opryskiwacz 15 metrów siewnik famarol 3 m 

Wiadomo, że trochę się robi zakładki więc jak wy robicie te ścieżki aby podczas pryskania sąsiadowi  nie opryskać pola? 

Uważam że na próbę odłączę 2 lejki  

I teraz mam zmierzyć od końca opryskiwacza  do początku koła i później rozstaw 330? 

A nie prościej przesunąć ścieżkę o te dwa lejki zamykając kolejne zasuwki?

Opublikowano

w opryskiwaczu skrajną dyszę zamknąć jak obawa o sąsiada.

Opublikowano

Albo dobrze ustawić znacznik i nie robić zakładek 🤨

Opublikowano

Sieję kukurydzę 6 rzędowym siewnikiem w rozstawie 75cm. Oprysk będę chciał wykonać opryskiwaczem z belką 28m, sekcjami 4m, i rozstawem kół 225cm. Założenie jest takie, żeby starać się jeździć po śladach ciągnika z siewu, oczywiście z przesunięciem kół lewych lub prawych o jeden rząd.

Wychodzi mi, że pierwszy przejazd opryskiwaczem wkoło, pomiędzy kołami będę miał 6 rządek z trzeciego przejazdu siewnikiem i 1 i 2 z czwartego przejazdu siewnikiem. Później wjeżdżam w przejazd nr 9. Jednym kołem jadę śladem z siania od powierzchni opryskanej, drugie jeden rządek dalej. Od strony opryskanej robię 3 rzędy nakładki. Dalej jeżdżę co 6 ślad ciągnika, cały czas pamiętając, że pierwsze koło jest od strony opryskanej, a drugie jeden rząd dalej. W ten sposób cały czas będę jeden rząd na połączeniu przejazdów opryskiwał dwukrotnie. Mam możliwość po przejeździe wkoło zamknąć po jednej skrajnej dyszy. Warto się bawić?

Mam nadzieję, że opisałem to w miarę przejrzyście. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, to bardzo proszę.

 

Opublikowano
6 minut temu, zenmaniek napisał:

Czy ścieżki technologiczne robi się na poprzeczniaku pola?

 w zależności od potrzeby.

Opublikowano

Chcę zrobić w swoim siewniku ścieżki sterowane elektrycznie i mam pytanie odnośnie elementów wykonawczych do otwierania i zamykania zasuwek: Jak to jest rozwiązane w różnych siewnikach i jakie są zalety i wady danych rozwiązań wg. Was? 

Opublikowano

Przy zamykanych klapkach jest jeden problem. Jeżeli zamkniesz klapki to zboże, które zostało w aparacie i tak zostanie wysiane, czyli ścieżki zaczną się 2-4 m dalej niż zakładałeś.

  • Root Admin
Opublikowano

Skoro to aktywny na rynku siewnik to jaki problem? Tylko może nie być tanio.

Dzwonisz do producenta, podajesz rok produkcji i numer seryjny maszyny i za chwile masz ofertę. Ja bym tak zrobił. A jak bedzie oferta to mozna dumać i szukać alternatyw

  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)

Dzięki szefie 😛 rano do nich pisałem właśnie ale nie odzywają, się wiec trzeba zadzwonić, myślałem ze może są jakieś gotowe uniwersalne 

Edytowane przez radekz200
  • Root Admin
Opublikowano

Każdy siewnik ma inne mechanizmy, więc raczej uniwersalnych to nie ma. W pneumatyku to już zupełnie inaczej działa. Jest zawór elektryczny, który wstawiasz w węża, którym są transportowane nasiona.

jako dygresja, ostatnio szukałem stopy hydraulicznej do przyczepy. Tu, tam, siam. W końcu napisałem do Wieltona. Dostałem ofertę i co ciekawe bezpośrednio u producenta taniej jak u dilera i w tej samej cenie co musiałbym kupić uniwersalna stopę i do niej dopiero dospawać uchwyt mocujący do ramy.

Poczekałem 2 tygodnie i akurat dziś przyjechała paleta ze stopką :P Teraz tylko 6 śrub przekręcić i jest stopa hydrauliczna.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v