Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
10 minut temu, Karol6130 napisał:

Przez dział części zawsze drożej 

Ale jakie sterowanie? 

Przy zakupie z siewnikiem tyle 

IMG_20230224_143048.jpg

Za tyle to bym się skusił 😛 a jak można kupić jak nie przez dział części ?

Opublikowano

Nikt nie będzie rozbierał ci nowego siewnika. I wątpię, że znajdzie się dzisiaj ktoś kto nie potrzebuje ścieżek przy zakupionym za kilkadziesiąt tys nowym siewniku.

Jak ktoś chce naprawdę tanio to się robi jakąś zasuwkę czy jakoś tak i się wychodzi i zamyka. Kumpel w siewniku agro maszu ma tak zrobione i około 45 ha tym sieje. Opryskiwacz ma 18 m to się za dużo naskakać nie musi. Ale ma tanio.

Ja w swoim poznaniaku mam dokupiony cały zestaw jeśli chodzi o mechanikę rolniki sprzęgiełka. Kosztowało to parę stów. Ale w siłownik i komputer już mi się nie chciało inwestować na moje 15 ha. Więc też robię to ręcznie i żyję. Mało tego w miedzy czasie znalazłem ori siłownik z jakimś prostym sterowaniem na olx w niezłych pieniądzach. Ale olałem stwierdzając, że człowiekowi który na co dzień pracuje za biurkiem ruch jest potrzebny.

Opublikowano

W poznaniaku mam zamykanie zasuwek siłownikami na powietrze po dwa lejki na koło . Rozdzielacz na siewniku a pstryczek elektryczek w kabinie. Po zamknięciu początek scieżki sieje około 3-4 metry ale to niczemu nie przeszkadza.

Opublikowano

U mnie zasuwki są te plastikowe z ząbkami ten numer by nie przeszedł. Mam dołożone całe ustrojstwo ori. Parę stów kosztowało w Kutnie nowe. Może bym sobie taki siłownik pneumatyczny do tego dołożył drogi on jest. 

Opublikowano

Witam,

jestem gamoniem, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zrobić ścieżki pod opryskiwacz 24m siewnikiem o szerokości 4m. Dodam że zamykanie tylko jednej ścieżki na jednym przejeździe a drugiej w kolejnym nie wchodzi w grę.

Opublikowano

poł. cały, cały,ścieżka , cały, cały, cały ,cały cały , ścieżka....

chyba tak.. w pamięci se tak tylko ...

Opublikowano

siema, 

Tak z ciekawości jak sobie robicie ścieżki na  swoich polach?

Zaczynacie w koło do pierwszej scieżki i pozniej od jednej strony?

oczywiscie bez nawigacji sianie.

Opublikowano

Lecę po kolei, a ok cztery ostatnie przejazdy od drugiej strony... chyba że działka wąska?

  • Root Admin
Opublikowano

Pierwsza ścieżka z jednego boku, później przejeżdżam na drugi bok i jadę od boku aż dojdę do tej na początku posianej.

U mnie wszystkie pola są z klina to muszę widzieć dokąd siać.

Opublikowano (edytowane)

o taki cudak :)

działka.png

rozmine mam taką ze zrobie w kolo do ścieżki. Pózniej zaczne od prawej, az dojade do góry tego "ciulka" i wtedy zaczne od lewej i jak juz wyjdzie do konca.

kliny wyjdą mi na "górze"

 

Edytowane przez Okisz
Opublikowano

za***ista działeczka ;) 

Ja u siebie robię tyle przejazdów dookoła aby było na pełen opryskiwacz. Potem zaś od jednego brzegu do drugiego. Jak już wyjdzie, albo tak by potem było wygodnie jeździć z opryskiwaczem. .  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v