Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 11.03.2019 o 06:46, soltys48 napisał:

Nic nie trzeba zwężać ani mierzyć 

Zamykasz ścieżkę w 3 przejeździe od miedzy potem w co 5 ,wychodzi co 12.5m ścieżka. Podczas pryskania spokojnie doleci 

Robię tak od 12 sezonów 

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz, rozwiałeś wszelkie wątpliwości ;)

Opublikowano (edytowane)

O wzorze nie słyszałem . W zależności co ma pokazywać znacznik - środek traktora , czy koło ustawia się znacznik . Trzeba zmierzyć szerokość traktora np do środka opony , szerokość roboczą siewnika , odjąć traktor od siewnika , podzielić na pół i na tyle ustawić znacznik mierząc od brzegu siewnika (od brzegu roboczego) . Chyba tak ? 🤔

Edytowane przez zetorki12
Opublikowano (edytowane)

Witam posiadam siewnik agro-masz 2,7 ze sterownikiem i ścieżkami technologicznymi. Mam pytanie czy jakimś cudem da się ustawić go pod opryskiwacz 15m? A jak nie pod 15 to pod ile metrów zawsze można kilka dysz zamknąć i będzie mniej. Czy mógłby mi ktoś pomóc z tym tematem.

Tematy połączone

Edytowane przez danielhaker
Opublikowano

Ja robię ścieżki poznaniakiem na opryskiwacz 11m (dokładnie 10,8 - 4×2,7m), muszę pole zaczynać połową siewnika, Tobie proponowałbym robić ścieżki co 13,5m czyli co piąty siewnik ścieżka i nie musisz zaczynać siać od połowy siewnika

Opublikowano

ja poznaniakiem 2,7 robię na 15m. na trzecim siewniku zamykam środkowe redlice, a czwarty przejazd jadę o ok. 30 cm dalej od poprzedniego i już mam ścieżkę. Później dziewiątym siewnikem jadę dalej o ok. 30 cm od poprzedniego i zamykam środkowe redlice. 11 siewników to 2 przejazdy opryskiwaczem. Później zaczynam od nowa.

Opublikowano

Witam 

czy ktoś zakładał ścieżki technologiczne w siewniku meprozet s107 (3m) ? ma jakieś sprawdzone rozwiązanie i może podesłać kilka zdjęć jak to rozsądnie i w miarę estetycznie rozwiązał 🙂 ? 

Głupotą było zamówić nowy siewnik bez ścieżek a teraz się chłopie morduj i wysiadaj co jakiś czas aby zamknąć lub otworzyć aparaty - dramat.  W tym roku muszę to jakoś rozwiązać 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v