Jarecki21

Members
 • Ilość treści

  892
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

35 Excellent

9 obserwujących

O Jarecki21

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 03/09/1977

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  dolnośląskie

Ostatnio na profilu byli

8433 wyświetleń profilu
 1. A na uwrociu plus siłownik podnoszenia, plus siłownik znacznika, plus ewentualnie siłowniki znacznika przedwschodowego, plus tuz ciągnika i już może kolorowo nie być.
 2. Zwróć jeszcze uwagę na wydajność hydrauliki w ciągniku. Chyba, że maszyna z własną hydrauliką.
 3. Ciekawym rozwiązaniem są również dmuchawy akumulatorowe. Kolega ma Milwaukee i sobie chwali, tylko podobno szybko aku zżera.
 4. Jak nie masz kanału awaryjnego jak powyżej to raczej tylko od góry. Wysypywanie z boku przez dziurę może doprowadzić do uszkodzenia albo nawet zawalenia silosu.
 5. Znajomy z jednej z firmy chemicznych opowiadał, że tę odmianę można posiać jako przewódkę w listopadzie....
 6. Do weryfikacji wiązka do wentylatora.
 7. Nie znam się na TM140, ale tak z ciekawości wklepałem w gugla i wyszło coś takiego: https://www.forum4farming.com/forum/index.php?threads/new-holland-error-code.6740/ Choć trójkącik z Twojego zdjęcia wskazuje na WOM.
 8. Nie wiem jak jest u Ciebie, czy nie masz np. strefy archeologicznej, czy jakoś tak.... U mnie sąsiad chciał postawić zwykły blaszak na samochody. I nie ważne, że wszyscy sąsiedzi już taki mają. Chciał być w porządku i zgłosił w gminie. Konserwator zabytków mu się nie zgodził...
 9. Pozwolę się podpiąć pod temat. Gdzie schodzą przewody od przednich lamp roboczych? Do skrzynki bezpiecznikowej i przekaźników, czy też bezpośrednio do przełączników i stamtąd są zasilane?
 10. O jakiej mocy jest oryginalna lampa? Pewnie 50-60W. To led 40W nie powinien stwarzać problemów.
 11. O jakiej mocy te ledy zakładasz? Może trochę mocniejsze dobrać i będzie OK?
 12. Prawdopodobnie zamontowałeś dwa klasyczne. Komputer wykrywa za duże obciążenia. Załóż dwa porządne ledowe i będzie OK.
 13. Wydaje mi się, że trzeba jednak zakładać wariant pesymistyczny i pod to się ustawiać. Szczególnie jak się gospodaruje na terenach, gdzie prawdopodobieństwo suszy jest dużo wyższe niż korzystny układ pogody.
 14. No miałem na Smogorzewie tak posianą i jak na tamtą działkę wyszło przyzwoicie, ale tam też był a odmiana z FAO 280. I nie wiadomo, czy plon obronił się dzięki niskiej obsadzie, czy dzięki odmianie z długim FAO. Jeśli chodzi o nawożenie N u mnie wszędzie takie samo - ok 130kg/ha. Patrząc na wydajność chwilową to przy takim nawożeniu momentami na poziomie 18t/ha się zdarza. Ale to bardziej ciekawostka... Wszystko jednak determinuje woda. Niestety miejsc, gdzie jest słabo jest znacznie więcej i to wpływa na średni plon na poziomie 7t.... Dzisiaj na Farmerze pani z Syngenty pokazywała wykresy plonowania ich odmian w zależności od warunków polowych oraz gęstości siewu i wg niej w warunkach suszowych, na lekkich stanowiskach, największe wydajności wychodziły przy obsadzie 50-60tys roślin/ha. W dobrych warunkach 80-90tys było optymalne.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj