Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie przyłącze się do niekończącej się dyskusji na temat ścieżek:) zamarzyły mi się ścieżki, mam poznaniak rozstawionego na 2,6 , opryskiwacz 12 ale wyciągnę go na 13 m żeby pasowało ale pytanie czy robiąc ścieżki trzeba siać raz przy razie czy można latać dookoła? Tak myślę że jak siejąc dookoła to wtedy przy jednym zamknięciu redlic zrobię dwie ścieżki bo po obu stronach pola tylko jaki efekt siania dookoła wychodzi potem na środku pola... 

Opublikowano

Pewno tak . W konnym się da , to i w nowym dać się powinno . :ph34r:

Opublikowano

kellyq Zazwyczaj można zamykać poszczególne aparaty ręcznie. Jedyną wadą tej metody jest to że trzeba pamiętać o zamykaniu i otwieraniu tych aparatów wysiewających.

 

Opublikowano

Witam. Czy jest ktoś w stanie pomóc wyjaśnić, wytłumaczyć ścieżki technologiczne przy siewniku 2,5m a opryskiwaczu 12m, chodzi oczywiscie o przejazdy. Nie jestem pewien czy to dobrze rozumuje. Mógłby ktoś objaśnić to na swój sposób? Z góry dziękuję za pomoc. :)

Opublikowano

Nic nie trzeba zwężać ani mierzyć 

Zamykasz ścieżkę w 3 przejeździe od miedzy potem w co 5 ,wychodzi co 12.5m ścieżka. Podczas pryskania spokojnie doleci 

Robię tak od 12 sezonów 

  • Thanks 1
Opublikowano

Też tak robię, a dla pewności czy doleci dysze zewnętrzne mam założone kątowe że pryska szerzej  niż 12 m

Opublikowano

Równiez robię jak koledzy, 3 przejazd od miedzy i później co 5, proponuje Ci zamykać 3 rurkę od zewnątrz po lewej i prawej stronie bo jak zrobisz nakładkę  to ścieżka Ci nie zginie.

Opublikowano

Nalac  parę litrów w opryskiwacz, rozłożyć lance nad cementem czy tam piaskiem, czy innym podłożem gdzie będzie dobrze widać, podnieść na wysokość robocza i odpalić. Będzie wiadomo jak szeroko daje nam oprysk

Opublikowano
1 godzinę temu, asharot napisał:

Najlepiej przerób opryskiwacz na 10m a jak masz do zasiania 5ha w trzech kawalkach to daj sobie spokój że scieźkami

 

I wyjdzie dziadostwo bo ścieżkę będzie musiał robić w 2 przejazdach po jednym sladzie... 

U siebie mam 15m opryskiwacz i ścieżki niby dobrze ale opryskiwacz zawsze pryska sąsiadowi i trzeba jechać nie po ścieżce.... 

Opublikowano
1 godzinę temu, Patryk1222 napisał:

 

I wyjdzie dziadostwo bo ścieżkę będzie musiał robić w 2 przejazdach po jednym sladzie... 

U siebie mam 15m opryskiwacz i ścieżki niby dobrze ale opryskiwacz zawsze pryska sąsiadowi i trzeba jechać nie po ścieżce.... 

Jakie dziadostwo? Pierwszy przejazd połową siewnika a dalej normalnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v