Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Strona 29 tego tematu- rozrysowane dwa warianty( ścieżki na dwa koła w jednym przejeździe i dwóch). Chyba że pytasz jak i które aparaty wysiewające zamknąć ale kryształowa kula mi się stłukła.

Opublikowano (edytowane)

Witam serdecznie mam do was pytanie co sądzicie o ścieżkach technologicznych bo właśnie myślę na wiosnę zrobić pierwsze mam siewnik 3m i opryskiwacz 15m i jaki rozsiewacz poleciće z rozsypem na 15m i jakieś porady jak zrobić ścieżki tak żeby było dobrze z opryskami i nawozami 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Połączone

Edytowane przez danielhaker
Opublikowano
rozsiewacz to polecam amazone zaf 604 fajnie sieje i nie jest drogi A na 15 metrów rzuci :D zaznacz sobie na zasuwkach przy siewniki gdzie są ślady traktora i przejedz od miedzy dwa przejazdy ... za trzecim "zamknij" te rurki które zaznaczyles zrób jeden przejazd i "otwórz " i wykonaj 4 przejazdy i znowu zamknij i tak ciągle :D
Opublikowano
Sam będę się borykal z zakupem rozsiewacza dwutalerzowego na wiosnę. Kilku znajomych rolników poleciło mi rozsiewacze firmy Wop-rol. I na produktach tego producenta się skupię. Prawdopodobnie wart swojej ceny
Opublikowano

Czy siewnikiem 2m jestem w stanie zrobić ścieżki technologiczne pod opryskiwacz 12 m. Musiałbym siać najpierw pół siewnika a pózniej dwa przejazdy i nastepny sciezki czy jest jakis inny sposób? 

Opublikowano

Da się ale to w zależności jak masz zamontowany mechanizm ścieżek(dwa ślady kół w jednym siewniku- symetrycznie czy ścieżki dzielone w dwóch przejazdach chyba że masz GPS).  Dokładniejsze są ścieżki na dwa ślady w jednym siewniku czyli to co proponujesz- pół siewnika a później dwa przejazdy i następnie ścieżki.

Opublikowano

Orginalnie mechanizmu ścieżek w tym siewniku nie ma. Jest jeszcze mozliwość tak jak piszesz zrobić ścieżki dzielone czyli siać całym siewnikiem tylko 3 i 4 przejazd zamknąć dwie redlice, tylko ciekawy jestem czy będą one dokładne. Istnieją  wogole orginalne mechanizmy ścieżek dzielonych w siewnikach?

Opublikowano (edytowane)

Z mojej strony napiszę że od 4 lat używam ścieżek dzielonych w Amazone D7 2,5m(ścieżki pod opryskiwacz 10m) a dokładność zależy od ustawienia znaczników i od ciebie jak prowadzisz zestaw. Ja nie narzekam i nie zamierzam zmieniać choć porównując ścieżki zespolone wygląda to troszkę gorzej na końcach pola i górkach.

Jak chcesz zrobić nowe to lepiej w jedynym przejeździe.

Edytowane przez Konrad_Duda
Opublikowano

Ścieżki załączam przyciskiem w kabinie ciągnika(podłączenie przez wtyczkę instalacji elektrycznej- pin nr 2 światła przeciwmgielne). Wersja siewnika to standard(przynajmniej tak na nim jest napisane). Jeśli chodzi o siewnik to pracuje chyba u nas od 4 lub 5 sezonów wraz z brona wirową. Jestem zadowolony choć w zeszłym sezonie regenerowałem przekładnie(650zł) padł uszczelniacz na jednym z wałków i olej wyleciał.  Poniżej zdjęcie mechanizmu ścieżek - zamykam 2 zasuwy siłownikiem pneumatycznym. Cena zaworu to ~50 zł, siłownik 38 zł.

Amazone d7.jpg

Amazone D7-2.jpg

Opublikowano
Dnia 9.11.2017 o 21:02, zimrex napisał:

narazie paczę na wszystkie marki w tych cenach

Odpusc siewnik nowy polski w tej cenie, szukaj kuhna sam kupilem i nie zaluje. Znajomy kupil jakis tam polski teraz probuje sprzedac bo sial jak chcial a juz ma kupiona uzywke kuhna 

Opublikowano
Dnia 9.11.2017 o 21:02, zimrex napisał:

ja szukam coś nowego do 3500zł

w tej cenie myślę że langren 600l to dobra opcja, kilku użytkowników forum już ma i nie narzeka po pierwszych testach, choć tabela jest mocno orientacyjna

Opublikowano

Panowie jest jakas aplikacja, która przypomni że trzeba przy odpowiednim przejeździe zamknąć sciezki? Skleroza nie boli. Albo jak Wy sobie z tym radzicie? Na razie będę ręcznie zamykał. 

Opublikowano
2 godziny temu, ZYLA napisał:

Panowie jest jakas aplikacja, która przypomni że trzeba przy odpowiednim przejeździe zamknąć sciezki? Skleroza nie boli. Albo jak Wy sobie z tym radzicie? Na razie będę ręcznie zamykał. 

Za każdym przejazdem stawiam w ciągniku kreskę na kurzu. Co 5 kreska to ścieżka. Proste :P 

Opublikowano

Na szybie bocznej mam przyklejona koszulkę taśmą klejąca w którą wsuwam kartkę A4 z wymiarami działki i liczba przejazdów. Po zakończeniu pełnego obrotu zaznaczam wykonanie okrążenie mazakiem.  Ułatwia to też kontrole wysiewu nasion- ile kg zamierzałem wysiać na hektar i kiedy się zatrzymać aby napełnić skrzynie zasypową. 

Opublikowano

Ścieżki robię bez żadnych kartek i komputera. Mam zamykane siłownikami powietrznymi z kabiny, podobnie jak Konrad-Duda w poście z 15 listopada. Mam 5 siewników na opryskiwacz. Na końcu przejazdu ze zamkniętymi lejkami cofam kilka metrów na zasiane( zaznaczam koniec ścieżki). Robię cztery siewniki i zawsze wyjdzie początek (zamykanie) z tego końca pola gdzie jest ślad ciągnika.  Spróbujcie zrobić to  na dużej kartce papieru.

  • Thanks 1
Opublikowano

Witam Świerzak jestem, przewertowałem cały wątek. Mam w planach zakupić opryskiwacz 15 i siewnik 2,7 i rozsiewacz z siewem granicznym 15 siewnik 2,7 ponieważ mam za słaby ciągnik i agregat 3m z hydropakiem będzie za duży wolę mieć zapas mocy jak jej brak. Jak to się przekłada na ścieżki przy 2,7 i 15 w praktyce bo z tego co czytam jest to do ogarnięcia pierwszy siewnik połową siewnika ale później brakuje trochę do 15 i z każdym opryskiwaczem więcej chyba że źle sobie to zwizualizowałem na kartce, więc chciałem zapytać  może ktoś Tak robi i się wypowie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v