Freek

Members
 • Ilość treści

  85
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Freek

 1. Freek

  Suszowe 2023

  Ja już od tygodnia probuje wejść w nocy w dzien zawsze przerwa techniczna.
 2. Tak skup Mi prosto w oczy powiedział że nie ma pieniędzy i nie wie kiedy zaplaci a to przez ostatnie lata najbardziej zachwalany skup. Pojawia się problem utraty płynności finansowej bo nikt nie przyjmuje do świadomości że ktoś nie zapłacił Ty musisz zapłacić. Oczywiście można załadować kolejnego tira i zawieźć na drugi skup ale czy on zapłaci ? Człowiek powie ze zaplaci ale ten też mówił że zaplaci bez problemu. Wtedy ani zboza ani pieniędzy. Myślę że to dopiero początek problemu bo jak ruszy zboże z Ukrainy to dopiero zacznie sie problem.
 3. Jak tam dostajecie doplaty za zboże czy rzucili trochę i cisza nastała?
 4. Patrzę że nie ma żadnej kolejności w wypłacaniu Ja papierowo składałem 4 lipca i jeszcze nic nie dostałem.
 5. Jeszcze nic nie mam składałem 4 lipca a nie ukrywam że czekam na nie żeby zboża nie sprzedawać.
 6. Panowie mam dostępny mocznik po 4500tys brac czy czekać?
 7. Ja mam naliczona w systemie i zobaczę ile czasu minie od momentu naliczenia do przelewu.
 8. Ogarnąłem błąd nowicjusza źle zamknęliśmy odkamieniacz i ot cały problem. Ale zapytam o cos innego bo mam rozkładanie przystawki podłączone pod wysuw motowidel i strasznie wolno rozkłada/składa da się to gdzieś podregulować ? I tak samo podnosi opuszcza ale to muszę ogarnąć działanie tych pokręteł tak Mi się wydaje.
 9. Witam mam problem ponieważ kombajn wyrzuca cale kolby tyłem to będzie nasz pierwszy sezon w kukurydzy i się uczymy ale dociągnie czy odpuszczanie klepiska nic nie daje dalej to samo drugim problemem jest zbieranie się bardzo dużej ilości ziarna na przystawce. Może jakieś porady?
 10. Znaczy z kreceniem to nie ma problemu umiem myślę że wymina klepiska to z 4 godzinki we dwóch ale tylko chciałbym przejechać na tym i doświadczenia z mocno zajechanym klepiskiem nie miałem ale juz mam daje rade w pszenicy elegancko 🤣🤣 Jeszcze Mi szarpie jakos przy ruszaniu sprzęgło pewno kaput musze popatrzeć czy jakiej regulacji nie ma 😅😅
 11. Kupiłem ostatnio 1520 no i mam słabe klepisko jakieś dziury wgnioty ogólnie slabo to wygląda myślicie przeciągnę na nim ten sezon czy mocno brudne będzie zboże i lepiej się odrazu za to zabrać?
 12. Tez przyszła z moich szacunków wychodzi ze azot wyszedł 1100zl za tonę.
 13. Wiem z pewnego źródła ze nawozy fosforowe idą wagonami z Białorusi pod Polskim szyldem i przebitka dobra 😅😅
 14. Ja tez w pierwszy dzień i nie mam pewnie dostaniemy na końcu. Ale o obseruje temat i narazie chyba nikt z mojego wojewodzta nie dostał chyba ze się nie pochwalił skąd jest. Podlaskie
 15. Ja tez składałem w pierwszym dniu i pieniędzy nie mam. I wcale się nie zdziwię jak w mojej agencji wnioski się przekłada w kolejności znajomości.
 16. Zobaczymy kiedy przyjdą składałem wniosek w pierwszy dzień ciekawe czy to się nie obróci ze ostatni dostane jak zawsze.
 17. To oni jeszcze wniosków nie zrobili? Aa premier juz się chwali wypłatami. Temu taka cisza w mediach.
 18. Ale faktycznie mogą zacząć wypłacać bo nawozy drożeją i kolo się zamknie co damy to zabierzemy. Biznes się kręci.
 19. Gdzie on to powiedział i serio minął się z prawdą bo jakoś nie słychać zeby ktoś dostal.
 20. Ja kupiłem Axial ale jak sie popryskac nie da 3 razy dziennie deszcz łąki stoją niektóre pływają. Miotła już wiechę puściła a doradca od środków mowil ze nie ma sensu już pryskac. Zobaczymy co będzie na pewno w następnym roku po pszenicy zyto i dopilnować dziadostwa.
 21. Rozmawiałem teraz z doradcą to mowil ze Axialem 0.5 i Puma 1l śmiało aby tylko miotła wiechy nie puściła bo nie ma sensu wtedy już pryskac.
 22. Ja chcem poprawic bo czytałem na forum ze niby było robione ale żadnych potwierdzonych informacji
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj