wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653
5 minut temu, KlimekPL napisał:

Jakim traktorem tego kłosa targasz? Ja w Zetorze 5211 podnosnik wykończyłem po pięciu kursach. Też ładowałem tonę. Ważyłem na wadze samochodowej. A nie wspominam jeszcze, że rama aż trzeszczy w tym rozsiewaczu jak się nasypie tego wapna. Lepiej kupić ciągany. Więcej wejdzie i dla ciągnika lżej. 

Rozrzutnik możesz mieć nie tylko do gnoju ale też do wapna i jako przyczepa ;) 

Targam go mf 390 2 wd. Nie powiem jak nasypię z górką na full to przód czasami poderwie. Ale, żeby ciągnik jakoś się męczył z nim to bez przesady. By z rozsiewaczem coś się działo to nie zauważyłem. A jak pisałem rozsiałem 3 wywrotki. Nawet taśma nie naciągana. Nawet nie przesuwa się jakoś na boki. Zero problemów. Mam 13 ha musiałem kupić nowy rozsiewacz do nawozów tak by wchodził BB. Nie chciałem w to jakoś dużo inwestować ale też i nie planowałem, ze rozsieje po żniwach trzy wywrotki wapna. Myślałem o jednej. Rcw nie miał bym też gdzie trzymać. A u mnie nawet łyżka od tura na zimę schowana nie mówiąc o grubszym sprzęcie.

Jeśli ktoś ma już jakiś dobry rozsiewacz do nawozów oczywiście, ze lepiej kupić rcw. Fakt za dobry trzeba więcej zapłacić. Ale i ten i ten ma swoje plusy i minusy. Wadą kłosa przy wapnie jest konstrukcja ścian bocznych. To załamanie jest nie potrzebne i wapno bardziej wilgotne lubi tam się zawieszać. Ścianki boczne powinny być proste od górnej krawędzi do taśmy. Oczywiście wadą też jest mniejsza pojemność niż przy rcw. Natomiast jeśli już się zawiesza można potrząsnąć nim przy pomocy podnośnika. Lub dać troszkę luzu na bocznych stabilizatorach i umiejętnie przejeżdżając jakieś bruzdy potrząsnąć nim na boki. By wapno opadło. Natomiast wiem od sąsiada, ze w rcw tez potrafi się zawiesić i wtedy pozostaje tylko szpadel.

Oczywiście najlepszy jest rozrzutnik z możliwością rozsiewu wapna. Ale to już droższa inwestycja jeśli ma być porządny i raczej dla dużych gospodarstw z hodowlą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak będą błędy to podajesz dane kontaktowe i sami się do ciebie odezwą. Natomiast wg mnie wiedza, którym się jest w kolejce nie jest potrzebna do niczego. Co da taka wiedza? Ani nie przyspieszy wypłaty ani nie oddali.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

A badania gleby przychodzą tylko droga elektroniczną czy przyjdą też pocztą bo do mnie to przyszedł SMS z linkiem do wyników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do mnie przysłali poczta i e mailem. Najpierw przyszło badanie samego Ph. Po miesiącu. Z adnotacją, że resztę doślą Resztę dosłali po kolejnym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja jedno co wiem, to że mój wniosek jest już kompletny, wysłałem ostatni świstek w środę. Ciekawe, czy się załapię jeszcze na wypłatę przed końcem de minimis, bo zostały 2 mln euro i koniec limitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
msjaro napisał:

Ja jedno co wiem, to że mój wniosek jest już kompletny, wysłałem ostatni świstek w środę. Ciekawe, czy się załapię jeszcze na wypłatę przed końcem de minimis, bo zostały 2 mln euro i koniec limitu

Czego Ci brakowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Wysłałem decyzje z de minimis, ale trzeba było jeszcze wypełnić jakiś druk o decyzjach. Do tego jedną rzecz miałem wpisaną długopisem, a wszystko oprócz podpisu ma być komputerowo. Do tego trzeba było zmienić jedną rzecz na fakturze. Także niby pierdoły, ale trzeba było trochę poprawić.

Najpierw dostawaliście decyzję czy kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
7 godzin temu, KlimekPL napisał:

Jakim traktorem tego kłosa targasz? Ja w Zetorze 5211 podnosnik wykończyłem po pięciu kursach. Też ładowałem tonę. Ważyłem na wadze samochodowej. A nie wspominam jeszcze, że rama aż trzeszczy w tym rozsiewaczu jak się nasypie tego wapna. Lepiej kupić ciągany. Więcej wejdzie i dla ciągnika lżej. 

Rozrzutnik możesz mieć nie tylko do gnoju ale też do wapna i jako przyczepa ;) 

No ale ja o tym wiem, tylko w momencie kupna piasta nie miałem dojścia do obornika więc rozrzutnik nie był mi potrzebny. Teraz w życiu nie dostanę za tego rcw3 takich pieniędzy które w niego wpompowalem to wymiana rcw na rozrzutnik jest bezsensowna


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
6 godzin temu, hubertuss napisał:

Jak będą błędy to podajesz dane kontaktowe i sami się do ciebie odezwą. Natomiast wg mnie wiedza, którym się jest w kolejce nie jest potrzebna do niczego. Co da taka wiedza? Ani nie przyspieszy wypłaty ani nie oddali.

Choćby wiedzieć czy wgl jest się w tej kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

Na fakturze z Radkowic nie ma minimalnej zawartości CaO+MgO.  Co w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Radkowice mają jeden wzór faktury. Masz fakturę pełną czy myślisz o WZ (bo tam to rzeczywiście nie ma ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

WZ chyba ciężko z fakturą pomylić. Tam jest ilość ale nie ma ceny, która powinna być na fakturze. Pytanie czy faktura z Radkowic czy od pośrednika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
9 godzin temu, Daro20 napisał:

Na fakturze z Radkowic nie ma minimalnej zawartości CaO+MgO.  Co w takim przypadku?

Muszą poprawić Ci fakturę, nie ważne czy masz bezpośrednio z kopalni czy od posrednika, powinno to tak wyglądać, ja akurat brałem wapno od posrednika.

20190826_114008.jpg

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

@Daro20  To lipa, raczej nie będzie dobra do dofinansowania, ale to wygląda mi na W-Ztkę  🧐najlepiej jak byś miał jak moja, mnie już wypłacili i nic sie nie czepiali.

Edytowano przez GRZES1545
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

WZ-tkę przywiózł mi kierowca a fakturę vat  przysłali mi pocztą i zdjęcie wstawiłem wyżej jak to wygląda. Pieczątki i podpisu nawet nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
piotrekstok napisał:

wczoraj dostałem zwrot pieniędzy za wapno, woj. małopolskie 

Ile otrzymałeś zwrotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Jak dostał 70% to znaczy że coś przekroczył, albo zalecaną dawkę albo cenę, albo coś na fakturze miał wpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj