Skocz do zawartości

msjaro

Members
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

O msjaro

 • Ranga
  Nowicjusz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Ja chyba pójdę w rzepak jary, miałem z nim już doświadczenie w zeszłym roku, może i w tym wyjdzie jako tako... W następnych latach 10 razy się zastanowię, zanim użyję chlomazonu. :)
 2. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Panowie, na działce 2ha nie powschodził mi rzepak w 80%, reszta 10 ha jest w miarę ok, choć daleko do ideału. Chciałbym ją przesiać pszenicą ozimą, póki czas. Problem w tym, że po raz pierwszy pryskałem zestawem chlomazon+metazachlor i nie wiem, czy mogę w takim wypadku przesiewać, czy nie bardzo?    
 3. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Ja kupiłem w Procamie worek po 25 kg za 260 brutto (chyba?), rozsiałem to wcześnie po obrzeżach pola. Widziałem, że skuteczność była, bo ślimaki padały, ale nadal zastanawiają mnie te puste place na moim polu...
 4. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Panowie, mam duży problem.   Rzepak posiany był 28-29 września, usługowo, 12 ha. Na drugi dzień pryskany chlomazon+metazachlor+klej. O ile na jednej działce wychodzi jako tako, tak na jednej dwuhektarowej mam takie puste place, że szkoda gadać. Widziałem tam wgryzy ślimaków, ale chyba ślimaki nie pożarły mi 0,5 ha? Minęły 3 tygodnie, a dopiero teraz wschodzą pojedyncze rośliny. Ziemia to ciężka glina ilasta i czarnoziem. Waszym zdaniem co może być przyczyną? Za głęboki siew? Czy jest szansa, że te rośliny jeszcze powschodzą po 3 tygodniach?
 5. Pszenica Ozima i jara

  Panowie, w tym roku obsiewam 15 ha pszeniczką, ziemia IIIA, IIIB, kawałek IV, lekko zakwaszona. Zawartość potas, fosfor: średnia/wysoka, magnez: średnia/niska. Stanowisko po rzepaku. Zastanawiam się, co zasiać.   W tym roku miałem Desamo, które przy dość przeciętnym nawożeniu, bez trzeciej dawki, 2 zabiegach grzybowych, jednym skracaniu CCC oddało mi ok 9,5 tony na II/III klasie. Ale cudów z jakością nie było, poza liczbą opadania, która była wysoka. Nie ma co się dziwić, w tym roku planuję poprawić agrotechnikę, dać III dawkę azotu, poprawić jakość zabiegów grzybowych i zobaczymy. Desamo pójdzie na 10 ha.   Szukam jednak w miarę plennej odmiany, która łapie podstawowe parametry pszenicy konsumpcyjnej przy w miarę przeciętnej agrotechnice. Chce nią obsiać pozostałe 5 ha. Polecicie coś? Myślałem nad Skagenem/Patrasem/Spontanem, ale kompletnie nie znam tych odmian z praktyki. W tym roku miałem 3 ha Akteura, oddał 7,5 tony z super parametrami, ale ta zimotrwałość jednak razi... I trzeba go bardzo pilnować. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.
 6. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Chodziło mi generalnie o jakieś niechciane nastepstwa, czyli 1) Słabsza skuteczność zabiegu. 2) Uszkodzenie rzepaku. Dla Was moga byc to glupie pytania, a pierwszy raz jade doglebowo, zawsze czyściłem po wschodach.
 7. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Chodziło mi o zmycie środka. Slyszalem, ze to mozliwe przy duzych opadach.
 8. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Ja teź poleciałem doglebowo z adiuwantem ten sam zestaw, dwa dni po zabiegu wlalo 36 mm, oprysk zadziala po takiej ulewie? Gleba ciezka. Zwykle robilem zabieg po wschodach, dlatego pytam.
 9. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Kula,myslisz, ze moge sypac?
 10. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Panowie, wczoraj rzepak zasiany i mam mała zagwozdkę. Chce rozsiać saletre, przedsiewnie nie zdążyłem. Czy jest jakieś przeciwskazanie, zeby rozsiać to przed wschodami? Może to zaburzyć wschody? Czy lepiej jak już te 3-4 liscie będą? Chciałem 100 kg rozsiać na ha.
 11. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Panowie, gdzie w umowie znajdę informację, jaką tablicę mam umieścić? Nigdzie nie mogę tego znaleźć. A w agencji przy podpisywaniu nie powiedzieli.
 12. Odmiany rzepaku

  Dokładnie... Byle to już zasiać i będzie kamień z serca
 13. Odmiany rzepaku

  Ja sieję w tym roku ES Imperio i Kugę, zobaczymy jak to wyjdzie. Do kiedy najpóźniej można siać rzepak w pomorskim? U mnie problemy z uprawą będą w tym roku. Kugę miałem w tym sezonie, byłem względnie zadowolony jak na tak specyficzny sezon to dała zadowalający plon.
 14. Pszenica Ozima i jara

  Jestem ciekaw, chyba dam Desamo jeszcze jedną szansę, bo bardzo plenna, niska odmiana, o niezłej zdrowotności. Tylko tą gęstością mnie zawiodła...
×