jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

jahooo    9281

chyba nigdy w historii nie udało się zbudowac niczego w wyniku opodatkowania obywateli do absurdu, siędzący w Brukseli komuniści chyba nigdy nie czytali żadnych dzieł ekonomicznych, które mówią wyraźnie, że im więcej pieniędzy zostawi rząd w kieszeni obywateli, tym większy efekt ekonomiczny one przyniosą

ja chyba uczyłem się innej ekonomii, bo w tej chwili komunistyczni utopiści chcą de facto zabrać obywatelom wszystko i trzymac ich na kroplówce

mówię wam - to jebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25869

Tylko jak już jebnie to czy będzie co zbierać i ratować?

W sensie czy będzie to tylko upadek gospodarczy czy masowa depopulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3212
Napisano (edytowany)
36 minut temu, DTaras napisał:

Doprawdy - niewiem skąd u Ciebie opór co liczb zespolonych. Człowiek a zatem i ekonomia to zjawiska falowe. To tak musi wychodzić! Czytam TO i się zastanawiam co warte są te ich doktoraty skoro w agrobłoto żeśmy o tym już pisali...

za długi by mi wykład wyszedł zatem demagogicznie tylko skrócę - skoro sama Natura nie stworzyła realnych reprezentacji tych liczb w zjawiskach czy materialnych obiektach a Ta jest najdoskonalszym i najuniwersalniejszym wynalazcą to znaczy że są taką samą fikcją wymyśloną przez człowieka jak szamaństwo czy spersonalizowany kreacjonizm.
Może właśnie dlatego nie odkryto teorii unifikacji bo obliczenia są oparte na błędnych założeniach? owa tylko przybliżoność wyników teoretycznych obliczeń z rzeczywistym eksperymentem nie daje Ci do myślenia?

Liczby zespolone zakładają nieskończoność istnienia i przestrzeni, niewygaszalność oscylacji a może jednak tak nie jest?
o ile oczywiście mnie w pełni rozumiesz i dla podpowiedzi to - niekoniecznie musi być jakiś wzór prawidłowy aby wiele wyników dawał prawdziwych.

20 minut temu, jahooo napisał:

mówię wam - to jebnie

ooo, akurat to nawet można wyliczyć kiedy i dlaczego i to bez używania liczb urojonych
wysoce prawdopodobne że przynajmniej co niektórzy

21 minut temu, jahooo napisał:

siędzący w Brukseli komuniści


nawet sobie to już obliczyli i tylko usiłują sobie nachapać jak najwięcej rezerw/zapasów na przeczekanie okresu przełomu
no nasze komuchy przecież całkiem nie źle wyszły a ruskie to nie? kto tam teraz miliarderem jak nie potomkowie kacyków komunistycznych? ;)
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
dysydent napisał:

film tak że tylko uszy zajmuje

Wysluchałem. Fakt, myli się on w kilku kwestiach bo sprawność elektryczna elektrowni węglowej to blisko 50% i można to poprawić ale odbiera się z niej ciepło do kogeneracji a także trigeneracji a sprawność diesla w aucie to wcale nie 55% a ledwie czterdzieścikilka i to wtedy gdy jedzie autostradą w optymalnym zakresie obrotów. W zespołach prądotwórczych się zgodzę. No i spalanie paliw w samochodach to emisje towarzyszące gdzie istnieje emisja niespalonego metanu i z turbiny gazowej ale jest możliwa do zniwelowania bo to system stacyjny, nie podlegający uproszczeniom ze względu na mobilność. Poza tym - elektryk wytwarza jednak energię. Podczas hamowania czego nie potrafi spalina bo zbiornika nie napełni. Baterie się już też przetwarza. Z tego tytułu czekam na rozsądek w postaci zarąbiastych hybryd. I można tak jeszcze w kilku miejscach bo i cement robi się ekoemisyjny i stal a oddawanie pola azji to nie tylko polityka klimatyczna a też pokłosie starzenia się ruropy. Facet jednak ma rację - czas mamy jeden i czas jest żyć. Żyjąc coś w temacie mus działać bo tak jak ziemia wraca do punktu wyjścia wrócą i Chiny. Ile to nędzie trwało? Proporcjonalnie. Żyjemy więc zbyt krótko aby to zbagatelizować.


jahooo napisał:

chyba nigdy w historii nie udało się zbudowac niczego w wyniku opodatkowania obywateli do absurdu, siędzący w Brukseli komuniści chyba nigdy nie czytali żadnych dzieł ekonomicznych, które mówią wyraźnie, że im więcej pieniędzy zostawi rząd w kieszeni obywateli, tym większy efekt ekonomiczny one przyniosą

ja chyba uczyłem się innej ekonomii, bo w tej chwili komunistyczni utopiści chcą de facto zabrać obywatelom wszystko i trzymac ich na kroplówce

mówię wam - to jebnie

Aaa dodam od siebie, że to taka bezpośrednia transfuzja i komuniści mieli tak zawsze.


Agrest napisał:

Tylko jak już jebnie to czy będzie co zbierać i ratować?

W sensie czy będzie to tylko upadek gospodarczy czy masowa depopulacja

To już jeno @Galan może wiedzieć

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    656

Ekologizm to jest nowa religia, zwalczać chrześcijaństwo, a na to miejsce jakieś inne badziewie wcisnąć. Dojcze to podłapali bo to w ich interesie, będą za grosze kupować gaz z Rasijji i w odpowiedniej cenie sprzedawać innym krajom, ale po wojnie ich genijalny plan poszedł się rypać :D

Te normy EKO w traktorach, samochodach to wszystko jest pod niemiecka gospodarkę, wiatraczki, fotowoltaika, nawet proszki do prania i zmywarki niemieckie ratują planetę, w przeciwieństwie do innych.

UE jest kolejnym krokiem do podporzdkowania sobie Europy przez Dojcze, nie wyszło z Adolfem to podbijemy was gospodarczo, lidele, kauflandyle, duża kasa iszła i dalej idzie na korumpowane czego efektem jest np. obecny ryży :)

  • Like 1

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
dysydent napisał:

owa tylko przybliżoność wyników teoretycznych obliczeń z rzeczywistym eksperymentem nie daje Ci do myślenia?

Eee. To jest ułomność uproszczeń i przybliżeń. Einstein rzucił okiem na prace Newtona o stwierdził - to nie wszędzie działa. Lecimy dalej w tym pojmowaniu. Ot co. Fakt. Nie wychodzimy umysłem poza granice kosmosu - bo za daleko. Widzimy jednak co się dzieje z gwiazdami a te choć gwiazdami już nie są dalej oscylują. Nie sądzę aby to było złe założenie. Skala zaś staje się nie do ogarnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
Napisano (edytowany)
6 minut temu, tracker napisał:

Ekologizm to jest nowa religia, zwalczać chrześcijaństwo, a na to miejsce jakieś inne badziewie wcisnąć. Dojcze to podłapali bo to w ich interesie, będą za grosze kupować gaz z Rasijji i w odpowiedniej cenie sprzedawać innym krajom, ale po wojnie ich genijalny plan poszedł się rypać :D

Te normy EKO w traktorach, samochodach to wszystko jest pod niemiecka gospodarkę, wiatraczki, fotowoltaika, nawet proszki do prania i zmywarki niemieckie ratują planetę, w przeciwieństwie do innych.

UE jest kolejnym krokiem do podporzdkowania sobie Europy przez Dojcze, nie wyszło z Adolfem to podbijemy was gospodarczo, lidele, kauflandyle, duża kasa iszła i dalej idzie na korumpowane czego efektem jest np. obecny ryży :)

Nie no PiS nie godził się na zielone łady, fit for 55 i inne te śmieci, wysłanie czy PiSu czy PO, czy TD do europarlamentu będzie nasza porażka ...

PiS to chyba najgorszy był, w kraju szczekali że się nie zgadzają, a jak pojechali do Brukseli to nas sprzedawali za niemieckie euro ... Tylko w tym nawet Orban ich pokonał, bo tamten wyciągał grubą kasę, a ci sprzedawali się za drobniaki ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3212
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, DTaras napisał:

myli się on w kilku kwestiach bo sprawność elektryczna elektrowni węglowej to blisko 50% i można to poprawić ale odbiera się z niej ciepło do kogeneracji a także trigeneracji a sprawność diesla w aucie to wcale nie 55% a ledwie czterdzieścikilka i to wtedy gdy jedzie autostradą w optymalnym zakresie obrotów.

ale Ty to tak sam sprawdzałeś, testowałeś, obliczałeś? czy tylkoś wyczytał i wierzysz? zapewne jeszcze w jakim sprawozdaniu rady nadzorczej elektrowni węglowej (czy przez nią najemnej zgrai propagandowych "magistrów" :P ) która no musi się wykazać jakie to ona mundre technologie że takie efektywności że już w/g gierkowskiej propagandy sukcesu parafrazowanej przez Smolenia to "bez kozery" i sto pińdziesiąt procent bo rekuperator zainstalowali xD
Przecież tego nikt i tak nie jest w stanie sprawdzić bo tak naprawdę to co to jest owa "energetyczność węgla" czy jakichkolwiek innych paliw? a jeszcze w jakiej temperaturze otoczenia bo w lecie jest na pewno niższa niż zimą jeśli liczymy energię jako różnicę poziomów a nie ją samą.
Elektryki są dalszym ogniwem w łańcuchu przetworzeń energii niż silnik spalinowy, kAŻDE Z TYCH OGNIW TYLKO ZWIELOKROTNIAJĄCYCH STRATY GDY PALIWO CHEMICZNE JEST PRZETWARZANE TYLKO RAZ W SILNIKU (sorry - capsa klikłem niechcący ale nie chce mi się poprawiać)  tak że ja śmiem przeczuwać że jeśli by rzetelnie policzył to sprawności elektryków to pojedyncze procenty o ile nie ułamek jednego a spaliniaków może jakie dwucyfrowe z drugiej dziesiątki, cała reszt to reklama, marketing lub propaganda sukcesu :P

oczywiście nie zmienia to faktu że elektrycxzność sama w sobie jest niemal idealnie czysta środowiskowo tylko sposoby jej wytworzenia już na pewno nie; przynajmnie te wszystkie bez wyjątku obecnie przez człowieka stosowane z fotowoltaiką włącznie zanim sama nie będzie zdolna pokryć energetycznie wyprodukowanie całej infrastruktury do jej pozyskiwania i transportowania samej energii tymi miliardami ton kabli itd itd.

1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Nie no PiS nie godził się na zielone łady, fit for 55 i inne te śmieci, wysłanie czy PiSu czy PO, czy TD do europarlamentu będzie nasza porażka ...

co nie zmienia sensowności zalecenia aby tę listę od @trackera rozpowszechniać przy każdej sposobności i czasie
 

 

1 godzinę temu, tracker napisał:

GIVTjZxXYAEZ-qR.jpg Ed

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
27 minut temu, dysydent napisał:

co nie zmienia sensowności zalecenia aby tę listę od @trackera rozpowszechniać przy każdej sposobności i czasie

I co to zmieni, wyślemy w ten sposób PiS który jak dostanie Euro do kieszonki to nas sprzeda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3212

a platfusy to nieba nam przychylą?
dla mnie debil to debil niezależnie od swych przynależności politycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
Napisano (edytowany)

Tylko właśnie chodzi o to żeby nie wysłać ani Platfusów ani Pisiorów, ale w tym kraju to niemożliwe ... Pokazały to nawet ostatnie wybory 65% narodu zaślepione na punkcie dwóch zbieranin szkodliwych idiotów ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3212
Napisano (edytowany)

pierwej to musiał bym mieć pewność czy sam też nie jestem debilem i będę mógł trafnie innych odróżnić  :P
może tu już tylko tacy pozostali?

niedawno miałem telefon z pytaniem jakie nawozy dać pod kartofle i ile? (bo akurat jest na składnicy i nie wie co kupić)
no to pytam - a jakie są tam gdzie kupujesz?
odpowiedź że jeszcze nie pytał
no qwa!

xD

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3212
Napisano (edytowany)

https://www.pap.pl/aktualnosci/jest-decyzja-prokuratury-w-sprawie-immunitetu-romana-giertycha

znając przeszłość tego osobnika jak i zawód - prawnik z którego żyje i z samej natury tego zawodu żadną uczciwą i pożyteczną pracą się nie "splamił" i nie zamierza to czy macie jeszcze jakieś wątpliwości że rządzi jakoweś prawo? wystarczy trafnie się podpiąć do odpowiedniej politycznej bandy i stajesz się bezkarnym a jeśli źle wybierzesz to musisz uciekać za granicę za czyny jednego i tego samego życia.

smutne i godne to wszystko jak największej pogardy.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7673
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko właśnie chodzi o to żeby nie wysłać ani Platfusów ani Pisiorów, ale w tym kraju to niemożliwe ... Pokazały to nawet ostatnie wybory 65% narodu zaślepione na punkcie dwóch zbieranin szkodliwych idiotów ...

Polskę może  uratować  tylko ,Tusk czyli cała rewolucja z 15 paź . 

Tylko oni mają prawo do Brukseli , żeby Polska  była radosna i tak będzie .

Miasta zagłosują za rewolucją W 90 % .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2083
6 godzin temu, jahooo napisał:

kolego, mylisz słowo "metodologia wyliczania" z "praktyką wyliczania

pewne wskazania są ogólnie stosowane, natomiast to, co znajdzie się w koszyku inflacyjnym GUS to widzimiesię tej instytucji

gus podaje Consumer Price Index a eurostat Harmonized Index of Consumer Prices

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

I co to zmieni, wyślemy w ten sposób PiS który jak dostanie Euro do kieszonki to nas sprzeda ...

Zauważ to że każda partia która tam się dostanie to niewiele zmieni....

Nawet jeśli konfe tam wyślemy to sama gówno zrobić może....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7673
Napisano (edytowany)

45 tyś aktywnych rolników to jakieś 1,5 % wyborczego ale nie wszyscy poprą konfe . Na konfe może przypadnie 0,4 % od rolników .

Miastowi 60 % poprą rewolucję 15 paź , frekwencji 60 %.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
40 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

Nawet jeśli konfe tam wyślemy to sama gówno zrobić może....

Chociaż może pokażemy że widzimy coś więcej niż POPiS ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062
10 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

żeby korzystać to trza mieć kasę a ty tylko możesz patrzeć dziadu w połamanym zetorze  na cywilizowany świat ....u ciebie taka cywilizacja że poszles kible pilnować na stare lata bo niczego się nie do robiłeś 😲

poka te swoją  cywilizacje zacofany biedaku 🤣

kiedy ci  wajcha przeszkoczyla i zamiast bialych myszek zaczales widziec biale smoki ??

jeszce raz napisze -nikogo w cywilizowanej polsce nie interesuja wasze wiejskie wyobrazenai o swiecie...wymrzecie jak dinozaury w paredziesiat  lat.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6468
3 godziny temu, galan99 napisał:

Tylko oni mają prawo do Brukseli , żeby Polska  była radosna i tak będzie .

Bez mocnego zioła, to się raczej nie uda.:lanie:

 

44 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Chociaż może pokażemy że widzimy coś więcej niż POPiS ...

Że tak zapytam. A komu to mielibyśmy pokazywać i kogo to choć trochę obchodzi co chcemy pokazać?:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
dysydent napisał:

ale Ty to tak sam sprawdzałeś, testowałeś, obliczałeś? czy tylkoś wyczytał i wierzysz? zapewne jeszcze w jakim sprawozdaniu rady nadzorczej elektrowni węglowej (czy przez nią najemnej zgrai propagandowych "magistrów"  

Z całym szacunkiem ale temuż z numerem 40 możesz to samo powiedzieć. Lubię elektryki. Fajne to. Potencjał autonomicznej jazdy większy. Skrzynia biegów wirtualna. Silnik nie grzeszy skomplikowaniem. Widzę też wady bo chodźby zamiana energii elektrycznej w chemiczną to straty i optuję za hybrydowym kompromisem. Dizel? To obecnie nie jest typowy piec gdzie z jednej strony wchodzi wozduch, coś podleje paliwa a z drugiej wywali spalinę. Trzecią i czwartą stroną jest wał. Teraz każda z nich jest po stokroć pokomplikowana. Słowem ma się co pier..lić. Ogromna przewaga wózka golfowego nad quadem? Cisza... A to już wyznacznik komfortu i tu auto elektryczne ma plus bo zarówno to nowsze jak i starsze nie zaskoczy różnicą w tym względzie - po co zatem zmieniać? Tu już nawet nie chodzi o koszty napraw. Tu idzie o to co anrzyj stwierdził - będzie trzeba więcej bo same koszty roboty... Jest taka firma AAA Auto. Szwindel jak ich mało. Reklama mówi iż każde z nich jest sprawdzone. Tylko cóż z tego jak usterki nie są usuwane a wpisywane w umowę dzięki kupujemy je razem z autem. Są oczywiście ubezpieczenia ale od ukrytych wad a te wcześniej zostały wskazane... Tytułem zaś ukrytych ubezpieczyciel odpowiada za części a gdy trzeba przy koniecznym serwisie wydobyć silnik to za robotę często wyjdzie po trzydziestokroć wartości części. Nudna dygresja? Ano może... Jedynie chciałem przez nią wskazać iż kiwają nas na naszym poziomie i nie trzeba tu rozprawiać zbyt górnolotnie albo wręcz "rozbijać gówna na atomy".


Tomasz0611 napisał:

40 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

Nawet jeśli konfe tam wyślemy to sama gówno zrobić może....

Chociaż może pokażemy że widzimy coś więcej niż POPiS ...

alee w ilości czy jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5595
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, galan99 napisał:

Polskę może  uratować  tylko ,Tusk czyli cała rewolucja z 15 paź . 

Tylko oni mają prawo do Brukseli , żeby Polska  była radosna i tak będzie .

Miasta zagłosują za rewolucją W 90 % .

 

 

1 godzinę temu, galan99 napisał:

45 tyś aktywnych rolników to jakieś 1,5 % wyborczego ale nie wszyscy poprą konfe . Na konfe może przypadnie 0,4 % od rolników .

Miastowi 60 % poprą rewolucję 15 paź , frekwencji 60 %.

 Nie myślałem że ci się może jeszcze bardziej pogorszyć a tu taka niespodzianka😆

Skąd ty bierzesz te swoje wynaturzone wywody? Trzeba być naprawdę kompletnym durniem albo ciężko chorym by takie rzeczy tworzyć

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3020
Napisano (edytowany)
38 minut temu, jacus napisał:

kiedy ci  wajcha przeszkoczyla i zamiast bialych myszek zaczales widziec biale smoki ??

jeszce raz napisze -nikogo w cywilizowanej polsce nie interesuja wasze wiejskie wyobrazenai o swiecie...wymrzecie jak dinozaury w paredziesiat  lat.

w cywilizowanym świecie to wysiedli z takiego złomu jak twój 20 lat temu... a ty dalej się turlasz tym złomem i do usrabnej śmierci już niczego się nie dorobisz bos za tępy .🤪

wyobrażać to ty sobie cuda możesz ...a fakt jest taki żeś zacofany z rolnictwem i zwykły  ciec kiblowy w robocie 🤣🤣🤣....

 

 

 

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj