odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

v11    1000

i vario-ta też innych nie robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
3 minuty temu, v11 napisał:

z tymi usługami to jest tak w żniwa nowy zarządca uparł się na 3 kombajny na 1600 ha było zawsze 8- 10  teoria dobra a praktyka? to była agonia w drugim tygodniu a jak lało to panika na papierze było ok w praktyce już nie drugi raz już się nie pisze na takie występy w takim składzie bo to niepoważne a typowo korporacyjne podejście o 8 na polu o 2 w nocy  - koniec dnia a poplony to może tak że siejesz dopłacasz 10k i dopłaty za schemat twoje to jest genialne rozwiązanie 

spokojnie ja mam piachy, jak sie oplacalnosc utrzyma zaraz to puscze w ekology i bede mial czas jechac do Ciebie, powtarzam sie kolejny raz, za 400złha robie robote w zamian oczekuje platnosci terminowej. Albo bierzesz robote albo stekasz, nie ma miekkiej gry


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

W Ameryce to każdy szanujący się rolnik ma na gospodarstwie jakiegoś starego traktora JD / Case na wypadek awarii tego nowego zapchanego elektronika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
4 minuty temu, v11 napisał:

i vario-ta też innych nie robią 

Nooo nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
1 minutę temu, Matey napisał:

spokojnie ja mam piachy, jak sie oplacalnosc utrzyma zaraz to puscze w ekology i bede mial czas jechac do Ciebie, powtarzam sie kolejny raz, za 400złha robie robote w zamian oczekuje platnosci terminowej. Albo bierzesz robote albo stekasz, nie ma miekkiej gry

jak cię  puszę na glinę to biała chorągiewka po dwóch godzinach bo yo nie napierdolić brył i płakać że się nie da .Dla ciebie poplon to zysk ok dla mnie porażka i zagranie bez ładu i składu Jak masz piachy to nawet nie wyobrażasz sobie co to glina -kiedyś 2 ciągniki 16nastki jeden pług ciągały -ale ok jak będzie 130 za punkt to się odezwę 

 

 

dl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@v11 Zaczynaliśmy gadkę od gaec przez poplony do usług kończąc. Miękniesz na internetach, szkoda ufać przy robocie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)
56 minut temu, v11 napisał:

jak cię  puszę na glinę to biała chorągiewka po dwóch godzinach bo yo nie napierdolić brył i płakać że się nie da .Dla ciebie poplon to zysk ok dla mnie porażka i zagranie bez ładu i składu Jak masz piachy to nawet nie wyobrażasz sobie co to glina -kiedyś 2 ciągniki 16nastki jeden pług ciągały -ale ok jak będzie 130 za punkt to się odezwę 

Jak poplon może być niekorzystny do ziemi, czegoś nie rozumiem , chyba ten polon u Ciebie ma 10 cm

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos No i usługi nie będzie bo takiej stawki z pewnością nie dadzą 😂 Gościu się sprytnie wymiksował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

a jaki ma być po QQ na ziarno .Dla mnie poplon to bobowate zaszczepione nitraginą plus np gryka działanie fitosanitarne a nie sztuka dla sztuki byle tanio i skasować jakąś obiecaną dopłatę .A Ze stawiam na QQ moja decyzja mój problem ale to że rzucacie się na cos co rośnie 8 tygodni wyciągajac jedynie wodę a w zamian jakaś stówka dopłaty temu jestem przeciwny że jest przymus odstawiania parodii -nic nie mam przeciw terminowemu poplonowi odpowiednio dobranemu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś czy jeśli faktury na zwrot akcyzy były brane na 2 osoby ale to najbliższa rodzina to przejdzie to? gospodarstwo jedno po prostu faktury na dwie osoby :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

matey nie zarobi, ważniaki internetowe wymiękli na robocie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, Matey napisał:

jedna czy nie jedna, nic a nic nie odniosłeś sie do arguemntów. Nie wiem gdzie mieszkasz, dawaj 400zł/ha brutto, jade robie poplon, wystawiam FV. Raczki masz czyste 10k na koncie zostaje, pozostaje nam do obgadania kwestia mieszanki jaka chcesz

dzisiaj o tym myślałem, 100ha piachu, 4ha wygospodarujesz na ugór, wezmiesz ekoschemat miedzyplon ozimy, z tysiak na czysto zostanie. Masz 100ha dobrej ziemii gdzie warto buraka siać masz -40k. Każde gospodarstwo w kraju ma inną historie i inne możliwości rozwoju i to musimy pojąć jeśli chcemy żeby strajki przyniosły spodziewany efekt. Czy chcemy czy nie chcemy wszyscy z jednego drzewa żyjemy i to musimy zrozumieć, a nie każdego miarą swoją mierzyć 

 

Wystarczy że ci powie że chce mieszankę groch +łubin  w ilości 150+100 kg , bo tyle by trzeba dać żeby było dobrze i już musisz mu to siać za darmo , a i jemu też nikt nie powiedział że te 10 tys mu zostanie , bo może być tyle do ekoschematów że jeszcze będzie musiał dołożyć , i w takiej sytuacji obaj będziecie do tyłu , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)
16 minut temu, v11 napisał:

a jaki ma być po QQ na ziarno .Dla mnie poplon to bobowate zaszczepione nitraginą plus np gryka działanie fitosanitarne a nie sztuka dla sztuki byle tanio i skasować jakąś obiecaną dopłatę .A Ze stawiam na QQ moja decyzja mój problem ale to że rzucacie się na cos co rośnie 8 tygodni wyciągajac jedynie wodę a w zamian jakaś stówka dopłaty temu jestem przeciwny że jest przymus odstawiania parodii -nic nie mam przeciw terminowemu poplonowi odpowiednio dobranemu  

Dla mnie dobrym polonem jest facelia siana poczatek sierpnia , rosnie do listopda , wtedy juz kwitnie, ale ja wiem co to płodozmian, codżnie jest idealny , bo niema straczkowych , ale ekonomia  ważniejsza

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

a ja wiem co to ekonomia a że ekonomia nie idzie niekiedy w parze z płodozmianem tego nie przeskoczę  .Dopuki rachunek ekonomiczny wychodzi mi z dużym plusem nic nie będę zmieniał  

13 minut temu, mysza103 napisał:

Wystarczy że ci powie że chce mieszankę groch +łubin  w ilości 150+100 kg , bo tyle by trzeba dać żeby było dobrze i już musisz mu to siać za darmo , a i jemu też nikt nie powiedział że te 10 tys mu zostanie , bo może być tyle do ekoschematów że jeszcze będzie musiał dołożyć , i w takiej sytuacji obaj będziecie do tyłu , 

Czytaj dokładnie padła propozycja MATEY dopłaca 10k i bierze całą dopłatę za ekoschemat  obiecane przez rząd 50k albo i więcej   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

uuu kolega czyta co chce czytać, mówiłem że mieszanki do ustalenia :D

a po drugie nawet nie wiem gdzie jechać, po co, za ile, komu FV wystawić. 

bambery na agrofoto długie stażem, a w konkretnej gadce konkretów zero 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

cytuję"       czyste 10k na koncie zostaje, pozostaje nam do obgadania kwestia mieszanki jaka chcesz"        mieszanka jaką chce twoja wypowiedz - Bez urazy kończmy to bo c 330 na 100 ha śmiesznie wyglądać może a poplon siany aż do wiosny ? ciekawa alternatywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

spękałeś przed robotą,

bez odbioru,

pozdrawiam

matey


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, v11 napisał:

Trochę reali za niepewna stówkę do ha nawet nie splunę a łatwo się powie zasieję 100 ha a jak przychodzi co do czego to stękanie pierwsze to dojazd drugie sprzęt a trecie to nie kozacz z doborem mieszanki bo mogę cię zaskoczyć bo legalny poplon to ponad 200 /ha  -mniejsza o to .Ponoć maja policzone stawki za 1 pkt -gdyby była stówa albo więcej to by trąbili w szczujni od rana do wieczora tyle że wychodzi im ujnia i nie chcą wk***iać strajkujących -źle rozumuje ?

Co za bzdura poplon ok 130-140 na ha, siew jakby co to 180 ha, przy stówie i kasie od ręki za 160 ha takie stawki miało gosp rolne Agrosieci 

4 godziny temu, jahooo napisał:

Nikt nie wierzy Rosjanom ani Chińczykom w ich dane , one są tak samoprawdziwe jak wszytsko inne w tych krajach. Oni podają to, co im wygodne.

Od 4 lat jest takie pierdolenie że gówno mają,że to fikcja a praktycznie sprzedają co 3 tonę pszenicy będąca w światowym obrocie, w Rosji od zawszę był problem ze zbiorem , obecnie dzięki za zachodnim technologią  ten problem znikł, po drugie rok po roku przeprowadzili skup interwencyjny, czyli wiadomo że towaru mają raczej do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    106

Rozsiewaczem na ściernisko po pszenicy i talerzówka. Zdięcie z 26 września pod czas kasacji. Dla mnie eko pierdy są złe tylko ze względu na papierologie i narzucone terminy bo poplony czy między plony zawsze siałem.

20230926_175006.jpg

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Ale filozofie już pisałem kilka miesięcy temu że dla dopłaty w lipcu wsiewam w QQ 30 kg rzepaku z rzodkwią  i jest wsiewka bez filozofowania za psie pieniądze i nadal twierdze że to wywalona kasa bo z tego nic nie ma a robiłem to już 10 lat temu więc doświadczenie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199

rzepak z rzotkwią jako wsiewka możesz sobie posiać w rowku na końcu kręgosłupa to ma być motylkowe

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

byle zielone zobaczymy 

kto będzie w tym rowku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Rozsiewaczem na ściernisko po pszenicy i talerzówka. Zdięcie z 26 września pod czas kasacji. Dla mnie eko pierdy są złe tylko ze względu na papierologie i narzucone terminy bo poplony czy między plony zawsze siałem.

20230926_175006.jpg

Co na tym zdjęciu rosło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
9 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Witam, wie ktoś czy jeśli faktury na zwrot akcyzy były brane na 2 osoby ale to najbliższa rodzina to przejdzie to? gospodarstwo jedno po prostu faktury na dwie osoby :D 

Skoro faktury na dwie osoby, to wniosek o zwrot akcyzy też powinien być na dwie osoby, ale najlepszym źródłem informacji będzie UG gdzie składasz wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    106
7 godzin temu, mf362 napisał:

Co na tym zdjęciu rosło?

Głównie gryka facelia i groch.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj