odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kowalsky30    492
10 minut temu, hubertuss napisał:

A ropa do czego do konia. To, że nie pytają nie znaczy, ze zapytać o ciągnik nie mogą  Musisz mieć na siebie zarejestrowany

Usuń to, bo co sobie o wyborcach Rudego pomyślą😂

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

NO ok się zmieniło kiedyś trzeba było mieć zarejestrowany ciągnik. A dziwi, ze się zmieniło bo to chyba ukłon w stronę tak zwanych miejskich posiadaczy ziemi. Muszę zapytać kumpla co ma glebe nie robi i nigdy nie robił ale ma dzierżawców czy on bierze czy oni.

3 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

Usuń to, bo co sobie o wyborcach Rudego pomyślą😂

Co mają myśleć. Nikt w przeciwieństwie do wyborcy pisu któremu się wydaje nie jest alfą i omegą Jak mówicie, że nie trzeba to ok nie trzeba nie mam z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
17 minut temu, hubertuss napisał:

ropa do czego do konia. To, że nie pytają nie znaczy, ze zapytać o ciągnik nie mogą  Musisz mieć na siebie zarejestrowany. 

Konfabulujesz znowu.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Raczej wykazałem się naiwnością logicznie rozumując, że przepisy pozwalające na zwrot akcyzy są jakoś zabezpieczone choćby przed posiadaczami ziemi nigdy jej nie uprawiającymi. Ale dobrze wiedzieć za kilka lat jak się może przestanie to uprawiać to będzie tańsza ropka do autka heheh. A dzierżawca sam sobie kupi. Może z ruskiego tira.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25869

Tak samo wydawałoby się że granice są zabezpieczone przed przemytem ON,  a jak widać na twoim przykładzie przemyt kwitnie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
3 minuty temu, hubertuss napisał:

Raczej wykazałem się naiwnością logicznie

Nie wstydź się. Nazwij po imieniu.

To zwykły brak wiedzy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1698
1 minutę temu, Agrest napisał:

Tak samo wydawałoby się że granice są zabezpieczone przed przemytem ON,  a jak widać na twoim przykładzie przemyt kwitnie

akurat, na przeładunku są wagony vip i specjalna ekipa je rozładowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Przed 2022 były limity czy tam w ogóle ich towarów u nas nie było i co kolorowo było? Oczywiście trzeba granice blokować ale zbyt wielu zbyt wiele po tym sobie obiecuje w sensie poprawy.

Wystarczy aby byłą jak podałeś przed 2022r, dało się żyć i tak źle nie było jak obecnie. 

1 godzinę temu, jahooo napisał:

Przeciez pisałem, że tak będzie, będą czepiać się wszystkiego, co się da

Dokładnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1990
2 godziny temu, jahooo napisał:

problemy najlepiej eliminowac pojedyńczo, wprowadzenie niewielkich kontyngentow na towary rolne z UA ostudziłoby szmugiel do Polski i pomogło delikatnie ustabilizowac ceny u nas na rynku - w tej chwili mamy nadwyżkę własnych zbóż do upłynnienia na rynku, ograniczenie importu kurczaków z UA + niskie u nas ceny zbóż może pomogłyby naszym hodowcom

Nie słyszałeś mera Lwowa? My nie mamy patrzeć na swój interes, tylko pomagać Ukraińcom (czyt. oligarchom)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
12 godzin temu, Agrest napisał:

Tak samo wydawałoby się że granice są zabezpieczone przed przemytem ON,  a jak widać na twoim przykładzie przemyt kwitnie

Jaki przemyt oszalałeś? W butelkach wożą czy w kartonach od fajek a może w kołach? Jak wracasz z wakacji za granica i masz paliwo w baku to co też przemyt?

12 godzin temu, 12Pafnucy napisał:

Nie wstydź się. Nazwij po imieniu.

To zwykły brak wiedzy.

Taki sam brak wiedzy jak twój i kilku innych na temat rozsiewania nawozów na śniegu. Śmialiście się i wyszło, ze nie wiecie. Ja rozumiem, ze próbujesz się dowartościować w ten sposób. Ale zrozum mnie to nie rusza. Nie mam wiedzy we wszystkich tematach jak każdy. Choć wielu się wydaje, że wiedzą wszystko. I potrafię przyznać gdy nie mam wiedzy i twoje teksty mnie wcale nie ruszają.

12 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Wystarczy aby byłą jak podałeś przed 2022r, dało się żyć i tak źle nie było jak obecnie. 

Dokładnie.  

Tylko, że przed 2022 też co i rusz strajkowano. Pamiętasz tgz świńskie górki? Pamiętasz blokady Leppera? To wszystko było dlatego, ze dobrze było i się dało żyć?

10 godzin temu, krzychu121 napisał:

Mówiłem, ze rzucą parę zł i się uspokoi na jakiś czas.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
Napisano (edytowany)

To normalne, mamy strajkować na okrągło ?

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Jaki przemyt oszalałeś? W butelkach wożą czy w kartonach od fajek a może w kołach? Jak wracasz z wakacji za granica i masz paliwo w baku to co też przemyt?

Taki sam brak wiedzy jak twój i kilku innych na temat rozsiewania nawozów na śniegu. Śmialiście się i wyszło, ze nie wiecie. Ja rozumiem, ze próbujesz się dowartościować w ten sposób. Ale zrozum mnie to nie rusza. Nie mam wiedzy we wszystkich tematach jak każdy. Choć wielu się wydaje, że wiedzą wszystko. I potrafię przyznać gdy nie mam wiedzy i twoje teksty mnie wcale nie ruszają.

Tylko, że przed 2022 też co i rusz strajkowano. Pamiętasz tgz świńskie górki? Pamiętasz blokady Leppera? To wszystko było dlatego, ze dobrze było i się dało żyć?

Mówiłem, ze rzucą parę zł i się uspokoi na jakiś czas.

Pamiętam, a pamiętasz aby w tamtych czasach były takie koszty jak teraz i taki napływ  towarów z UA,  oraz cuda ekologiczne związane z dopłatami? 

Co tu porównujesz tamte czasy, do obecnych reali.  Zająć się trzeba tym co jest teraz i porównałem to z rokiem który podałeś więc nie odlatuj 20 lat do tyłu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Ja nigdzie nie dolatuje. Zawsze było coś nie tak i zawsze były strajki. I zawsze będą niestety przekonasz się o tym sam. Teraz coś tam się cofną z tych ekoschematów zatrzymają się z wycofywaniem niektórych środków. Dopłacą coś do zboża i paliwa czy nawozów. Zacznie się robota w polu i się uspokoi. Ale jakoś kolosalnie się nie poprawi. A sprawa towaru z UA co jakiś czas będzie wracać bo przecież do UE chcą ich brać. Ponadto wcześniej nie było też tak ,ze ani nic z UA nie jechało były tylko kontyngenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    504

Przede wszystkim przed wojną obowiązywały cła na import produktów z ua, i te powinno się przywrócić jak najszybciej. Nie wiem, dlaczego nie ma tego w żadnych postulatach.

Nie wiem jakie jest prawo na ukrainie, i jak wygląda ich import, ale przypuszczam, że tam idą towary np. z egiptu,.ogólnie afryki(mam tu na myśli mrożone owoce miękkie). Ukraina w dużym stopniu jest też krajem przerzutowym, właśnie przez korzystne warunki do exportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
30 minut temu, hubertuss napisał:

Ja nigdzie nie dolatuje. Zawsze było coś nie tak i zawsze były strajki. I zawsze będą niestety przekonasz się o tym sam. Teraz coś tam się cofną z tych ekoschematów zatrzymają się z wycofywaniem niektórych środków. Dopłacą coś do zboża i paliwa czy nawozów. Zacznie się robota w polu i się uspokoi. Ale jakoś kolosalnie się nie poprawi. A sprawa towaru z UA co jakiś czas będzie wracać bo przecież do UE chcą ich brać. Ponadto wcześniej nie było też tak ,ze ani nic z UA nie jechało były tylko kontyngenty.

To już nie są strajki przeciwko władzy? Jak ci tłumaczyliśmy po co ludzie strajkują to nie chciałeś zrozumieć i wszystkich uswiadamiales razem  z kolegą że rolnicy strajkują przeciwko rządowi. Widać jednak dotarło w końcu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Od samego początku rolnicy o tym mówią. Tylko takie lajzy jak Michałek czy Cwelus próbują robić na tym politykę. Powinni przewody gumowe od dojarek pobrać i ich napierda.ac jak któryś z polityków zechciałby się na proteście promować. Chcą pomagać to niech w ministerstwie czy uni załatwiają sprawy. Ale skutecznie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
17 minut temu, krzychu121 napisał:

To już nie są strajki przeciwko władzy? Jak ci tłumaczyliśmy po co ludzie strajkują to nie chciałeś zrozumieć i wszystkich uswiadamiales razem  z kolegą że rolnicy strajkują przeciwko rządowi. Widać jednak dotarło w końcu 

Intencje każdy ma różne. Jedni strajkują przeciwko unii inni przeciwko władzy. Choć może nastroje anty rządowe opadły bo tak naprawdę nikt inny strajkującym nie pomoże jak nie rząd. Zresztą nawet na tym forum wklejano zdjęcie z hasłem przeciwko Tuskowi co większość zjechała krytycznie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Tylko to jest margines tych co strajkują. I zawsze się takie osoby znajdą. Trzeba olać i tyle. Tak samo jak niektórzy nie mogą przeżyć że ktoś ma kredyt i pojechał strajkować. Albo że ktos pojechał strajkować a nie wie po co. I takim osobom należy się duży szacunek bo mimo iż nie ma czasu siedzieć i rozmyślać po co strajk to jedzie bo widzi że jego grupa zawodową strajkuje. I to nie tylko w Polsce ale w Europie. A na strajku już go uświadomią. Nawet ci co jada się tylko napić mają więcej rozumu niż ci co tylko siedzą, narzekają, innych obgadują a nic nie pomogą. Wiadomo nie każdy może jechać z różnych przyczyn ale zdecydowana większość tylko narzeka i siedzi w domu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
1 godzinę temu, toooomaszewski napisał:

Przede wszystkim przed wojną obowiązywały cła na import produktów z ua, i te powinno się przywrócić jak najszybciej. Nie wiem, dlaczego nie ma tego w żadnych postulatach.

Nie wiem jakie jest prawo na ukrainie, i jak wygląda ich import, ale przypuszczam, że tam idą towary np. z egiptu,.ogólnie afryki(mam tu na myśli mrożone owoce miękkie). Ukraina w dużym stopniu jest też krajem przerzutowym, właśnie przez korzystne warunki do exportu.

Przed wojna różnica w cenie między Rosją , Ukrainą a Unia maksymalnie wynosiła 100-150 zł i zwyczajnie za 20 zł zysku szkoda sobie było zawracać głowę, Po wspaniałych pomysłach światłych przywódców z Brukseli z lat 2012-2020 różnica obecnie też wynosi 100 ale € i tutaj nic nie pomoże poza zmiana polityki czyli zielony ład i fit for 55

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

jedziemy na zakupy do ukrainy po pszenice za 51 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
8 godzin temu, hubertuss napisał:

Jaki przemyt oszalałeś? W butelkach wożą czy w kartonach od fajek a może w kołach? Jak wracasz z wakacji za granica i masz paliwo w baku to co też przemyt?

Taki sam brak wiedzy jak twój i kilku innych na temat rozsiewania nawozów na śniegu. Śmialiście się i wyszło, ze nie wiecie. Ja rozumiem, ze próbujesz się dowartościować w ten sposób. Ale zrozum mnie to nie rusza. Nie mam wiedzy we wszystkich tematach jak każdy. Choć wielu się wydaje, że wiedzą wszystko. I potrafię przyznać gdy nie mam wiedzy i twoje teksty mnie wcale nie ruszają.

Tylko, że przed 2022 też co i rusz strajkowano. Pamiętasz tgz świńskie górki? Pamiętasz blokady Leppera? To wszystko było dlatego, ze dobrze było i się dało żyć?

Mówiłem, ze rzucą parę zł i się uspokoi na jakiś czas.

Ci co mieszkają przy granicy to podróżowali przez Białoruś kilka razy na dzień , pełny bak przerobione passaty B3/4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
Napisano (edytowany)

Ale to już dawno temu było i biznes świetny. Znajomy dwa razy dziennie obracał 100 zł z kursu miał. To była pierwsza dekada lat 2000 w sklepie się zarabiało koło 1 tys miesięcznie.

Passat był najbardziej pożądanym autem na Podlasiu. Schodziły jak ciepłe bułeczki po dwa w tygodniu braciak sprzedawał. I oczywiście tylko kombi. Wiele z nich jeździ do dzisiaj już nie po ropę ale to mocne samochody.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
25 minut temu, hubertuss napisał:

Ale to już dawno temu było i biznes świetny. Znajomy dwa razy dziennie obracał 100 zł z kursu miał. To była pierwsza dekada lat 2000 w sklepie się zarabiało koło 1 tys miesięcznie.

Passat był najbardziej pożądanym autem na Podlasiu. Schodziły jak ciepłe bułeczki po dwa w tygodniu braciak sprzedawał. I oczywiście tylko kombi. Wiele z nich jeździ do dzisiaj już nie po ropę ale to mocne samochody.

w kombi po rozdmuchaniu gorącym powietrzem w zbiornik wchodziło coś koło 150l ON, dlatego był tak poszukiwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj