odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bortys2001    42

Czy jest już coś oficjalnego co do ugotowania, Wojciechowski we wczorajszym wywiadzie powiedział że jest zawieszone na kolejny rok, czyli co?, nie będzie, ugór z uprawa jak w tym roku, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200

Okrywa ci przeszkadza bo nie potrafisz jej zrobić  tak żeby ci nie przeszkadzała 

masz ozime to okrywa juz jest , pod kuku możesz strzelić worek jęczmienia końcem pażdziernika  na zaorane i lekko pobronować i okrywę masz , jak by jeszcze gorczycy ze 2 garści rzucił to by nawet poplon załapało  , jęczmień pier**l... broną wiosną  ,  a być może mróz go wykończy , a jak nie to oprysk w kuku . 20 % możesz mieć bez okrywy to na precyzyjne uprawy w większości wystarczy . Jak ekoschematy dobrze zapłacą to przestaniecie beczeć o okrywę , pozostanie tylko lament na tych działkach co się uprawia a dopłat nie bierze a tych większość ma 50 % gospodarstwa

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

To ze ty masz piachy to nie masz problemu uprawic wiosna pod uprawy jare. zapraszam na mocne gleby i nie zaoraj jej na zime to na wiosne sie zesrasz a nie uprawisz xD

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceres2    47

 Pierwsze pieniądze z ekoschematów powierzchniowych wpłyną na konta najwcześniej w marcu. Decyzje będą wydawane dopiero od 26 lutego. Dużo dłużej na przelew poczekają hodowcy. Za dobrostan ARiMR rozpocznie wypłaty dopiero w połowie kwietnia.

- Od marca dla 340 tys. rolnikom, którzy deklarowali płatności do ekoschematów powierzchniowych będą wypłacane środki na konta. Natomiast 94 tys. rolnikom, którzy deklarowali ekoschematy związane z dobrostanem, płatności będą wypłacane od połowy kwietnia – tłumaczył wiceprezes ARiMR Leszek Szymański.  Ciekawe...a stawki zna a nie poda bo strajki oj Leszko Leszko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
22 minuty temu, mds212 napisał:

To ze ty masz piachy to nie masz problemu uprawic wiosna pod uprawy jare. zapraszam na mocne gleby i nie zaoraj jej na zime to na wiosne sie zesrasz a nie uprawisz xD

A przeczytałeś i zrozumiałeś co napisał? Przecież możesz zaorać ciężka glebę na jesieni, rzucić kilka kg gorczycy/gryki czy cokolwiek co masz pod ręką i okrywę spełniasz 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9268
1 minutę temu, Matey napisał:

A przeczytałeś i zrozumiałeś co napisał? Przecież możesz zaorać ciężka glebę na jesieni, rzucić kilka kg gorczycy/gryki czy cokolwiek co masz pod ręką i okrywę spełniasz 

 

a czytałeś, że chodzą komisje i sprawdzają i 50% takich "okryw" nie spełnia wymagań ?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

@jahooo nic o tym nie słyszałem, skąd źródło?

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9268
2 minuty temu, Matey napisał:

@jahooo nic o tym nie słyszałem, skąd źródło?

 

nawet w miediach już się oficjalnie wypowiadają, że po kontrolach około 50% rolników nie spełni wymagań ekoschematów, większość to właśnie międzyplony i okrywa, niestety, liczą obsadę na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8543
11 minut temu, Kowalsky30 napisał:

Pisałaś, że stawki za ekoschematy bedomponiedzieli a nima

Nie napisała po której niedzieli, może po Wielkiej😆

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
2 minuty temu, jahooo napisał:

nawet w miediach już się oficjalnie wypowiadają, że po kontrolach około 50% rolników nie spełni wymagań ekoschematów, większość to właśnie międzyplony i okrywa, niestety, liczą obsadę na m2

Ale konkrety, kto się wypowiedział i co powiedział.

Bo jeżeli masz na myśli ten sławny wywiad kogoś, kto nawet nie jest związany z ARIMR, że WEDLUG NIEGO 50% nie spełni wymagań to jest zwykle dopowiadanie i gdybanina.

Dowiadywałem się w sprawie takiej okrywy kilkukrotnie u źródła i za każdym razem zapewniano mnie że taka okrywa spełnia wymogi

  • Like 1
  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
6 minut temu, jahooo napisał:

nawet w miediach już się oficjalnie wypowiadają, że po kontrolach około 50% rolników nie spełni wymagań ekoschematów, większość to właśnie międzyplony i okrywa, niestety, liczą obsadę na m2

A gdzie opisano obsadę ? przestańcie siać panikę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8543
2 minuty temu, jahooo napisał:

liczą obsadę na m2

No niestety skończyły się czasy robienia na sztukę, na odp..l gdzie wystarczyła garść owsa, gorczycy i bobiku na ha by liczyło się jako poplon czy okrywa na zimę.Piniędzy nima i nie będzie to szukają najmniejszego pretekstu by nie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
46 minut temu, Stach123 napisał:

Okrywa ci przeszkadza bo nie potrafisz jej zrobić  tak żeby ci nie przeszkadzała 

masz ozime to okrywa juz jest , pod kuku możesz strzelić worek jęczmienia końcem pażdziernika  na zaorane i lekko pobronować i okrywę masz , jak by jeszcze gorczycy ze 2 garści rzucił to by nawet poplon załapało  , jęczmień pier**l... broną wiosną  ,  a być może mróz go wykończy , a jak nie to oprysk w kuku . 20 % możesz mieć bez okrywy to na precyzyjne uprawy w większości wystarczy . Jak ekoschematy dobrze zapłacą to przestaniecie beczeć o okrywę , pozostanie tylko lament na tych działkach co się uprawia a dopłat nie bierze a tych większość ma 50 % gospodarstwa

zobaczymy jak dostaniesz po 30 za punkt to będziesz miał biznes jak uj -100 zł pobronować 100 zł na nasiona -taki zachwycony bym nie był jak inwestuje to oczekuje zwrotu i zysku a nie sztuka dla sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Obsadę liczyli w zobowiązaniach rolnosrodowiskowych, działanie 2.1, gdzie miałeś nie przekroczyć 70% udziału zbóż. 

Jak ktoś twierdzi że w poplonach pod ekoschemat liczą obsadę to poproszę o źródło, w przeciwnym razie sami nakręcacie fejki i powielacie gdzieś usłyszane bzdury


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
6 minut temu, v11 napisał:

A gdzie opisano obsadę ? przestańcie siać panikę 

 

2 minuty temu, v11 napisał:

zobaczymy jak dostaniesz po 30 za punkt to będziesz miał biznes jak uj -100 zł pobronować 100 zł na nasiona -taki zachwycony bym nie był jak inwestuje to oczekuje zwrotu i zysku a nie sztuka dla sztuki

Troche jedno z drugim się kłóci.

Ludzie poczekajcie na oficjalne stawki, ja już słyszałem 33zl za punkt, 70,80. 106% koperty, a nawet 130.

Podadzą konkretne stawki będzie można psioczyc do woli, dzisiaj gdybanina i biadolenie

  • Like 2

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004

nie rozumiesz jednego po co siać coś z czego nic nie ma z wyjątkiem odhaczenia w formularzu -w skali kontynentu te siewy poplonów niewiele dających  to tysiące ton paliwa -ktoś o tym pomyślał ? to tysiące roboczogodzin -i teraz wytłumacz mi zysk ekologiczny 

rozumiem pozostawienie ścierniska na lekkich glebach ale jak widzę stojące ścierniska na rędzinach i glinach to widzę tę wiosenną uprawę -widzę te plony nie jeden będzie żałował .Jeżeli to ma być sposób na wykańczanie gospodarstw to jest jak najbardziej właściwe 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9268

Jeśli ktoś chce dla 30zł/ha degradować glebę i robić z siebie głupa - to jego sprawa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

To jest Twoje zdanie, przy założeniu 30zl za punkt. Jeżeli się mylisz i stawki będą zbliżone do proponowanych to cała kalkulacja idzie do kosza, abstrahując tu od tego czy ktoś na wiosnę Zaorze a ktoś nie.

Jak komuś ekoschemat międzyplony ozime nie pasuje to niech go nie bierze, a okrywę zrobi jak podawano wyżej.

A z logiką pewnych działań ja nawet nie mam zamiaru dyskutować, może gdyby mnie w parlamencie przetrzymywali to bym zrozumial

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8543
16 minut temu, Matey napisał:

Ludzie poczekajcie na oficjalne stawki, ja już słyszałem 33zl za punkt, 70,80. 106% koperty, a nawet 130.

Podadzą konkretne stawki będzie można psioczyc do woli, dzisiaj gdybanina i biadolenie

Ile qwa ma my czekać?10 luty i przez 8 miesięcy od zakończenia terminu składania wniosków nie mogą się doliczyć?dziś w dobie superszybkich komputerów, satelitów, dronów, samolotów, łażenia po polach i grzebania w śniegu co tam jest pod spodem?Nie broń ich bo z pewnością jest już policzone tylko boją się powiedzieć zwłaszcza teraz gdy na wsi wrze.

  • Like 4
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1683
18 minut temu, v11 napisał:

nie rozumiesz jednego po co siać coś z czego nic nie ma z wyjątkiem odhaczenia w formularzu -w skali kontynentu te siewy poplonów niewiele dających  to tysiące ton paliwa -ktoś o tym pomyślał ? to tysiące roboczogodzin -i teraz wytłumacz mi zysk ekologiczny 

rozumiem pozostawienie ścierniska na lekkich glebach ale jak widzę stojące ścierniska na rędzinach i glinach to widzę tę wiosenną uprawę -widzę te plony nie jeden będzie żałował .Jeżeli to ma być sposób na wykańczanie gospodarstw to jest jak najbardziej właściwe 

 

Ściernisko zostawione na lekkich glebach u mnie to słaba perspektywa dla każdego zboża przy suszy kolejny rok z rzedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4658

Nie mogą się doliczyć. Bo pis wprowadzał tak system ekoschematów jak budowali cpk. Nie ma tego wcale. Jest bajzel.  NIe przygotowana została sfera informatyczna. Przecież już w zeszłym roku mówili, ze program nie działa i zdjęć zaoranego obornika nie można wysyłać tylko oświadczenia trzeba pisać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
Napisano (edytowany)

Po odliczeniu kosztów za 200 zł/ha (więcej nie zostanie )  przy założeniu 100 zł za punkt mam gdzieś taka robotę mój czas jest cenniejszy -za 20 000 mam dupcyć na 100ha ? bardzo dziekuje zarabiam to w dwa - trzy  dni na usługach a zlecając siew poplonów na 100 ha nie wiem czy 30 000 starczy  takie mam rozumowanie .Proste pytanie zasiejesz mi poplony na 100 ha z kosztem  nasion  po twojej stronie (i ma tam być bobowaty gatunek by był sens ? 

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4658
Napisano (edytowany)

Podziękuj za te pomysły Wojciechowskiemu. Bo to jest faktycznie lipa.

Chciał bym tylko przypomnieć, że już na wiosnę rok temu tu pisałem, ze to jest lipa, ze większość straci ale nerwów i chęci strajkowania jakoś nie było. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj