Polecane posty

melon10641    1218

Brokatem się jeszcze posyp..  Fakt, brak przecinka może zmieniać znaczenie. Ale jak umiesz czytać i pisać to chyba potrafisz się domyśleć?
Koledze chodziło, żeby na skup zadzwonić do Teptiukowa bo tam skupują. A o plon zapytał bo on chciał wiedzieć ;)
 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
6 minut temu, Desperado napisał:

Toż chyba sama wie jak sypnął, chyba że teraz trzeba dzwonić po skoszeniu do Teptiukowa żeby powiedzieli że było 10 ton.    :P A nie lepiej na AF się zapytać jak mi sypnął ?    xD

Ciebie nie pytam

poprawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Zasiane było 2,7 h, jęczmień Padura, nakosiliśmy pełną przyczepę 12 t, 10 t, 6 t i na kolejnej ok. 2 t. Oczywiście jęczmień jest lżejszy niż pszenica, ale nie mamy możliwości zważenia. Nigdzie nie dzwoniłam jeszcze, jeśli nie będą na razie skupywać to dwie przyczepy będą stać, aż do żniw.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Łooo to zdrowo sypnął.. Oby gęstość miał :)

 U mnie pszenica na borowinie to żeby 4 z przodu dała w tym roku to będzie radość. Bo o 5t z ha to nie myślę :( 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Właśnie zadzwoniłam do pobliskiego skupu 1000-1100 brutto. W tym roku jest bardzo gruby, porównywaliśmy z ziarnem z roku ubiegłego to duża różnica. Deszcz popadał w odpowiednim czasie na szczęście. Pszenice szykują się z kiepską wydajnością, zdecydowanie za mało opadów i  ostatnie upały zrobiły swoje. Z każdym tygodniem redukujemy przewidywany plon niestety 😞, przy takiej suszy nawet na naszych polach gdzie często dajemy obornik w sporych ilościach cudów nie ma się co spodziewać.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
39 minut temu, beata12596 napisał:

Zasiane było 2,7 h, jęczmień Padura, nakosiliśmy pełną przyczepę 12 t, 10 t, 6 t i na kolejnej ok. 2 t. Oczywiście jęczmień jest lżejszy niż pszenica, ale nie mamy możliwości zważenia. Nigdzie nie dzwoniłam jeszcze, jeśli nie będą na razie skupywać to dwie przyczepy będą stać, aż do żniw.

Dlatego ja myślę w tym roku rezygnować z zasiewów pszenicy ozimej, kosztem m.in jęczmienia, bo ma trochę mniejsze wymagania a sypnąć też potrafi. 

Moja rada na waszą nadwyzke? Ostatnio kolega co handluje powiedział mi żeby nigdy nie sprzedawać jęczmienia w żniwa bo wtedy jest najtańszy. Macie gdzie, z kasą jako tako to sypie gdzieś, albo w bigbagi go. Przy tym co sie dzieje to zaczynam uważać że pod koniec roku ceny zbóż przebiją sufity bo na inflacje nie ma mocnych przy tym debilu na czele NBP.. 

Edytowano przez skywalker89
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
1 godzinę temu, beata12596 napisał:

Czy wiecie może gdzie i czy w ogóle można, sprzedać jęczmień ozimy, wczoraj wykosiliśmy, cześć zostawiamy sobie jako pasza dla bydła, a część musimy sprzedać, bo jak na te warunki to rewelacyjnie plonował.  Okolice LHR.

W Stefankowicach kiedyś Pan W... skupował jęczmień ozimy, ale czy dalej skupuje to nie wiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Dlatego ja myślę w tym roku rezygnować z zasiewów pszenicy ozimej, kosztem m.in jęczmienia, bo ma trochę mniejsze wymagania a sypnąć też potrafi. 

Moja rada na waszą nadwyzke? Ostatnio kolega co handluje powiedział mi żeby nigdy nie sprzedawać jęczmienia w żniwa bo wtedy jest najtańszy. Macie gdzie, z kasą jako tako to sypie gdzieś, albo w bigbagi go. Przy tym co sie dzieje to zaczynam uważać że pod koniec roku ceny zbóż przebiją sufity bo na inflacje nie ma mocnych przy tym debilu na czele NBP.. 

też tak myślę , żniwa to rzeź niewiniątek jest, pod koniec roku powinno być już dużo lepiej z cenami zbóż 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Po dzisiejszej sprzedaży mogę wam podać taką ciekawostkę , Pszenica ozima odmiana euforia . Pole iv klasa . Nawożenie na jednej części Saletrosan -RSM-saletrosan  na drugiej saletra-saletra- mocznik    i otóz plon pomiędzy tymi dwoma różnymi sposobami nawożenia był korzystniejszy o dokladnie 280 kg na ha w przypadku tego 1 sposobu  nawożenia ale parametry były takie gluten 28 białko 12,7 gęstosc 75  , w drugim przypadku nawożenia gluten 32 białko 14 gęstość 78 ale gorszy o te 280 kg plon . To taka ciekawostka co o tym sądzicie ? Ze względu na to że brakło mi nawozów wykonałem takie doświadczenie na działce o pow 10 ha :) 5 ha tak i 5 ha tak 

ps koniec końców po mimo suszy plon wyniósł średnio około 7,4 t z ha na tym polu . Na lepszych kawalkach było lepiej 

dodam że po rozmowie z panem ochroniarzem wydało się że na 16 silosów w skupie są zapełnione tylko 2 pszenicą a teraz kolejny jest zapełniany przez jęczmien 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Wojska rosyjskie wciąż niszczą pola w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy, ostrzeliwując je pociskami zapalającymi - podała policja regionu. Spłonęły już setki hektarów pszenicy, jęczmienia i innych zbóż. Płoną też lasy i strefy ochronne. Ofiarą ostrzałów padają tereny zamieszkane - zarówno okupowane, jak i odbite przez siły ukraińskie - wynika z komunikatu.

Wiec jest tak jak na RUSKICH przystało ciekawe co na to giełdy od poniedziałku ..

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
59 minut temu, Zefir napisał:

Po dzisiejszej sprzedaży mogę wam podać taką ciekawostkę , Pszenica ozima odmiana euforia . Pole iv klasa . Nawożenie na jednej części Saletrosan -RSM-saletrosan  na drugiej saletra-saletra- mocznik    i otóz plon pomiędzy tymi dwoma różnymi sposobami nawożenia był korzystniejszy o dokladnie 280 kg na ha w przypadku tego 1 sposobu  nawożenia ale parametry były takie gluten 28 białko 12,7 gęstosc 75  , w drugim przypadku nawożenia gluten 32 białko 14 gęstość 78 ale gorszy o te 280 kg plon . To taka ciekawostka co o tym sądzicie ? Ze względu na to że brakło mi nawozów wykonałem takie doświadczenie na działce o pow 10 ha :) 5 ha tak i 5 ha tak 

ps koniec końców po mimo suszy plon wyniósł średnio około 7,4 t z ha na tym polu . Na lepszych kawalkach było lepiej 

dodam że po rozmowie z panem ochroniarzem wydało się że na 16 silosów w skupie są zapełnione tylko 2 pszenicą a teraz kolejny jest zapełniany przez jęczmien 

suszy raczej nie masz , jak masz takie plony z ha .gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
mtz55 napisał:

Wojska rosyjskie wciąż niszczą pola w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy, ostrzeliwując je pociskami zapalającymi - podała policja regionu. Spłonęły już setki hektarów pszenicy, jęczmienia i innych zbóż. Płoną też lasy i strefy ochronne. Ofiarą ostrzałów padają tereny zamieszkane - zarówno okupowane, jak i odbite przez siły ukraińskie - wynika z komunikatu.

Wiec jest tak jak na RUSKICH przystało ciekawe co na to giełdy od poniedziałku ..

Juz wczoraj matif poleciał ale w górę :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
3 godziny temu, melon10641 napisał:

Brokatem się jeszcze posyp..  Fakt, brak przecinka może zmieniać znaczenie. Ale jak umiesz czytać i pisać to chyba potrafisz się domyśleć?
Koledze chodziło, żeby na skup zadzwonić do Teptiukowa bo tam skupują. A o plon zapytał bo on chciał wiedzieć ;)
 

Taaaaaaaaaaaak, no nie mów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, mtz55 napisał:

Wojska rosyjskie wciąż niszczą pola w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy, ostrzeliwując je pociskami zapalającymi - podała policja regionu. Spłonęły już setki hektarów pszenicy, jęczmienia i innych zbóż. Płoną też lasy i strefy ochronne. Ofiarą ostrzałów padają tereny zamieszkane - zarówno okupowane, jak i odbite przez siły ukraińskie - wynika z komunikatu.

Wiec jest tak jak na RUSKICH przystało ciekawe co na to giełdy od poniedziałku ..

Tylko że tam jest linia frontu i to całkiem aktywnego,Ukraińcy próbują wykopać Rosjan z zajmowanych pozycji a ci z kolei naparzaja artylerią i stad te pożary, jak na razie to jeszcze nie ma informacji o celowych podpaleniach pól, zauważ że w informacji którą podałeś jest wzmianka też o ostrzale terenów okupowanych przez Rosjan, czyli dokładnie robią to samo Ukraińcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
5 godzin temu, gomez181 napisał:

Juz pszenica nowa koszona?

Nie , resztka z ubiegłego roku :) ta z tego to może za 3 tyg dopiero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
8 godzin temu, skywalker89 napisał:

Dlatego ja myślę w tym roku rezygnować z zasiewów pszenicy ozimej, kosztem m.in jęczmienia, bo ma trochę mniejsze wymagania a sypnąć też potrafi. 

Moja rada na waszą nadwyzke? Ostatnio kolega co handluje powiedział mi żeby nigdy nie sprzedawać jęczmienia w żniwa bo wtedy jest najtańszy. Macie gdzie, z kasą jako tako to sypie gdzieś, albo w bigbagi go. Przy tym co sie dzieje to zaczynam uważać że pod koniec roku ceny zbóż przebiją sufity bo na inflacje nie ma mocnych przy tym debilu na czele NBP.. 

Rezygnujesz z buraka bo cukrownia oszukuje, z fasoli bo handlarze wyzyskują, z pszenicy bo coś tam , może ty z gospodarzenia zrezygnuj i nie męcz się . A kolegów spod sklepu też lepiej nie słuchaj.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

coś nie wypaliło... xD

 

właśnie chciałem to wkleić, j**ani kłamcy xD

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Kłamał , kłamie i kłamać bedzie.

  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Rezygnujesz z buraka bo cukrownia oszukuje, z fasoli bo handlarze wyzyskują, z pszenicy bo coś tam , może ty z gospodarzenia zrezygnuj i nie męcz się . A kolegów spod sklepu też lepiej nie słuchaj.

Weź Ty się odemnie odpier dol, wszystko Ci super wychodzi to siej i zbijaj kokosy, tylko widzisz w mojej okolicy jest tak jak mówiłem z burakiem przez te upały, czy mocna ziemia czy 130kg czy 90kgazotu - z inspektorem rozmawialem, bo myślałem że za mało azotu dalem bo jakieś takie miejscami jaśniejsze i starsze liście żółkną ale to samo jest gdzie dostały więcej azotu. Stać cie to siej buraki dla.cukrowni, ja nie mam warunków. Z fasolą też widzisz jak jest, plonu nie będzie u większości - chcesz dorabiaj handlarzy, bo to że  edzie 1t/ha to nie licz że oni Ci dadzą 12zl/kg. Niby umiesz liczyć to se policz koszty w pszenicy 8t, po rzepaku, a w jęczmieniu 8t. Przyjmij roznice 100zl/t przy sprzedaży, bo w dobrych momentach tak jest. I przestań pitolić bo to że Ty lubisz być królem wsi i pierdyliard razy ciągnikiem z opryskiwaczem przez wies jechać to nie znaczy że każdy to lubi. 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
7 godzin temu, Zefir napisał:

Po dzisiejszej sprzedaży mogę wam podać taką ciekawostkę , Pszenica ozima odmiana euforia . Pole iv klasa . Nawożenie na jednej części Saletrosan -RSM-saletrosan  na drugiej saletra-saletra- mocznik    i otóz plon pomiędzy tymi dwoma różnymi sposobami nawożenia był korzystniejszy o dokladnie 280 kg na ha w przypadku tego 1 sposobu  nawożenia ale parametry były takie gluten 28 białko 12,7 gęstosc 75  , w drugim przypadku nawożenia gluten 32 białko 14 gęstość 78 ale gorszy o te 280 kg plon . To taka ciekawostka co o tym sądzicie ? Ze względu na to że brakło mi nawozów wykonałem takie doświadczenie na działce o pow 10 ha :) 5 ha tak i 5 ha tak 

ps koniec końców po mimo suszy plon wyniósł średnio około 7,4 t z ha na tym polu . Na lepszych kawalkach było lepiej 

dodam że po rozmowie z panem ochroniarzem wydało się że na 16 silosów w skupie są zapełnione tylko 2 pszenicą a teraz kolejny jest zapełniany przez jęczmien 

Cena za obie jadnakowa, troche dziwnie ten eksperyment wyszedł, pola po tym samym przedplonie, w tych samych terminach siew nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
7 minut temu, skywalker89 napisał:

Weź Ty się odemnie odpier dol, wszystko Ci super wychodzi to siej i zbijaj kokosy, tylko widzisz w mojej okolicy jest tak jak mówiłem z burakiem przez te upały, czy mocna ziemia czy 130kg czy 90kgazotu - z inspektorem rozmawialem, bo myślałem że za mało azotu dalem bo jakieś takie miejscami jaśniejsze i starsze liście żółkną ale to samo jest gdzie dostały więcej azotu. Stać cie to siej buraki dla.cukrowni, ja nie mam warunków. Z fasolą też widzisz jak jest, plonu nie będzie u większości - chcesz dorabiaj handlarzy, bo to że  edzie 1t/ha to nie licz że oni Ci dadzą 12zl/kg. Niby umiesz liczyć to se policz koszty w pszenicy 8t, po rzepaku, a w jęczmieniu 8t. Przyjmij roznice 100zl/t przy sprzedaży, bo w dobrych momentach tak jest. I przestań pitolić bo to że Ty lubisz być królem wsi i pierdyliard razy ciągnikiem z opryskiwaczem przez wies jechać to nie znaczy że każdy to lubi. 

Tyle że to ty cały czas pieprzysz że praktycznie wszystko sie nie opłaca a i tak będziesz to dalej robił. Po co nadal robisz rzeczy które według ciebie sie nie opłacaja i nie maja sensu?  Lubisz sie tak pieścić bólem? 

A z jęczmieniem bywa bardzo różnie. Ozimy obowiązkowo fungicyd i mszyce na jesieni , duże ryzyko wymarzania a jary może dać 7 ton ale równie dobrze 4 jak tylko coś nie zagra.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj