Polecane posty

Moim zdaniem taka procedura jest bezpieczniejsza z udziałem sądu, mimo iż trochę dłużej trwa. To co proponujesz to nie raz w telewizji się widziało przyszedł komornik na placu dłużnika stał ciągnik człowieka, który wykonywał mu usługę i komornik zajął sprzęt z tytułu sprawy :D Nigdzie nie znajdziesz na świecie miejsca i sytuacji gdzie jakiegoś cwaniaka nie ma. 

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
21 godzin temu, farmerss34 napisał:

a długo czekałeś>? tydzień temu sąsiadowi owies zawoziłem. jak to mówią , bez potrąceń nie wyjedziesz od nich

7 dni czekałem ( dopraszałem się ) Firma przeprowadza szereg celowych działań na szkodę kontrahenta.  Polecam opinie google szkoda , że dopiero dziś je sprawdziłem . 

tu link do google AGROIMPEX Sp.zo.o. Słonów Dobiegniew uważajcie!!

Tomasz Marciszyn,,
6 miesięcy temu
Problemy z płatnością za pszenicę, na portalach rolniczych termin 14 dni, na umowie już 21 dni, termin 21dni upłynął 05.01.22, brak wpływu, brak odpowiedzi na kolejne wezwania e-mailowe, jedna odpowiedź na pierwsze wezwanie: faktura jest przygotowana do płatności, myślę, że w najbliższym czasie zostanie uregulowana
 
Marcin ,,,,
3 lata temu
Firma powinna nazywać się AGRO WAŁ - Właściciel firmy to typowy krętacz - 2 miesiące wysyła mi zakupiony produkt. Do tej pory go nie otrzymałem. poprosiłem o zwrot gotówki - bezskutecznie. Zawsze przy próbie kontaktu telefonicznego mówi, że jest na spotkaniu i oddzwoni - czego nigdy tego nie zrobił. Dział rachunkowy tej firmy to samo. Obiecują że rozwiążą sprawę jutro. Następnego dnia to samo. Nikt nic nie wie. Sprawa trafiła już na policję. Życzę samych sukcesów oraz sprawiedliwego załatwienia sprawy przez organy ścigania tak, żeby w końcu nauczyli się nie oszukiwać. Bo jest to zwykłe oszustwo
rok temu
UWAGA UWAGA UWAGA przestrzegam firma bierze towar zboża po czym robi kolosalne potrącenia nie informując sprzedającego , sprawa w sądzie , NIE POLECAM FIRMY , PRZESTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ ! ! !
Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Moim zdaniem taka procedura jest bezpieczniejsza z udziałem sądu, mimo iż trochę dłużej trwa. To co proponujesz to nie raz w telewizji się widziało przyszedł komornik na placu dłużnika stał ciągnik człowieka, który wykonywał mu usługę i komornik zajął sprzęt z tytułu sprawy :D Nigdzie nie znajdziesz na świecie miejsca i sytuacji gdzie jakiegoś cwaniaka nie ma. 

Trochę dłuższa? Nie żartuj. Cwaniaki są wszędzie, fakt. Twój przykład z tv jest słaby, bo przecież komornik miał papiery z sądu. Tu jest wina komornika, a nie sądu czy jego braku. Za takie coś komornik powinien zostać dożywotnio pozbawiony prawa wykonywania zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

jak masz wątpliwości omijaj niewiarygodnego klienta

Na niewiarygodnego klienta jest jeden skuteczny sposób ... przedpłata.NAJPIERW KASA POTEM ZAŁADUNEK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wole nie stosować się do takich sytuacji, przedpłata tylko w przypadku gdy znam klienta. Najbezpieczniejsza jest właśnie obu stronom płatność szybkim przelewem, całe szczęście że takie coś jest możliwe szkoda tylko że dodatkowo płatne.

Dałem pierwszy lepszy przykład, słaby nie słaby ale jest. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

Najbezpieczniejsza jest właśnie obu stronom płatność szybkim przelewem,

Wcale nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może poduczę Cię

Na czym polega anulowanie przelewu?
Wiesz już, jak banki chronią klientów przed wysłaniem pieniędzy na niewłaściwy rachunek. Czas zastanowić się, na czym polega anulowanie przelewu. Krótko mówiąc, jest to wycofanie zlecenia płatniczego z systemu transakcyjnego banku. Taka operacja możliwa jest tylko w odniesieniu do przelewów realizowanych w trybie zwykłym. Zlecenia natychmiastowe (Express Elixir, Blue Cash) a także te wewnętrzne (w ramach danego banku) od razu są kierowane do realizacji w systemie transakcyjnym i nie ma możliwości ich zatrzymania.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

Po to się robi szybki przelew, żeby w drogę towar ruszył dopiero po zaksięgowaniu na koncie sprzedawcy, nie wiem skąd się wkradł watek anulowania

W przypadku załadunku zwierząt dla niepewnego kupującego w grę wchodzi tylko przedpłata bo jak wyciągasz z obory czy to jedno zwierzę czy pol obsady zawsze to stres dla całego towarzystwa, nie mówiąc już o ryzyku kontuzji, nikt ryzykować zdrowiem zwierząt nie będzie żeby się za wagą kupujacy mógł zastanawiać czy ma kasę czy nie ma i czy może jednak cena zbyt wysoka nie była

PS: Był dziś znajomy i twierdzi że pszenica będzie po 2500, ja się śmieje do niego "Daj Ci Boże, a jak będzie po 2 to wypychamy całość" 😜

Edytowano przez KarolaKarotka
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
6 godzin temu, jacek1296 napisał:

Pytanie do Ciebie jako skupującego: ustawowo zapisany termin płatności ( kwestia ustalenia 14 czy np. 30 dni) a dnia następnego odsetki karne z urzędu to byłoby dobre rozwiązanie?

Lokalna firma handlowa na wszystkich fakturach przelewowych daje pieczątkę : szanowny kliencie,brak zapłaty w terminie spowoduje automatyczne przekazanie zlecenia windykacji do ( dane adresowe firmy windykacyjnej)

  • Confused 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, teraz już taki zapis nikogo nie rusza chyba, że faktycznie chcesz przeciągnąć termin to możesz poczuć się urażony.

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Bardzo dobry zapis. Popieram. "Jak się nie ma miedzi, to się na d*pie siedzi" a nie obraża na firmę, która się zabezpiecza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
2 godziny temu, jajonasz napisał:

Czyli wszystkich klientów traktuje jako potencjalnych zlodziei, niezła firma xD

Otwórz firmę handlującą nawozami i ŚOR, i sprzedawaj wszystkim z długim terminem płatności. Każdy bankrut będzie u Ciebie kupował, a zanim doczekasz się zapłaty, to komornik Cię zlicytuje.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
11 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Może poduczę Cię

Jeśli to do mnie to nie o to mi chodziło, bowiem że przelewu nie można cofnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

zawsze sprzedawalem zboze okolicznym hodowca-w tym roku wyglada na to ze trzeba bedzie zamowic tira zaladowac i na paszarnie...

zero zainteresowania pszenica ,nie wspominajac o innych zbozach.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
15 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Otwórz firmę handlującą nawozami i ŚOR, i sprzedawaj wszystkim z długim terminem płatności. Każdy bankrut będzie u Ciebie kupował, a zanim doczekasz się zapłaty, to komornik Cię zlicytuje.

A co ma jedno do drugiego, myślisz że taki zapis odstraszy krętaczy i zabezpieczy firmę? xD Odstraszyć to może tylko uczciwych, których traktuje się z góry, ale z logiką niektórych to ciężko dyskutować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
57 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Otwórz firmę handlującą nawozami i ŚOR, i sprzedawaj wszystkim z długim terminem płatności. Każdy bankrut będzie u Ciebie kupował, a zanim doczekasz się zapłaty, to komornik Cię zlicytuje.

Nie powinno być coś takiego jak na termin płatność , bo weźmie kilka razy a potem nie oda , i tak zaczynają się problemy na rynku bo firmy upadają .

Nie masz kasy nie kupuj , lub weź kredyt i kup .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
14 minut temu, marek1977 napisał:

Toć to wagon jest😄.

Do pojemności wagonu to mu jeszcze trzeba ale po drodze tylko bo przy pełnym w pole to strach bo koła w glebę wchodzą i raz już wtopiłem że ujmować z niej trzeba było na drugą przyczepę. Zakładki miałem dorabiać 11cm to jeszcze by więcej weszło ale borty rozpycha przy pełnym bo to za słabe blachy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
12 godzin temu, przemol87 napisał:

Lokalna firma handlowa na wszystkich fakturach przelewowych daje pieczątkę : szanowny kliencie,brak zapłaty w terminie spowoduje automatyczne przekazanie zlecenia windykacji do ( dane adresowe firmy windykacyjnej)

Skoro fakture wystawia sprzedający to dlaczego nie wprowadzi każdy rolnik / watowiec  taki zapis na fakturze ?????????????   a jest takie miejsce na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
18 godzin temu, KarolaKarotka napisał:

 

PS: Był dziś znajomy i twierdzi że pszenica będzie po 2500, ja się śmieje do niego "Daj Ci Boże, a jak będzie po 2 to wypychamy całość" 😜

Po 2700 okazyjnie C1 kupiłem dziś przed południem spirelle i venecje po tonie każdej+dostawa ponad 200 za tonę od 2 firm.

Po południu już jest cena wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Też zamawiam spirelle , najwcześniejsza odmiana ucieka przed susza ,u mnie euforia w tym roku wyglądała pięknie, niestety później susza ją wykończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
14 godzin temu, Andpol napisał:

Po 2700 okazyjnie C1 kupiłem dziś przed południem spirelle i venecje po tonie każdej+dostawa ponad 200 za tonę od 2 firm.

Po południu już jest cena wyższa.

Dobra cena, tylko żeby się nie okazało że to zmiotki z tamtego roku 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj