Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jan88    555

u mnie czyli centrum dwa dni było 1900 za paszówkę 

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
farmerss34 napisał:

a ktoś dostał z Was  ponad 2 ke za konsumpcje  na wiosne?

1980 złapałem ale na rr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313

@AS2 w 2012 była najdroższa w czerwcu ,sprzedawałem początkiem lipca , to był rok kiedy wszystko wymarzło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
1 godzinę temu, AS2 napisał:

Podaj mi przykład takiego roku , w którym zboże w czerwcu drożało zamiast tanieć, mądralo. Co roku zboże w czerwcu tanieje. Czasem mniej, czasem więcej, ale co do zasady tanieje. Więc skończcie już z tym sianiem paniki i narzekaniem, które realnie nic nie zmieniają.

O wyznawca PIS. I nie nazywaj mnie mądralą, bo za krótki jesteś. A będziesz jeszcze bardziej krótki jak spadnie cena w całym kraju i nawet jałmużna od "dobrej zmiany" nie starczy na nawóz i paliwo.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3531
1 godzinę temu, AS2 napisał:

Podaj mi przykład takiego roku , w którym zboże w czerwcu drożało zamiast tanieć, mądralo. Co roku zboże w czerwcu tanieje. Czasem mniej, czasem więcej, ale co do zasady tanieje. Więc skończcie już z tym sianiem paniki i narzekaniem, które realnie nic nie zmieniają.

W ubiegłym roku około 10 czerwca było najdroższe, jeszcze w tym roku może być droższe do żniww niektóryych rejonach , ale takie o bardzo dobrych parametrach  na domieszke żeby mąka wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

No to fakt, wielu zapomniało, że żniwa już widać na horyzoncie i trzeba cenniki skorygować. Więc czy ściągają z UA czy nie to chyba nikt się nie spodziewał, że ceny się utrzymają. Należy teraz zapiąć pasy i szykować magazyny bo czeka nas ostra jazda w dół. Pewnie jakiś skup obniży na 900 zł w lubelskiem. Stawiam perle chmielowa, że 9 będzie z przodu. Ważne, żeby od października szło w górę ;)

W październiku to nie będzie Cię stać na perłę, bo silosy już będą stały, logistykę ogarną, kontrakty popiszą i rynek tak zdołują, że dopiero oczy otworzysz. A wczoraj gadałem z gościem, który ma skup i przerażony ... miliony ton z ukry załatwią i rolników i skupy. Skala będzie taka, że "nasz" minister rolnictwa poradzi Ci przejście na ekologię. Dla nich zdołowanie cen produktów rolnych na rękę, bo inflację przyduszą. Mniej strat partyjnych gdy wykończą 500 tys rolników niż dalej wściekać drożyzną 38 milionów rodaków. No i wdzięczność ukraińców i afrykanów hehe 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

No to jak wszyscy mamy być w czarnej d*pie i nie będzie nas stać na piwo to co za problem uprzedzić ruskich i ro***erdolic te ich silosy,wagony i skupy ????

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4083
5 minut temu, szumi napisał:

W październiku to nie będzie Cię stać na perłę, bo silosy już będą stały, logistykę ogarną, kontrakty popiszą i rynek tak zdołują, że dopiero oczy otworzysz. A wczoraj gadałem z gościem, który ma skup i przerażony ... miliony ton z ukry załatwią i rolników i skupy. Skala będzie taka, że "nasz" minister rolnictwa poradzi Ci przejście na ekologię. Dla nich zdołowanie cen produktów rolnych na rękę, bo inflację przyduszą. Mniej strat partyjnych gdy wykończą 500 tys rolników niż dalej wściekać drożyzną 38 milionów rodaków. No i wdzięczność ukraińców i afrykanów hehe 

Z tych silosów ani jedno ziarnko nie wejdzie na nasz rynek , to ma płynąć do Afryki , ale nasi lokalni złodzieje wykorzystają te silosy do zbijania ceny i okradania rolników  !   SZYKUJCIE WŁASNE MAGAZYNY  !

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
1 minutę temu, Wicherek napisał:

Z tych silosów ani jedno ziarnko nie wejdzie na nasz rynek , to ma płynąć do Afryki , ale nasi lokalni złodzieje wykorzystają te silosy do zbijania ceny i okradania rolników  !   SZYKUJCIE WŁASNE MAGAZYNY  !

Dobre, dobre, ani ziarko już miało teraz nie iść na Polskę a wystarczy spojrzeć kogo patelnie jadą po tą pszenicę i gdzie wiozą. Dalej ufaj w zapewnienia ministra. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6412
3 minuty temu, Wicherek napisał:

Z tych silosów ani jedno ziarnko nie wejdzie na nasz rynek , to ma płynąć do Afryki ,

Pozwolę sobie być bardziej niż sceptyczny w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5579
17 minut temu, Wicherek napisał:

Z tych silosów ani jedno ziarnko nie wejdzie na nasz rynek , to ma płynąć do Afryki , ale nasi lokalni złodzieje wykorzystają te silosy do zbijania ceny i okradania rolników  !   SZYKUJCIE WŁASNE MAGAZYNY  !

Ty wierzysz w to co piszesz?  Paszarnie , drobiarze i młyny już w ciul tego towaru nakupiły a minister ma rolników za durni i jak widać ma wiele racji. Propaganda zwali to na złych pośredników, spekulantów i pazernych przedsiębiorców - narracja jak za komuny ale dla PISu to norma 

  • Like 1
  • Thanks 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19779
25 minut temu, VonVegans napisał:

No to jak wszyscy mamy być w czarnej d*pie i nie będzie nas stać na piwo to co za problem uprzedzić ruskich i ro***erdolic te ich silosy,wagony i skupy ????

I tu brakuje kogoś takiego jak Lepper. On potrafił to rozwiązać 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlatego tak skończył w tej holocie sprzedawczyków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19779

Piszą ze był głupi,że był agentem gru....jednak jednego nie można mu odebrać. Był najlepszym ministrem rolnictwa w obecnych czasach 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4083
8 minut temu, Ulman napisał:

Ty wierzysz w to co piszesz?  Paszarnie , drobiarze i młyny już w ciul tego towaru nakupiły a minister ma rolników za durni i jak widać ma wiele racji. Propaganda zwali to na złych pośredników, spekulantów i pazernych przedsiębiorców - narracja jak za komuny ale dla PISu to norma 

Teraz może i jedzie  , ale z amerykańskich silosów nie wyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
11 minut temu, soltys48 napisał:

I tu brakuje kogoś takiego jak Lepper. On potrafił to rozwiązać 

No teraz nie ma komu zrobić z tym porzadku.. Źle to wygląda i idzie potężny kryzys... Niestety głupi chłop łyka propagandę pisowska jak pelikan. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5579
8 minut temu, Wicherek napisał:

Teraz może i jedzie  , ale z amerykańskich silosów nie wyjedzie

A skąd ta pewność?  Znasz procedury jakie beda stosowane?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już nikt więcej nie podskoczy tej AWSowej sitwie. pokazali nie raz co potrafią jak ktoś chce coś zrobić nie po ich myśli. 

zrobią bandytę, bankruta lub ostatecznie dziwne zejście ze sceny tego świata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
6 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Ten Wicherek to godny następca Andersena.

No niezłe bajki pisze i co ciekawe w nie wierzy ! Nawet ziarko ukraińskiej pszenicy nie zostanie u nas, dobre! Takie bajkowe, nierealne. I tylko już rynek zalany nią ... A "nasz" minister Kowalczyk non stop martwi się o rolnictwo, szkoda że ukraińskie  a nie polskie. Ech

Edytowano przez szumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4083
25 minut temu, Ulman napisał:

A skąd ta pewność?  Znasz procedury jakie beda stosowane?

Mam taką nadzieję , robią to wszystko żeby mieszkańcy Afryki nie ruszyli do Europy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
49 minut temu, Ulman napisał:

Ty wierzysz w to co piszesz?  Paszarnie , drobiarze i młyny już w ciul tego towaru nakupiły a minister ma rolników za durni i jak widać ma wiele racji. Propaganda zwali to na złych pośredników, spekulantów i pazernych przedsiębiorców - narracja jak za komuny ale dla PISu to norma 

A skala fali, która już ruszyła i nas zalewa jest potężna:

W 2021 roku zbiory zbóż i kukurydzy w Ukrainie wyniosły około 90 mln t. Najwięcej zebrano kukurydzy (ponad 42 mln t) i pszenicy (przeszło 32 mln t). W Polsce według danych GUS zebrano 27 mln t zbóż i 7,5 mln t kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj