Krzysztof81

Members
 • Ilość treści

  8202
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Krzysztof81

 1. Jak szukałem kombajnu to tylko jak coś wskoczy w ogłoszenia w sensownej cenie to znika po 2-3 dniach. Wszystjo idzie jak woda. Jak ktoś się nie droży to ni nadąża sprowadzać z zagranicy. Sam byłem w szoku że tak to idzie.
 2. Fendt to seria 600,500, 800 i ewentualnie 900 vario na MANie. Po przejęciu przez AGCO poszło z górki. Klepio to samo tylko kolor inny. Wielu kupuje MFy bo cena dużo niższa i mówią że lepsze od Fendta :), chyba żeby mieć wymówkę że go nie kupili. Niby Fendt jest bee ale wszystko do niego porównują. Ja mam 615 z 93 roku i cały czas zastanawiam się czy go sprzedać i w co uderzać? Czy serie 800 na zwykłej skrzyni czy na 900 vario. Wszystko działa, mało pali. Naprawde nie wiem. Rozmawiałem ostatnio z handlarzem to mówił że bardzo chętnie go odkupi i wywiezie do Niemiec, a przywiezie mi coś nowszego.
 3. Ja to nie mieszkam na Podlasiu tylko w Podlaskim i to nie codziennie. Wszystkiego tu jest. Ogólnie różne mają ale firmy usługowe bazują na Fendcie to fakt.
 4. 😂😂😂 W Polsce B na Podlasiu to takie w co drugiej wiosce gdzie chowają krowy, tyle że u nas to raczej same Fendty a nie niebieskie taczkowozy.
 5. Srał ja na nich i ich dopłaty, jałmużny itp itd. Zrobili z rolników niewolników i żebraków. Zamiast regulować rynek, nie dopuszczać syfu z zagranicy, dopłaca się do wszystkiego jakieś grosze po wypełnieniu tony papierów i do tego wydaje miliony na obsługe tych zapomóg. Ludzie już nie potrafią bez tego funkcjonować. Na wszystkie kryzysy jedna recepta- dopłaty i subwencje. Przecież to jesct chore. Do tego dochodzi zawiść ludzi z miasta wzniecana przez TVPO, Tefałeny i inne cały czas nadające jak to rolnikom.do wszystkiego się dopłaca.
 6. Coś tam urośnie. Ja sieje 2 odmiany Agat i Kanter. To są populacyjne. Na byle jakie gleby i kwaśną ziemie szkoda kasy na hybryde.
 7. Żyto. Owies lubi wode. Owies jest najbardziej pobierającym wode zbożem. Gdyby nie płodozmian i egogówna to bym wcale go nie siał. Może kiedyś jak były mokre lata to potrafił dać plon. Teraz rok w rok susza.
 8. Ja spierdoliłem sprawe bo facet w wiosce kilka domów dalej pole w dzierżawe oddawał a ja nic nie wiedziałem. Zapytałem się go wczoraj, to już za późno bo wziął ktoś inny i nie wiedział, że ja chce. Tak by wpadło 10 ha za podatek🤦 200m od domu.
 9. Idźcie w ch*j z tą waszą fotowoltaiką. W tamtym tygodniu nie było prądu w wiosce pół dnia, od wczoraj nie było do dzisiaj popołudnia jednej fazy. Przyjechali elektrycy, wywala bezpieczniki w transformatorze przez fotowoltaiki. Pojechali do ludzi co mają, sprawdzać, który ma co nayebane. Dużo ci Rysiek ten ogór pali? Jaki Ty masz 965?
 10. Jak silne wiatry u Ciebie nie wieją to trochę postoi. Ja mam 4m i w tym roku plan przerobienia na przesówną bo co raz wyrywa z zawiasów. Jest pomiędzy budynkami, jakiś korytarz przewiewowy i lipa jest.
 11. U mnie - Podlaskie paszowa 680 netto. Przy tej ilości chemii co te zboże dostaje to byłem pewien że parametry jakościowe masz na maxa.
 12. Pod Kraków, żeby za ciecia robić w supermarkecie. Gdyby złodzieje z PO za swoich rządów podnosili co roku minimalną to takich cyrków by nie było ale wtedy rudy ch*j w europarlamencie zapraszał zachodnich inwestorów bo w Polsce jest tania siła robocza.
 13. Dokładnie w okolicy tylu idiotów że nie trzeba nigdzie jechać. U mnie niedaleko jest jeden forumowy megaprzygłup, wystarczy.
 14. Grecja zwłaszcza na prowincji i wyspach to Polska lat 60. Jak kilka razy zerknąłem przez otwarte drzwi lub okno do środka to JPRD jak podkarpacie 50 lat temu.
 15. Europa odbudowała dzięki kasie z USA i planie Marschala. My musieliśmy sami, za swoje albo pożyczone, taka jest różnica. Gdyby nie Gierek to mieli byśmy taki sam syf jak w Rumunii, gdzie teraz większość kraju należy do amerykanów i niemców. To tak jak z górnictwem, które w europie zachodniej swój bum miało w latach 50-60 u nas koniec 70 i 80. Teraz Niemcy nie wydobywają węgla kamiennego nie dlatego że to nieekologiczne czy tam inne głupoty tylko po pristu dlatego że go wszystkiego z sensownej głębokości wydobyli.
 16. Co by było to by było. Ciężko powiedzieć mając jakąś alternatywną wizje przeszłości. U nas panuje moda na saoopluwanie finansowana przez lewactwo. Sam mieszkasz niedaleko Augustowa, kojarzysz chyba Karola Brzostowskiego i jego działalność i to do tego w Polsce B. A kto jak nie socjaliści w latach 70 dokonali dużego kroku w rozwoju Polski. Wiadomo kredyty itp itd ale prawda jest taka że to komuch z Gierkiem na czele dokonali niesamowitej transformacji w Polsce. Wystarczy odpalić YT i kronike filmową z lat 50-60. W Polsce panuje moda na samoopluwanie i pomniejszanie własnych dokonań finansowana przez lewactwo i zachodnie korporacje i niestety wielu się w to wpisuje Zobacz - Polska wieś, okolice Augustowa w 68. Jak za króla Ćwieczka. https://youtu.be/zbdZZLTThJ4?feature=shared
 17. Był kapitalizm w końcówce XIX wieku i na początku XX. Oglądnij "Ziemie Obiecaną" albo lepiej przeczytaj. Mokry sen polskich przedsiębiorców i obszarników. Podobnie było pod koniec lat 90 i początku 2000 ale otworzono granice i ludzie zamiast pracować za 5zł na jaśniepaństwa za godzinę wyjechali za chlebem.
 18. Po to właśnie jest UE- nie opłaca się pracować, produkować. Trzeba ekologia, ekościema plus jakieś ch wie co na polu i kasa leci. Dużo chowasz?
 19. Może z AF ktoś taki narwany https://www.o2.pl/informacje/niepokojace-sceny-na-gieldzie-truskawek-uderzyl-zone-rolnika-7030266454436544a
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj