Polecane posty

Takie cyrki bywają trzeba sprawdzać auto przed załadunkiem, raz załadowałem kukurydze od stałego klienta i zajechała mokra 25 %!!! A miałbyć suchy towar, Kierowca ładował w piątek i miał zrzucić w poniedziałek, oczywiście w zleceniu zawarte, ze przewoźnik ma zabezpieczyć towar na wypadek jak nie zdąży rozładować 

towar nie spełnił parametrów, a w tym czasie miałem tylko jednego znajomego, który chciał to ode mnie kupić, zdjęli towar z wierzchu, 2-3 się nie dało bo towar niezdatny do niczego jak rozładowali to plandeka dziurawa jak by meteoryt spadł

okazało sie, ze przewoźnik ladowal gorący koks we Francji a kierowca zaciągnął na to plandekę 

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
14 minut temu, jan88 napisał:

wysyła pośrednik  ale w umowie z rolnikiem ma zapisane  jakie parametry ma spełniać zboże i za brak paramentów cena leci w dół a jak robak to może wrócić do rolnika na jego koszt

Doskonale wiem jak jest w umowie; pytanie czy tak powinno być? Wiem, to rolnik podpisuje, ale spróbuj usunąć ten zapis z umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku tak, zapłacił ale chyba pokrył to z ubezpieczenia. Nie pamiętam dokładnie.

 

W każdym przypadku jest tak, nie ważne czy rolnik/skup próba jest brana na magazynie kupującego, w tym przypadku Port. Jak nie zgadzasz się to możesz zrobić analizę

rozjemczą, ale najczęściej i tak mają to w piździe i drugi raz nie zahandlujesz.

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, jan88 napisał:

wysyła pośrednik  ale w umowie z rolnikiem ma zapisane  jakie parametry ma spełniać zboże i za brak paramentów cena leci w dół a jak robak to może wrócić do rolnika na jego koszt

Ty to sobie jaja robisz. Przyjeżdża kupiec po pszenicę, bada parametry albo nie bada- jego sprawa. Jak mu pasuje to płaci i zabiera. Ja mogę zrobić badania i na ich podstawie mogę wstępnie określić parametry towaru ale kupujący - pośrednik powinien je sprawdzić. W dalszej odsprzedaży nikt nie jest w stanie udowodnić od kogo ta konkretna partia pszenicy była kupiona skoro wszystko leży na jednej kupie. Ja bym się pod taka umowa nie podpisał bo badania nie robi się na własnym sprzęcie tylko gdzieś w skupie i przeważnie jest to jedna próbka na 100ton gdzie można znaleźć zarówno paszówkę jak i jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre, bamber przyszedł


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
9 minut temu, jacek1296 napisał:

Doskonale wiem jak jest w umowie; pytanie czy tak powinno być? Wiem, to rolnik podpisuje, ale spróbuj usunąć ten zapis z umowy.

no nie powinno tak być i ja bym nigdy takiej umowy nie podpisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Dobre, bamber przyszedł

Nie bamber, jak sprzedaje pszenicę to nigdy na umowie takich głupot nie miałem. Zawsze jest wilgotność i że bez robactwa, dalsze parametry dla mnie są tylko istotne do określenia ceny z kupującym. Wysypuje gdzie mi powie i mam w tyłku co z tym zrobi, on robi próbkę... Jedną, dwie , sto i on bierze odpowiedzialność za jakość zakupionego towaru. 

Jeszcze tego brakuje że za potrącenia w końcowej odsprzedaży gdzie na pryzmie 5 tyś ton wymieszane są gorsze i lepsze parametry będzie rolnik dostawał fakturę korygującą . 

Komedia. 

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jedną próbkę zawieziecie do 3 skupów i wszędzie będą inne parametry. 

Coraz więcej pojawia się kołnierzykowych skupów. Bez własnej bazy tylko papierki by przerzucali. Umowy tam napisane że za wszystko odpowiada rolnik. 

Parę lat temu też wozili śrutę sojową z portu i po drodze odsypywali 20% a domieszywali kamyczki. Wpadli przez zachłanność bo 50% kamyczków to już za dużo. Przez analogię można zadać pytanie ilu z Was plombowało naczepę przy sprzedaży zboża ? Skąd macie pewność że to Wasz pszenica jedzie a nie ktoś jak ma bazę po drodze rozmieszał? 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Ja tam chcę znać cenę przed załadunkiem i kropka i po odjeździe auta reklamacji nie przyjmuję 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Tak jak kolega wyżej pisał, próby pobrane z tego samego miejsca, zawiezione do czterech punktów skupu i w każdym inne wyniki. A co najlepsze tylko w jednym punkcie wszystkie parametry w normie, a w kolejnych nie brakowało np tego samego parametru, tylko zawsze innego. W jednym brakowało białka, w drugim gęstości a w trzecim opadania.... A każdy zarzeka się ze ma najlepszy sprzęt do badania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerażajace jak można doprowadzić w kryzysie do jeszcze gorszych następstw, miejmy nadzieje że to zakończy się w jakiś cywilizowany sposób, 

Rosja podobno odcięła Odessa 

Godz. 5:26: Jednostki rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zaatakowały Odessę, doniesienia o zaciętych walkach.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I sie popieprzyło. Pszenica wystrzeli to.pewne bo nie wiadomo kiedy Ukraina wznowi eksport albo ogolnie zacznie produkcje. Tylko co z tego jak wstrząśnie to rynkami. Możliwe problemy z rękami do pracy bo putin nie pusci na Europe "swoich" obywateli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Gorzej martwię się fala uchodźców, nie wyrobimy na nich a sprzęt który polska dała za darmo Ukraińcom poszedł w pizdu, samo nie będziemy mieli czym się bronić. Amerykance w Zamościu wala w gaz noszą alkohol od ćwika i z Orlen torbami a my budujemy im infrastrukturę 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
23 minuty temu, przemol87 napisał:

no to mamy Ukrainę odciętą od morza

polecam https://liveuamap.com

To patrz zeby z tego rozpedu nas nie odcieli

Ludzka tragedia, zachod nawet palcem nie kiwnie, powinien isc atak na ruskie pozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
1 minutę temu, pawelek98 napisał:

To patrz zeby z tego rozpedu nas nie odcieli

Ludzka tragedia, zachod nawet palcem nie kiwnie, powinien isc atak na ruskie pozycje

Jak zachód kiwnie palcem kolego to masz 3 wojnę światową i nic tu o twojej pszenicy a w najgorszym wypadku atomowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
Przed chwilą, alfa napisał:

Jak zachód kiwnie palcem kolego to masz 3 wojnę światową i nic tu o twojej pszenicy a w najgorszym wypadku atomowa 

A skad wiesz co putin ma w glowie  sytiacja taka sama jak przed 2 wojna sw, jakby jebnelo nato to moze by sie opamietal, skad wiesz ze do nas za pol roku nie wejda

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

W 45 oddali Polskę w 22 oddadzą Ukrainę i tyle w temacie. Polska kupiła węgiel za 16 mil od Putina . Szybko zachód dogada się z ruskim jak zakręci im kurek z forsa na kąta bankowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
8 minut temu, pawelek98 napisał:

A skad wiesz co putin ma w glowie  sytiacja taka sama jak przed 2 wojna sw, jakby jebnelo nato to moze by sie opamietal, skad wiesz ze do nas za pol roku nie wejda

Chyba jeszcze mlody jesteś I mało wiesz . Usa by przetrwało ale z Polski raczej tylko zgliszcza a jak wejdą do nas wtedy nato będzie myśleć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Ale cbot wyebał,  już 926 z wczorajszego poziomu 882.

Z ropą i nawozem będzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
12 godzin temu, jahooo napisał:

chłopu jeszcze nikt nie dogodził, i nie dogodzi, i 500 euro będzie mało, będzie marudzenie

Dokładnie kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba zbierać d*pę w troki i po paliwo jechać za ostatni grosz kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj