Polecane posty

strzechu    254
10 godzin temu, poosa21 napisał:

Kolejny który nie rozumie, ale wytłumaczę. 

Załóżmy że tylko sprzedajesz dostajesz cenę netto plus vat ale vat do US czyli zostaje ci cena netto i bez różnicy ile będzie wynosił ten vat czy 5, 8,23 czy 50% bo w kieszeni będziesz miał cenę netto. 

A przy zakupach płacisz netto plus vat który ci US zwróci i też bez różnicy ile on będzie wynosił. Bo za towar zapłacisz tylko cenę netto. 

I jeżeli dostajesz przelew z US to więcej zapłaciłeś i teraz US ci tę nadpłatę zwraca. Możesz być tylko na plus względem RR 

Żyto kons. 1100

Znajomy który pracuje na skupie mówił że w tym sezonie kupił tylko 60% tego co w poprzednich latach. 

Dokładnie , ale jak widzę 60-70 % VATowców nie rozumie zasad funkcjonowania VATu . Do tego część tych co prawie rozumieja to nie potrafia przeanalizować czy opłaca im się być VAT czy RR. Więc przypomne- regularne zwroty nie są wyznacznikiem że opłaca sie być VATowcem. Trzeba policzyc 7% od sprzedaży(jak dla RR) i odjąć od tego VAT od zakupów= jeśli wyjdzie liczba dodatnia to bardziej opłaca się być RR . Oczywiście należy pamiętać o VAT od inwestycji - dla których czas rozliczenia jest 5/10 lat

 

Pszenica 1300 z podworka proponuja,centrum

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matior98    0
12 godzin temu, Matey napisał:

po 1340 to nie ma co sie zastanawiac

ja po 1300 auto dzis pogonilem

pszenzyto 1110, jeczmien 1010 łubin 1400 wszystko netto

U kogo taka cena na Pszenżyto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raptus    10

Hehe ;) Macie racje, teraz widzę, wydawało się to tak oczywiste ale od dziś inaczej na to patrzę, dzięki :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jak widze to zasady vatu rozumie STRZECHU, POSSA 21 I JA, jak kogoś przeoczyłem to sory

STRZECHU  w ostatnim poście wyjaśnił ja tez próbowałem ,niech żyją w świadomości że dużo zyskuja ,skarbówka sie cieszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
Napisano (edytowany)
53 minuty temu, miwigos napisał:

Jak widze to zasady vatu rozumie STRZECHU, POSSA 21 I JA, jak kogoś przeoczyłem to sory

STRZECHU  w ostatnim poście wyjaśnił ja tez próbowałem ,niech żyją w świadomości że dużo zyskuja ,skarbówka sie cieszy

zapomniałeś o mnie

ludzie się cieszą jak ktoś im oddaje ich pieniądze, więc nie przetłumaczysz 😜

Edytowano przez KarolaKarotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

W przypadku sprzedaży tych maszyn po 5ciu latach od ceny sprzedaży odprowadzasz wat czy nie? Chodzi mi oto że będąc na wacie odprowadzasz wat a po przejściu na ryczałt od tych zakupionych maszyn też odprowadzasz wat czy nie ?

Nie odprowadzasz żadnego Vatu , sprzedajesz normalnie na umowe kupno- sprzedaż , postępujesz zwyczajowo tak jak każdy rolnik RR 

2 godziny temu, poosa21 napisał:

W pierwszym przypadku za towar dostałeś o 4 tys więcej za vat ale zaplacileś przy zakupach 300 zł więcej bo vat czyli masz w tej chwili 3700 vatu w kieszeni który oddasz do US. Czyli zostanie Ci zero. 

W drugim przypadku sprzedałeś o 800 zł więcej bo vat ale wydałeś w czasie zakupów o 1500zl więcej czyli masz w kieszeni o 700zl mniej i te 700zl odda ci US czyli bilans na zero. 

Jak tego nie rozumiesz to ja już się poddaje i prościej nie potrafię wytłumaczyć. Najwyżej zabaw się z kimś na prawdziwą kasę i zobacz ile na koniec zostaje ci w kieszeni a nie ile ci US przeleje. 

Cena owsa 1020zł.

Za rok rozliczeniowy 2021 wyszedł mi zwrot z US prawie 4 tysiące bez środków trwałych , tylko takie bieżące sprawy paliwa,  oleje nawozy , i inne , i przecież gdybym był na RR to nikt tych 4 tysięcy by mi przecież nie zwrócił , więc jestem do przodu o te 4 tysiące , a teraz przy tych 0stawkach % i obnizonym vat na paliwa , bez środków trwałych  , na pewno bym w tej chwili tych 4 tysięcy zwrotu nie wypracował względem rr , no chyba że ja naprawdę tego nie mogę pojąć 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

a ile VAt miałbyś ze sprzedaży na fakturę RR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, jahooo napisał:

a ile VAt miałbyś ze sprzedaży na fakturę RR ?

3400 , może nawet mniej 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

CZY TO JEST TEMAT O VACIE W ROLNICTWIE , CZY O CENACH PSZENICY 2022?!

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
2 minuty temu, pawlus224 napisał:

CZY TO JEST TEMAT O VACIE W ROLNICTWIE , CZY O CENACH PSZENICY 2022?!

 

a co to za różnica, cena pszenicy 1300 netto albo brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

nie ma co się martwić, Putin rozstawił czołgi sprzedał drogo pszenicę, na wiosnę zabierze i zboże potanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
14 minut temu, pawlus224 napisał:

CZY TO JEST TEMAT O VACIE W ROLNICTWIE , CZY O CENACH PSZENICY 2022?!

 

Czy te ceny zmieniają się co 5 minut żeby pisać tylko ceny pszenicy,a vat nie ma związku z cenami pszenicy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, strzechu napisał:

Dokładnie , ale jak widzę 60-70 % VATowców nie rozumie zasad funkcjonowania VATu . Do tego część tych co prawie rozumieja to nie potrafia przeanalizować czy opłaca im się być VAT czy RR. Więc przypomne- regularne zwroty nie są wyznacznikiem że opłaca sie być VATowcem. Trzeba policzyc 7% od sprzedaży(jak dla RR) i odjąć od tego VAT od zakupów= jeśli wyjdzie liczba dodatnia to bardziej opłaca się być RR . Oczywiście należy pamiętać o VAT od inwestycji - dla których czas rozliczenia jest 5/10 lat

 

Pszenica 1300 z podworka proponuja,centrum

Jest dokładnie tak jak piszesz. Ciekawe , czy takie rozumowanie wynika z własnych doświadczeń czy np podpowiedzi księgowych.

Pszenica 1320netto z podwórza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to prędzej samouki :D


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
Napisano (edytowany)

No z cenami , przynajmniej na matif czy cbot nie ładnie to wygląda cena na wykresach zrównała się z cenami z początku pazdziernika , a nawet niżej . Nawet była chwila że w okolicach 28 sierpnia cena była o 12 - 13 euro wyższa niż obecnie . Trzeba szczerze powiedzieć że pszenica w polsce względem cen światowych i tak się trzyma naprawdę dobrze , a i nikt teraz nie wspomina że polska za matifem nie nadąża , tylko jak matif do góry to w polsce dopiero za 2-3 tygodnie , a jak na dół to w polsce na 2 dzień na dół . Jak widać na razie na szczęście dla nas to się w tej chwili nie przekłada tak 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
3 godziny temu, strzechu napisał:

Dokładnie , ale jak widzę 60-70 % VATowców nie rozumie zasad funkcjonowania VATu . Do tego część tych co prawie rozumieja to nie potrafia przeanalizować czy opłaca im się być VAT czy RR. Więc przypomne- regularne zwroty nie są wyznacznikiem że opłaca sie być VATowcem. Trzeba policzyc 7% od sprzedaży(jak dla RR) i odjąć od tego VAT od zakupów= jeśli wyjdzie liczba dodatnia to bardziej opłaca się być RR . Oczywiście należy pamiętać o VAT od inwestycji - dla których czas rozliczenia jest 5/10 lat

 

Pszenica 1300 z podworka proponuja,centrum

Dlatego przechodząc na vat zliczyłem w przybliżeniu ile nazbieram vatu przez 7 lat( tyle w sumie będę na vacie żeby się maszyny zamortyzowały) 150tys vat + co roku mam zwrot vatu ok. 5tys x 7 lat= 35tys . W sumie vatu jest 185tys .Będąc na RR co roku ze sprzedaży miałbym 10 -12 tys więcej niż na vat x7 lat daje 70 -84 tys .Czyli  185tys - 70 (84)tys to zostanie mi w kieszeni  115 tys(101) , przynajmniej takie obliczenia sobie zrobiłem nim przeszedłem na vat . Gdybym nie kupował maszyn to wiadomo że bym na vat nie przechodził . Jeśli złe te obliczenia sobie założyłem to napisz gdzie i w który miejscu , bo może ja to faktycznie żle sobie kalkuluje 

A pszenica tak jak u ciebie 1300 , tylko nie wiem czy podajesz cenę netto , bo u mnie netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, mysza103 napisał:

 

Za rok rozliczeniowy 2021 wyszedł mi zwrot z US prawie 4 tysiące bez środków trwałych , tylko takie bieżące sprawy paliwa,  oleje nawozy , i inne , i przecież gdybym był na RR to nikt tych 4 tysięcy by mi przecież nie zwrócił , więc jestem do przodu o te 4 tysiące , a teraz przy tych 0stawkach % i obnizonym vat na paliwa , bez środków trwałych  , na pewno bym w tej chwili tych 4 tysięcy zwrotu nie wypracował względem rr , no chyba że ja naprawdę tego nie mogę pojąć 

To że miałeś zwrot nie świadczy o tym że zyskałeś względem RR. Najlepiej zobacz za ile sprzedałeś jako RR, czyli netto dodaj vat 7% RR i odejmij od tego vat z zakupów z całego roku, nie licz żadnych zwrotów ze US. Jeżeli będzie więcej vat RR niż po stronie zakupów to bardziej opłaca się być na RR, ale wiadomo przy zakupach maszyn lepiej wychodzi vat i teraz przy vat 0 lepiej być na RR. 

Akurat w 2021 też miałem 4tys zwrotu z US ale względem RR zyskałem tylko 800 zł. 

Pszenica paszowa 1190.

@mysza103@mysza103 wyczyść skrzynkę bo nie można do ciebie napisać pw, albo napisz do mnie.

Edytowano przez poosa21
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj