Polecane posty

Gość   
Gość
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Puszczaj w ogłoszenie sprzedasz

łeeee tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
23 godziny temu, stach12 napisał:

pomału przestaje się dziwić dlaczego to ziarno nie tanieje i wszyscy magazynują

nie sprzedajecie  pomimo że zboże bardzo drogie bym rzekł , bo za bardzo nie ma co kupić za pieniądze za ziarno  hahaha

z hektara zysk w miare dobry bo kilka tysięcy , ale jak się ten zysk przeliczy na towar który by mógłby  potencjalny rolnik nabyć za  gotówkę ze zysku po sprzedaży ziarna  to się płakać chce hahah

np. nawóz z hektara pszenicy  zostaje 3500 zysku Q..wa braknie na tone nawozu haha jaki jest sens cały zysk z hektara wyłożyć na nawóz który się powinno wysiać na 1 hektar

nie inaczej jest z maszynami , ciągnikami budowlanką itd.

bo albo drogie albo nie ma na stanie , o kredytach nie wspomne , bo albo zdolności brak albo mało kogo stać na spłate

każdy tylko sprzedaje ile musi i kuka na giełdy hahaha problem w tym że ci na giełdach sprzedają  robią to w  sekundę , ci co na skupach  upychają już tacy szybcy nie są haha zanim nasypie przyczepę do pełna to dostanie telefon żeby nie przywoził

podejrzewam że od magazynowania mase ludzi  psychicznie się wykończy , magazyny popękają i przyjdzie taki dzien że cena poleci 50 % w dół i wszystko wróci powoli do normy , albo będzie taka inflacja że zanim zdąży przelew zrobić to cena 3 razy wzrośnie

 

A potem się obudziłeś i znów to był tylko mokry sen Stasia handlarza..

Świnie nie chcą rosnąć na plewie, pszenicy po 500 nigdzie nie ma a ropa droga i jak tu jeździć z przyczepka do UA po pszenicę?! 

Jak żyć Jarosławie?! Zapłakał Stach. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39
5 godzin temu, AS2 napisał:

De heus Golub-Dobrzyń pszenica paszowa 1450 netto, pszenżyto 1300 netto

Cedrob Rypin pszenica paszowa 1500 netto (umowa na co najmniej 80 ton), pszenżyto 1280 netto

Ampol Merol pszenica paszowa 1500 netto, pszenżyto 1260 netto

Tak ... tylko taki ampol merol chce pszenicę paszowa z parametrami ! Białko też jakieś tam musi być , bo inaczej nie przejdzie. Co innego cedrob. Pszenica 1480 netto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak...tylko od lokalnej,acz nie małej firmy 5 tygodni próbowałem forsę wydrzeć za pszenicę.Resztę wywiozłem już do DeHeus i przelew 21 dnia rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
1 godzinę temu, Pawlak81 napisał:

Resztę wywiozłem już do DeHeus i przelew 21 dnia rano.

Niby ok

ALE

Termin to powinien być max 14 w spokojnych czasach a obecnie to i 7 dni powinno być a nie czekasz prawie miesiąc za kasą, do tego jeszcze ta moda że przelew wchodzi w wigilię terminu płatności, marże na swój towar mają kosmiczne i kasiora na kontach im się kisi

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
18 godzin temu, beata12596 napisał:

1400 brutto Jagra podwyżka z 1300 zł 

Jagra ostatnio nie skupuje

Bożek też już 1400 płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Dnia 8.08.2022 o 20:45, miwigos napisał:

Na obniżke nowozu to bym nie liczył do wiosny , chyba że wojna się skończy , ale na to bym nie liczył,podwyżka cen płodów raczej nieunikniona,

Nie teraz, podwyżka będzie ale na wiosnę bo przy tej cenie gazu to saletra 6 tys to norma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
3 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

Niby ok

ALE

Termin to powinien być max 14 w spokojnych czasach a obecnie to i 7 dni powinno być a nie czekasz prawie miesiąc za kasą, do tego jeszcze ta moda że przelew wchodzi w wigilię terminu płatności, marże na swój towar mają kosmiczne i kasiora na kontach im się kisi

Czasem, jak się przez pośrednika sprzedaje, to jeszcze przed wystawieniem faktury, na rozliczenie poczekać trzeba tydzień, a i dwa nieraz, bo się transport zagubił. Termin 21 dni, od otrzymania faktury, nie daty dostawy, czy w ogóle dnia wystawienia faktury. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

w cedrobie jest chyba 14 dni od daty dostarczenia podpisanej faktury. czyli sprzedaje pszenicę, z tydzień im zajmuje wypisanie faktury i jej wysłanie, kilka dni zanim do nich dotrze i od tej chwili jeszcze 14 dni. i tak się robi miesiąc 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rynek tak nie działa i raczej nic się w tym przypadku nie zmieni, nawet na piękne oczy 😛 w teorii wszystko ładnie, ale w praktyce jak chcesz prowadzić Biznes to utrata płynności jest początkiem końca, także jak masz termin płatności 14 lub 21 i jest zawsze zachowany to bym nie narzekał.

Ja robię szybkie płatności, bo wg mnie ten kto sprzedaje zboże to potrzebuje pieniędzy na już, a za 21 dni to cena może być już inna. Klienci, którzy pracują ze mną już załóżmy drugi rok też z chęcią pracują na termin, ale u mnie Max 14 dni to trwa

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Uff udało mi się odzyskać pieniądze z firmy Agroimpex sp.zo.o. Słonów -Dobiegniew Lubuskie 

W tej chwili powstała kolejna o tej nazwie jako działalność jednoosobowa. Pomijam na teraz fakt zapisów kontraktowych podlegają pod urząd konkurencji i konsumenta i kwestę realizacji umów i odbioru towaru przedżniwnego :(  Pozdrawiam 

Ps. Firma nie ma ubezpieczenia na prowadzenie skupu /sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
1 godzinę temu, read napisał:

Uff udało mi się odzyskać pieniądze z firmy Agroimpex sp.zo.o. Słonów -Dobiegniew Lubuskie 

 

a długo czekałeś>? tydzień temu sąsiadowi owies zawoziłem. jak to mówią , bez potrąceń nie wyjedziesz od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Ogólnie rynek tak nie działa i raczej nic się w tym przypadku nie zmieni, nawet na piękne oczy 😛 w teorii wszystko ładnie, ale w praktyce jak chcesz prowadzić Biznes to utrata płynności jest początkiem końca, także jak masz termin płatności 14 lub 21 i jest zawsze zachowany to bym nie narzekał.

Ja robię szybkie płatności, bo wg mnie ten kto sprzedaje zboże to potrzebuje pieniędzy na już, a za 21 dni to cena może być już inna. Klienci, którzy pracują ze mną już załóżmy drugi rok też z chęcią pracują na termin, ale u mnie Max 14 dni to trwa

 

Pytanie do Ciebie jako skupującego: ustawowo zapisany termin płatności ( kwestia ustalenia 14 czy np. 30 dni) a dnia następnego odsetki karne z urzędu to byłoby dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z urzędu odsetki przysługują chyba 9% w skali roku, jak masz klienta z poślizgiem to po co do niego sprzedajesz

takie trochę dziwne pytanie, bo w zależności co to za klient, są tacy którzy zobaczą odsetki to od razu podziękują za współpracę, jak masz wątpliwości omijaj niewiarygodnego klienta


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nie odpowiedziałeś. Czy to jest dobre rozwiązanie? Co do mnie nie mam problemów z odbiorcami, staram się selekcjonować ich dość dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo jak na nie odpowiedzieć :D 

odp: niedobre , bo czasem wszystko jest też kwestią dogadania i to Ty decydujesz co zrobisz.

Wszystko byście oddali w ręce państwa, żeby mieć wygodę a na koniec gówno zostanie, bo będziemy jak krowy z zagrodzie chodzić.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Chodzi termin zapłaty dla wszystkich, również rolników za np. nawozy. Obecnie przy "poślizgu" kupującego sprzedający musi mocno się starać, aby odzyskać należne mu pieniądze. Ponaglenia, przypomnienia itp. Przy tym rozwiązaniu masz jakieś zabezpieczenie i przy braku zapłaty w terminie bierzesz fakturę i idziesz do komornika. Ściąga kasę i swoje wynagrodzenie z dłużnika. Tak to powinno wyglądać. A nie jak jest obecnie. To jest moje zdanie i nie tyczy tylko skupujących, tylko wszystkich cwaniaków, rolników również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj