Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1820
4 minuty temu, Dawid727 napisał:

Jutro się podpytam czy to prawda, że rola faktycznie tak zrobiła. 

To nie jest pytanie czy to zrobiła, tylko dlaczego, wahadła tirów przyjeżdżaja między 23-4 rano  a wyjeżdzają  puste i to jeszcze obsługiwane przez kierowców o środkowoazjatyckiej urodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
15 godzin temu, ws71 napisał:

To nie jest pytanie czy to zrobiła, tylko dlaczego, wahadła tirów przyjeżdżaja między 23-4 rano  a wyjeżdzają  puste i to jeszcze obsługiwane przez kierowców o środkowoazjatyckiej urodzie

Wygląda że proceder taki nie tylko na Wschodniej Polsce. Może liczą na duże zyski że sprzedaży tego ziarna dalej🤔  trzeba nasze magazynować nie ma wyjścia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

A czy ktokolwiek z Was ma wiarygodne informacje o sprowadzaniu ukraińskiego zboża?  Do tej pory też myślałem że sporo tego u nas zostaje ale nie znalazłem żadnego potwierdzenia, u nas w Hrubieszowie najprawdopodobniej na LHS idzie olej jakaś śruta słonecznik nie ma ponoć pszenicy. Pytałem kilku kierowców to pszenicy nie wożą. Za to słyszałem sporo o propagandzie i spekulacjach i nawet tu na forum to się pojawia, że niby jest że dużo że magazyny zapchane i to powoduje spadek ceny. Kto widział te magazyny pełne ukraińskiej zboża? Może jest tu jakiś kierowca tira? Oczywiście handlarze odpadają, bo oni szczują najbardziej i prawdy nie piszą. 

Edytowano przez ravoj
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

seksa możesz kupić ale miłości nie kupisz Tomie.

 


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

Jest pretekst do wywołania paniki, wielu sprzedało co miało trzymać, zostali tylko Ci z najgłębszymi kieszeniami. Aczkolwiek z kukurydzą to raczej prawda jest że jej to jest sporo.. w rękawy jak mokrą się pakuje to później co, sprzedaje się dalej jako mokrą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1820
2 godziny temu, ravoj napisał:

A czy ktokolwiek z Was ma wiarygodne informacje o sprowadzaniu ukraińskiego zboża?  Do tej pory też myślałem że sporo tego u nas zostaje ale nie znalazłem żadnego potwierdzenia, u nas w Hrubieszowie najprawdopodobniej na LHS idzie olej jakaś śruta słonecznik nie ma ponoć pszenicy. Pytałem kilku kierowców to pszenicy nie wożą. Za to słyszałem sporo o propagandzie i spekulacjach i nawet tu na forum to się pojawia, że niby jest że dużo że magazyny zapchane i to powoduje spadek ceny. Kto widział te magazyny pełne ukraińskiej zboża? Może jest tu jakiś kierowca tira? Oczywiście handlarze odpadają, bo oni szczują najbardziej i prawdy nie piszą. 

Jakiś wiceminister na podstawie KAS oficjalnie stwierdził o imporcie do kraju w ciągu 2 miesięcy 551 tys ton kukurydzy i to zostaje na pewno u nas, problemem jest tzw składowanie, depozyt w polskich magazynach pozostałego ukraińskiego zboża zlecane przez firmy unijne spoza Polski, tu nie mamy żadych informacji ze względu na swobodnych przepływ towarów w obrębie Unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8510
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

w rękawy jak mokrą się pakuje to później co, sprzedaje się dalej jako mokrą??

Można sprzedać mokrą, można suszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Podobno za składowanie ukraińskiej pszenucy płacą 28 zł za miesiąć  za rozładunek i załadunek, pewny pieniądż bez ryzyka

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

ceny rękawów też pójdą w górę , bo UA wdraża przechowywanie masowe w rękawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Pytanie do uczestników protestu w Hrubieszowie, bo podobno policja pogoniła protestujących od plastusia ? Tak mówił typ ze sklepu obok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

Gdzie mogę zobaczyć cenniki niemieckich firm skupujących zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
7 godzin temu, ravoj napisał:

A czy ktokolwiek z Was ma wiarygodne informacje o sprowadzaniu ukraińskiego zboża?  Do tej pory też myślałem że sporo tego u nas zostaje ale nie znalazłem żadnego potwierdzenia, u nas w Hrubieszowie najprawdopodobniej na LHS idzie olej jakaś śruta słonecznik nie ma ponoć pszenicy. Pytałem kilku kierowców to pszenicy nie wożą. Za to słyszałem sporo o propagandzie i spekulacjach i nawet tu na forum to się pojawia, że niby jest że dużo że magazyny zapchane i to powoduje spadek ceny. Kto widział te magazyny pełne ukraińskiej zboża? Może jest tu jakiś kierowca tira? Oczywiście handlarze odpadają, bo oni szczują najbardziej i prawdy nie piszą. 

Dzisiaj przez przejście  w LHR wjechało ok 100 wag. z kuku, ok 30 wag. z pszenicą i 20 wag. z rzepakiem. Przeładunek w LHR to tylko kuku, reszta wagonami jedzie w Polskę (jak narazie).

Piszę tylko o dzisiejszym dniu. Dodam tylko, że przez przejście w LHR co 2 godziny wjeżdża pociąg z UA.

Edytowano przez Marek1129
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
Dnia 6.07.2022 o 21:56, PawelWlkp napisał:

A myślałeś że ci oburzeni z tego forum gdyby mieli możliwość to by nie zarabiali na importowanej pszenicy ? Nie bądźmy naiwni, jeszcze jakby się udało jakiego sąsiada pogrążyć co ziemię podkupuje to dopiero byłby podwójny zysk 😂😂

👍👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272
11 godzin temu, Marek1129 napisał:

Dzisiaj przez przejście  w LHR wjechało ok 100 wag. z kuku, ok 30 wag. z pszenicą i 20 wag. z rzepakiem. Przeładunek w LHR to tylko kuku, reszta wagonami jedzie w Polskę (jak narazie).

Piszę tylko o dzisiejszym dniu. Dodam tylko, że przez przejście w LHR co 2 godziny wjeżdża pociąg z UA.

A że tak zapytam, skąd te informacje? Pytam bo jestem niewierzący, zawsze pytam. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
45 minut temu, ravoj napisał:

A że tak zapytam, skąd te informacje? Pytam bo jestem niewierzący, zawsze pytam. 

Pracuję tam to wiem. Jak nie wierzysz to podjedz pod stację i zobacz ile stoi wagonów do przewozu ziarna tzw. Koszyk

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 godzin temu, Marek1129 napisał:

Dzisiaj przez przejście  w LHR wjechało ok 100 wag. z kuku, ok 30 wag. z pszenicą i 20 wag. z rzepakiem. Przeładunek w LHR to tylko kuku, reszta wagonami jedzie w Polskę (jak narazie).

Piszę tylko o dzisiejszym dniu. Dodam tylko, że przez przejście w LHR co 2 godziny wjeżdża pociąg z UA.

Przed wojna kobitki na nocnej zmianie spały a teraz mają robotę jak to mówią ciężka noc była chodzi o biura LHS.

Mam pole za stacją to widzę co się dzieje i trzeba swoje odstać przed szlabanem bo trudno trafić na otwarty.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
18 minut temu, Andpol napisał:

Przed wojna kobitki na nocnej zmianie spały a teraz mają robotę jak to mówią ciężka noc była chodzi o biura LHS.

Mam pole za stacją to widzę co się dzieje i trzeba swoje odstać przed szlabanem bo trudno trafić na otwarty.

Jaka "wojna"? Po ukraińcach żadnej "wojny" nie widać, chyba że mowa o wojnie co się odbyla 2tyg. Temu, o miejsce w kolejce na przejście w Zosinie aby móc wyjechać z nowo zakupionym samochodem. 

Z tego co słyszałem to przez przejście w Dorohusku  ziarno wszelkiej maści też jedzie w dużych ilościach.

Edytowano przez Marek1129
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj