Polecane posty

Nintendo    354
1 minutę temu, Damianek20 napisał:

U mnie 1,5 a typ ma 20 krów to ma po 2 zł brutto 

Wejdź w temat z cena mleka i poczytaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 minutę temu, Nintendo napisał:

Wejdź w temat z cena mleka i poczytaj. 

Widziałem wszyscy piszą tylko nikt fv nie pokaże. Mniejsza o to. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
10 minut temu, Damianek20 napisał:

Widziałem wszyscy piszą tylko nikt fv nie pokaże. Mniejsza o to. 

Za taką robotę i obowiązek przy obecnych kosztach to i tak nie jest jakoś mega dużo.  (może lepiej sprzedać pszenicę po 1800 zamiast paść nią krowy? 😉Jak nie wierzysz to na priw mogę Ci wysłać zdjęcie z cena. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

nadchodzi recesja, ceny na giełdach zaczęły spadać i będą nadal  spadały (obecnie spadła o 40%); to nie będzie rok na przechowywanie; a pisanie o mitycznej pszenicy z ukrainy to dobre dla przedszkolaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc o mityczne pszenicy? Jeżeli recesja to i pozostałe surowce polecą. Uważasz że nośniki energii potanieja?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
56 minut temu, stach12 napisał:

1000 zł do każdego hektara amortyzacji całej infrastruktury gospodarstwa to przy dzisiejszych cenach jest nawet mało

drugi 1000 do każdego hektara trzeba liczyć co najmniej za robocizne

 

liczyć koszty wymiany oleju i części zamiennych i podzielić przez hektary jako amortyzacje maszyn  , to to samo jak by liczyć koszt pracownika uwzględniająć zużycie  kaleson hahaha

grzyba zwalczyć za 90 zl.  to se można z wacka jak niedługi hahah a nie z 8 tonowej plantacji pszenicy w zabiegu T1/T2

U mnie za poprzedni rok miałem kosztów (ubezpieczenia, KRUS, podatek części zamienne) 452zł/ha. Więc dlaczego mam liczyć 1000zl i jeszcze koszty własnej pracy 1000? skąd tyle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

U mnie koszty własnej pracy są takie ile uda mi się zarobić na uprawie , bo nikt mi nie płaci dniówki czy czegoś takiego  , tylko jak mi wyjdzie 3 tys z ha , to tyle ta praca mnie kosztowała , jak 5 tys to tyle zarobiłem za tą pracę , jak 8 to zarobiłem 8 tys za uprawę ha ziemi . Koszty własnej pracy to można liczyć jak jedziesz do kogoś na usługę czy na jakąś fuchę , a na swoim liczysz ile zarobiłeś z ha i ile jesteś na plusie , bo przecież sam se nie będziesz płacił dniówki 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
21 minut temu, paktofonikas1987 napisał:

Co masz na myśli mówiąc o mityczne pszenicy?

to, że jej wpływ na cenę w polsce jest praktycznie zerowy; cena zależy od giełdy; większość surowców już mocno staniała (stal, miedź, drewno, pszenica itd.) więc energetyczne też z czasem stanieją (chociaż są prognozy na ropę po 160$ za baryłkę a dopiero później spadek ceny na 70$) w czasie kryzysu finansowego 2008, cena ropy urosła z 60$ na 140$ a później w pół roku spadła na 40$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

   

U mnie koszty własnej pracy są takie ile uda mi się zarobić na uprawie , bo nikt mi nie płaci dniówki czy czegoś takiego  , tylko jak mi wyjdzie 3 tys z ha , to tyle ta praca mnie kosztowała , jak 5 tys to tyle zarobiłem za tą pracę , jak 8 to zarobiłem 8 tys za uprawę ha ziemi . Koszty własnej pracy to można liczyć jak jedziesz do kogoś na usługę czy na jakąś fuchę , a na swoim liczysz ile zarobiłeś z ha i ile jesteś na plusie , bo przecież sam se nie będziesz płacił dniówki_  Hehee,nie liczysz swych kosztow !?hihi liczysz ze np -wyjdziesz na ,0"-łoj pewnie tutaj takie zyski,ja swoją prace ocenim na 2 razy wiecej od pracownika,jesli taki jest

  • ,liczysz ze np 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Najlepsze jest to że w tym kraju chłop nigdy nie przestanie być dymany, nawozy po 5 tys pszenica po tysiąc a ci dalej na forum piszą że zostaje 10 koła z hektara no ludzie 

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
5 godzin temu, tommy66692 napisał:

Najlepsze jest to że w tym kraju chłop nigdy nie przestanie być dymany, nawozy po 5 tys pszenica po tysiąc a ci dalej na forum piszą że zostaje 10 koła z hektara no ludzie 

jeszcze nie sprzedałem po tysiąc ani nie kupiłem nawozów po 5 ....  trochę wylatujesz za mocno do przodu ...dziś trzeba być nie tylko pracowitym ale być też dobrym strategiem 

a niestety każdy jest nauczony tylko za***rdalać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
18 minut temu, MARTECH napisał:

Żeby tylko płacili po 1000

 

 

to już od nas zależy.... 

rok temu wystartowali z ceną 780 , mało kto woził zaraz skoczyła na 900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Przed chwilą, pawel885 napisał:

to już od nas zależy.... 

rok temu wystartowali z ceną 780 , mało kto woził zaraz skoczyła na 900

Od nas hahahaha

Zobacz co się działo na giełdach w czasie żniw od 20 lipca do 20 sierpnia pszenica na matif zdrożała o 50€

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
6 minut temu, Mateusz1q napisał:

Od nas hahahaha

handlarze pustki na magazynie a na paszarnie wozić trzeba.... nie mów że to nie miało wpływu na cenę 

mogli na matif jechać kupić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
9 godzin temu, Nintendo napisał:

Jak po tyle nie płacą. Mam krowy to wiem ile płacą. 🤣 Wychodzi mi nawet nieco więcej. 

Nie mówiłem, że jest czego zazdrościć, bo nie ma czego... Przedstawiłem tylko, że 10tys jest realne od 10krow. To wszystko. 

Zazdrościć to można wygranej w dużego lotka a nie dojenia krów 365dni w roku . 😉

Nie raz jak jadę przez Podlasie to sobie myślę ale tu gospodarstwa, budynki, obory i maszyny. Nie to co w zamojskim. Ale jak sobie pomyślę ile jest pracy przy tym ile wyrzeczeń to stwierdzam niech mają, wolę zwykła roślinna produkcję i zetorem jeździć :P

wniosek taki dużo krów dużo kasy ale nie chciałbym za żadne pieniądze tych krów i roboty. 

STachu a Ty ile liczysz za robociznę i amortyzację passata z dwokolka? Jeździ on jeszcze? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
7 godzin temu, tommy66692 napisał:

Najlepsze jest to że w tym kraju chłop nigdy nie przestanie być dymany, nawozy po 5 tys pszenica po tysiąc a ci dalej na forum piszą że zostaje 10 koła z hektara no ludzie 

Tyle było a nie jest jak ktoś sprzedał w odpowiednim czasie, u mnie 1530 paszowa netto, jeden młyn 1700, drugi 1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
7 godzin temu, tommy66692 napisał:

Najlepsze jest to że w tym kraju chłop nigdy nie przestanie być dymany, nawozy po 5 tys pszenica po tysiąc a ci dalej na forum piszą że zostaje 10 koła z hektara no ludzie 

Głupiś , skoro do tej pory nie możesz zrozumieć że te 10 tys było pisane do tamtego roku , gdzie azot był poniżej 1 tys zł za tonę , a ty wyskakujesz z nawozem 5 tys 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

Jednak tych 10 tyś. Nie możesz przeznaczyć na cokolwiek bez utraty płynności finansowej. Więc nie wiem czy to jest do końca zysk czy dochód. Chyba, że byś całkowicie zrezygnował z zakupu środków produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
8 godzin temu, poosa21 napisał:

U mnie za poprzedni rok miałem kosztów (ubezpieczenia, KRUS, podatek części zamienne) 452zł/ha. Więc dlaczego mam liczyć 1000zl i jeszcze koszty własnej pracy 1000? skąd tyle? 

Chłopie masz gospodarstwo powiedzmy , w skład tego wchodzi jakiś magazyn stodoła garaże maszyny , tu trzeba zmienić pokrycie tam drzwi / okno itd . uczepiłeś się  amortyzacji ciągnka , sam traktorem nie uprawiasz !!!! jakaś przyczepka jest trzeba zmienić burty podłoge , kupić siewnik na to wszystko mądre głowy policzyli 1000 do hektara , dzisiaj widać to jest za mało ,

1000 za robotę też mało bym rzekł , bo mając 100 hektarów wychodzi około 8 000 na mc . szału nie ma hahah , powiadasz że wypłate masz z zysku , a co się stanie jak zysku nie wypracujesz ????????????  a gdzie niewolnicza praca członków rodziny ???????????

jeszcze by paszowało do kosztów doliczyć aktualną cene dzierżaw w terenie i następny 1000 pewnie , bo po co uganiać się za zyskiem jak ktoś na telefon kase doniesie

 

sam rolnik jak i jego przyjaciele z miasta doszli do wniosku że rolnik ma wszystko za darmo haha wody naciagnie ze studni za darmo kapusty nawlecze z za stodoły również za darmo , przy okazji wyleje się za szopą i znów za ścieki nie płaci haha , cały dzień by wymieniać , a prawda jest taka że żeby nabrać wody ze studni wychodzi drożej jak z wodociągu , uprawa kapusty na 3 m2 jest również droższa od plantacji hektarowej , to moczenie za szopą też droższe , bo jak wejdzie do domu to już się za szafą nie wyleje , trzeba mieć szambo a z kolei wywóz szamba do oczyszczalni jest droższy od płacenia za kanalizacje , kogut na rosół podwórkowy również tańszy nie jest od tego z biedronki , a ile więcej  ogrzewanie 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Powtarzam u mnie każda zł jest policzona i nigdy nie miałem takich urojononych kosztów jak ty. Sam wszystko robię więc inni nic nie pomagają. 

Ale licz jak chcesz a najlepiej sprzedaj ziemię bo nigdy nie wyjdziesz na plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Mysza103 za tą cenę usług co podałeś to z chęcią bym zamówił na wszystkie ha. Talerzówka za 120 pln, orka za 250 pln. Takich cen to od lat nie widziałem, kombajn podobnie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
3 godziny temu, stach12 napisał:

 

 

sam rolnik jak i jego przyjaciele z miasta doszli do wniosku że rolnik ma wszystko za darmo haha wody naciagnie ze studni za darmo kapusty nawlecze z za stodoły również za darmo , przy okazji wyleje się za szopą i znów za ścieki nie płaci haha , cały dzień by wymieniać , a prawda jest taka że żeby nabrać wody ze studni wychodzi drożej jak z wodociągu , uprawa kapusty na 3 m2 jest również droższa od plantacji hektarowej , to moczenie za szopą też droższe , bo jak wejdzie do domu to już się za szafą nie wyleje ,

Zasadź sobie tej kapusty i marchewki zasiej , potem zbierz i zobaczysz jakie to ,,za darmo"😎

Rolnik śpi a jemu rośnie , żyć nie umierać🤠 

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj