Polecane posty

jajonasz    1389
41 minut temu, Takeda napisał:

 

 

 

 

@pawelek98 masz byś ogarnął, a w razie "W" łopatologicznie.

Niemcy nie będą się bali zalewu taniego zboża, od nas czy z Ukrainy, wrzucą na magazyny i poczekają aż będzie cena i odsprzedadzą, już tak niejednokrotnie robili np w którymś roku 2005-2010 jak brakowało żyta i miało cenę to Niemcy sprzedawali do Polski właśnie żyto które u nas kupili 3 lata wcześniej. Na twą odpowiedź na ch*j sprzedajesz Niemcom odpisałem, że rolnika nie interesuje kto kupuje byleby dał chociaż 10pln więcej, jako przykład takiego podejścia podałem firmy krzak robiące takie wałki ze zbożem co chytrusy się przejechały, ba kilka lat wstecz przecież podobnie było z bydłem, miejscowa rzeźnia płaciła np po 5PLN  za kg byka to ludzie woleli sprzedać po 6PLN jakimś mataczom z gór i wozili się z kasą. Dlatego też jak przyjdzie Niemiec i zapłaci więcej niż Polak za zboże to każdy mu sprzeda nie będzie patrzył czy ma gacie w biało-czerwoną flagę

 

 

 

 

No panowie przecież wieś gremialnie zagłosowała za PiSem i to dwukrotnie, a i 3 raz pewnie też, to o co wam chodzi? Kolejny debilizm blokada torów, przejść granicznych, transportów. Jesteście z lekka pomyleni chyba, blokujcie sejm, senat, domy polityków czy ministrów odpowiedzialnych za określone decyzje. 

Ciekawe co byście powiedzieli jakby w ramach protestu, że chleb za drogi czy nabiał wpadłaby wam ludność nierolnicza i zablokowała wasze gospodarstwa, że w żniwa byście nie wyjechali kosić, a i mleka wam by nikt nie odbierał, albo by wam wylali to mleko z chłodni  i wywalili zboże z silosów. Po 100 osób na gospodarę i byście z domu się bali wyjść nawet.

Drugie co mnie ciekawi, co byście mówili jakby do Polski zamiast taniego zboża z Ukrainy miał jeździć tani nawóz, wtedy nagle byłoby dobrze co? A jakby zaczęli blokować przywóz takiego nawozu pracownicy polskich zakładów produkujących nawozy sztuczne to byście ich wyzywali od debili.

Klasyczna moralność Kalego. Kali ukraść krowa to dobrze, Kalemu ukraść krowa to źle.

O jest pierwszy sprawiedliwy, a no tak, nie produkujesz zboża, to tych co produkują musisz jebać, jakie to typowe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336

a czyli twierdzisz, że ty masz prawo jebać tych co tą tanią pszenicę kupili, niszczyć transporty i czas firm których ktoś jest właścicielem, jakie to typowe.

Sam też zawsze kupowałeś polski drogi nawóz? Na podwórku Phosagro czy ks nigdy nie zawitał? A ciągnik i maszyny to też pewnie brałeś gdzie ci pasuje

jak pisałem moralność kalego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No ale racji trochę w tym jest. Niemcy mając dalej po to zboże się obłowią, a polska przez to samo zboże straci. Może trzeba pomyśleć co zrobić żeby zarobić zamiast Niemców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
1 godzinę temu, Takeda napisał:

 

 

 

 

@pawelek98 masz byś ogarnął, a w razie "W" łopatologicznie.

Niemcy nie będą się bali zalewu taniego zboża, od nas czy z Ukrainy, wrzucą na magazyny i poczekają aż będzie cena i odsprzedadzą, już tak niejednokrotnie robili np w którymś roku 2005-2010 jak brakowało żyta i miało cenę to Niemcy sprzedawali do Polski właśnie żyto które u nas kupili 3 lata wcześniej. Na twą odpowiedź na ch*j sprzedajesz Niemcom odpisałem, że rolnika nie interesuje kto kupuje byleby dał chociaż 10pln więcej, jako przykład takiego podejścia podałem firmy krzak robiące takie wałki ze zbożem co chytrusy się przejechały, ba kilka lat wstecz przecież podobnie było z bydłem, miejscowa rzeźnia płaciła np po 5PLN  za kg byka to ludzie woleli sprzedać po 6PLN jakimś mataczom z gór i wozili się z kasą. Dlatego też jak przyjdzie Niemiec i zapłaci więcej niż Polak za zboże to każdy mu sprzeda nie będzie patrzył czy ma gacie w biało-czerwoną flagę

 

 

 

 

No panowie przecież wieś gremialnie zagłosowała za PiSem i to dwukrotnie, a i 3 raz pewnie też, to o co wam chodzi? Kolejny debilizm blokada torów, przejść granicznych, transportów. Jesteście z lekka pomyleni chyba, blokujcie sejm, senat, domy polityków czy ministrów odpowiedzialnych za określone decyzje. 

Ciekawe co byście powiedzieli jakby w ramach protestu, że chleb za drogi czy nabiał wpadłaby wam ludność nierolnicza i zablokowała wasze gospodarstwa, że w żniwa byście nie wyjechali kosić, a i mleka wam by nikt nie odbierał, albo by wam wylali to mleko z chłodni  i wywalili zboże z silosów. Po 100 osób na gospodarę i byście z domu się bali wyjść nawet.

Drugie co mnie ciekawi, co byście mówili jakby do Polski zamiast taniego zboża z Ukrainy miał jeździć tani nawóz, wtedy nagle byłoby dobrze co? A jakby zaczęli blokować przywóz takiego nawozu pracownicy polskich zakładów produkujących nawozy sztuczne to byście ich wyzywali od debili.

Klasyczna moralność Kalego. Kali ukraść krowa to dobrze, Kalemu ukraść krowa to źle.

Widzę że kolega kolejarz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Może sprzedać to zboże Niemcom drożej jako pośrednik a zarobione pieniądze państwo niech przeznaczy na dopłaty do nawozów dla polskich rolników ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316
22 minuty temu, jajonasz napisał:

O jest pierwszy sprawiedliwy, a no tak, nie produkujesz zboża, to tych co produkują musisz jebać, jakie to typowe 

Prawdę napisał i boli, oj boli. Ja produkuje i też tak uważam, a Ty dalej biadol

  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
13 minut temu, Damianek20 napisał:

Widzę że kolega kolejarz 

no nie. Daleko mi do kruków, jedyne co z koleją miałem wspólnego oprócz kilku przejazdów, to to że kiedyś kupiłem podkłady kolejowe.

Edytowano przez Takeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

U mnie jak korzeń obumarł z suszu to co jemu da już teraz deszcz. Ziemia w pszenicy spękana jak na pustyni a nawozu Nie żałowałem i teraz będzie kicha 

Po pierwsze to gratuluję zapasu kasy na nawozy. Też kiedyś nie żałowałem. Dwie lekcje mnie od tego odwiodły. 

Pisałem tu na wiosnę, że u nas na wschodzie znowu susza plon zniszczy i że daje połowę azotu.  Już zapewne mam gęstość 65, bo żaden deszcz tego nie podniesie, słońce dosłownie smaży uprawy,   więc przynajmniej w nawożeniu i ochronie zaoszczędzone, pszenica zdrowa, ochrona tania i dostosowana do suszy. Azotu 100kg zamiast 200, NPK ledwo 200. Cóż z tego że I klasa. 

Cena pszenicy po 1000 będzie dostosowana do cen światowych. Tylko nasze sk***ysyny  zadbali o drogie nawozy i paliwo i ni  hoooya to się nie opłaci. Jeszcze rok temu nie byłoby źle, ale teraz - bankructwa, komornik, samobójstwa. Ja sobie poradzę, ale wielu z Was mi szkoda i serdecznie współczuję. Chyba że wyborcy Jarka, to pretensje do lustra. 

Nienawidzę ich z całego serca i duszy swojej, nieuki, cwaniaki hipokryci, śmieją się Wam w twarz, Wam wyborcom PiS śmieją się dwa razy mocniej, dzięki Wam upijają się, bawią  i żrą za nasze, moje. 

Zobaczcie marże Orlenu, zysk Azotów, ile nowych funduszy wyprowadziło miliardy z budżetu, ile kler dostał po cichu,  poszukajcie, otwórzcie oczy 

 

Edytowano przez ravoj
  • Like 5
  • Thanks 2
  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może jakby euras z 7 zł kosztował 🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Po pierwsze to gratuluję zapasu kasy na nawozy. Też kiedyś nie żałowałem. Dwie lekcje mnie od tego odwiodły. 

Pisałem tu na wiosnę, że u nas na wschodzie znowu susza plon zniszczy i że daje połowę azotu.  Już zapewne mam gęstość 65, bo żaden deszcz tego nie podniesie, słońce dosłownie smaży uprawy,   więc przynajmniej w nawożeniu i ochronie zaoszczędzone, pszenica zdrowa, ochrona tania i dostosowana do suszy. Azotu 100kg zamiast 200, NPK ledwo 200. Cóż z tego że I klasa. 

Cena pszenicy po 1000 będzie dostosowana do cen światowych. Tylko nasze sk***ysyny  zadbali o drogie nawozy i paliwo i ni  hoooya to się nie opłaci. Jeszcze rok temu nie byłoby źle, ale teraz - bankructwa, komornik, samobójstwa. Ja sobie poradzę, ale wielu z Was mi szkoda i serdecznie współczuję. Chyba że wyborcy Jarka, to pretensje do lustra. 

Nienawidzę ich z całego serca i duszy swojej, nieuki, cwaniaki hipokryci, śmieją się Wam w twarz, Wam wyborcom PiS śmieją się dwa razy mocniej, dzięki Wam upijają się, bawią  i żrą za nasze, moje. 

Zobaczcie marże Orlenu, zysk Azotów, ile nowych funduszy wyprowadziło miliardy z budżetu, ile kler dostał po cichu,  poszukajcie, otwórzcie oczy 

 

Ja npk dałem-300 kg bo to po kukurydzy na resztę po 250 a azotu tylko 96 kg. Mogłem zaoszczędzić 150 zł bo zrobiłem 3 zabieg od grzyba no co życie 🤷 w tym roku pewnie jeszcze mniej npk. Tam gdzie nie będzie po burakach i rzepaku oraz pod jare chce posiać groch z rzepakiem i rzodkiew tylko ciekawe czy jest sens. 

W horyszowie licytują krowiarza , cała obora poszła . Na jesieni dopiero będzie widać widmo bankructw niech jeszcze kukurydzą i burak da w d*pę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3
2 godziny temu, Mario81 napisał:

Za paszowke na Kujawach można było dostac 1800zl netto 8marca 

Możliwe ale to i tak nie Duzo więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
1 godzinę temu, Takeda napisał:

a czyli twierdzisz, że ty masz prawo jebać tych co tą tanią pszenicę kupili, niszczyć transporty i czas firm których ktoś jest właścicielem, jakie to typowe.

Sam też zawsze kupowałeś polski drogi nawóz? Na podwórku Phosagro czy ks nigdy nie zawitał? A ciągnik i maszyny to też pewnie brałeś gdzie ci pasuje

jak pisałem moralność kalego

A ja jako konsument nie życzę sobie żeby ktoś tuczył świnie na Ukraińskim zbożu , które jest przez nikogo nie przebadane na zawartość śor , które są w UE zakazane , i potem ten ktoś sprzedaje te świnie i wmawia komuś że ,, panie toż to najzdrowsze mięsko bo Polskie '' pomijając to że hodował je na najgorszym syfie bez żadnego nadzoru , względem paszy . To ja już wole niemieckie , czy inne z biedronki , ten sam syf , a chociaż o połowę taniej 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316

Ukraińskie od lat szło do Polski i dalej na zachód. Tego nie zmienisz, teraz jest na pewno więcej i łatwo kupić. Chociaż tak w prawdzie to niemieckie czy holenderskie, ale fakt, nikt tego nie bada. Ale czy to mniej zdrowsze od naszego? Nie wiem, nie jestem pewien. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    556

wszystko jest możliwe w tych czasach ale na żniwa niema co liczyć na 1500 a tyle obstawiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Damianek20 napisał:

W horyszowie licytują krowiarza , cała obora poszła . Na jesieni dopiero będzie widać widmo bankructw niech jeszcze kukurydzą i burak da w d*pę.

Jeden słabszy rok i gospodarstwo upada? No sorry, nie rozumiem... ITo mając działalność gospodarczą, trafia się słaby rok i już bankrutuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
2 godziny temu, ravoj napisał:

Po pierwsze to gratuluję zapasu kasy na nawozy. Też kiedyś nie żałowałem. Dwie lekcje mnie od tego odwiodły. 

Pisałem tu na wiosnę, że u nas na wschodzie znowu susza plon zniszczy i że daje połowę azotu.  Już zapewne mam gęstość 65, bo żaden deszcz tego nie podniesie, słońce dosłownie smaży uprawy,   więc przynajmniej w nawożeniu i ochronie zaoszczędzone, pszenica zdrowa, ochrona tania i dostosowana do suszy. Azotu 100kg zamiast 200, NPK ledwo 200. Cóż z tego że I klasa. 

Cena pszenicy po 1000 będzie dostosowana do cen światowych. Tylko nasze sk***ysyny  zadbali o drogie nawozy i paliwo i ni  hoooya to się nie opłaci. Jeszcze rok temu nie byłoby źle, ale teraz - bankructwa, komornik, samobójstwa. Ja sobie poradzę, ale wielu z Was mi szkoda i serdecznie współczuję. Chyba że wyborcy Jarka, to pretensje do lustra. 

Nienawidzę ich z całego serca i duszy swojej, nieuki, cwaniaki hipokryci, śmieją się Wam w twarz, Wam wyborcom PiS śmieją się dwa razy mocniej, dzięki Wam upijają się, bawią  i żrą za nasze, moje. 

Zobaczcie marże Orlenu, zysk Azotów, ile nowych funduszy wyprowadziło miliardy z budżetu, ile kler dostał po cichu,  poszukajcie, otwórzcie oczy 

 

To nasze, czy Twoje?. Jeśli jednak dzielisz nasze na swoje, to powinno być i moje. Jeśli Ci się nie podoba, to zabierz swoje, bo za moje, ci których popierasz żrą, ale takie ich prawo, w końcu demokrację mamy. Od ponad 30stu lat. 
 

marże Orlenu i Azotów są nasze, a mogły nie być, bo nie było przeciwskazań, żeby np lotos, kupili choćby (takimi jacy są) Rosjanie. 
Źle się dzieje, ale mogło być jeszcze gorzej, więc cieszmy się, tym co jest, bo na lepiej, się nie zapowiada. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
4 minuty temu, Marl napisał:

Jeden słabszy rok i gospodarstwo upada? No sorry, nie rozumiem... ITo mając działalność gospodarczą, trafia się słaby rok i już bankrutuje?

Po prostu coraz gorzej funkcjonowali i w końcu budżet się nie zamkną i koniec. Pasza droga , weterynarz jak przyjedzie to liczy razy * ile osób pracuje na lecznicy i to jeszcze leczy jak się uda. Spłaty sprzętu i obory i koniec .

7 minut temu, bezbarwny napisał:

To nasze, czy Twoje?. Jeśli jednak dzielisz nasze na swoje, to powinno być i moje. Jeśli Ci się nie podoba, to zabierz swoje, bo za moje, ci których popierasz żrą, ale takie ich prawo, w końcu demokrację mamy. Od ponad 30stu lat. 
 

marże Orlenu i Azotów są nasze, a mogły nie być, bo nie było przeciwskazań, żeby np lotos, kupili choćby (takimi jacy są) Rosjanie. 
Źle się dzieje, ale mogło być jeszcze gorzej, więc cieszmy się, tym co jest, bo na lepiej, się nie zapowiada. 

A czy to taki biznes że Orlen musiał chyba więcej stacji sprzedać niż kupił żeby połączyć się z lotosem. Więc nie wiem czy aby to było takie genialne posunięcie. Zwłaszcza że obie mogły dobrze współdziałać. Bardziej poszło o kasę jaką można robić w środku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498

wejdzie sobie na ukraiński olx,  adres to www.olx.ua można znałeś bez problemu qq po 700-900 zł bezpośrednio w obwodzie lwowskim ilości cało samochodowe, inne zboża też są :)

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    676
46 minut temu, mysza103 napisał:

A ja jako konsument nie życzę sobie żeby ktoś tuczył świnie na Ukraińskim zbożu , które jest przez nikogo nie przebadane na zawartość śor , które są w UE zakazane , i potem ten ktoś sprzedaje te świnie i wmawia komuś że ,, panie toż to najzdrowsze mięsko bo Polskie '' pomijając to że hodował je na najgorszym syfie bez żadnego nadzoru , względem paszy . To ja już wole niemieckie , czy inne z biedronki , ten sam syf , a chociaż o połowę taniej 

Tera się martwisz o zdrowie, a wcześniej jak te same środki u nas były toś pryskał aż miło i w d*pie to miałeś.🤷 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
Przed chwilą, tomek222 napisał:

Tera się martwisz o zdrowie, a wcześniej jak te same środki u nas były toś pryskał aż miło i w d*pie to miałeś.🤷 

Ty chyba czegoś nie rozumiesz . Po to wprowadzili w UE zakaz stosowanie tych ŚOR , bo to niby straszny syf i ludzie od spożywania takich pokarmów ponoć chorują na różne choroby , więc skoro ja mam produkować bez tych substancji drożej , ale ponoć zdrowiej , to wolno mi wymagać od kogoś żeby mnie nie truł tymi środkami , które nam zakazano stosować , albo przynajmniej powinno być podane do publicznej wiadomości że kupując obojętnie jaki produkt masz świadomość że ten produkt może pochodzić z kraju gdzie nie obowiązują unijne normy 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
34 minuty temu, Damianek20 napisał:

 

A czy to taki biznes że Orlen musiał chyba więcej stacji sprzedać niż kupił żeby połączyć się z lotosem. Więc nie wiem czy aby to było takie genialne posunięcie. Zwłaszcza że obie mogły dobrze współdziałać. Bardziej poszło o kasę jaką można robić w środku 

Jak to się ma do tego co napisałem? 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj