Polecane posty

6465    12343
3 minuty temu, cinek1808 napisał:

A gdzie holding spożywczy co miał zagwarantować opłacalność produkcji i wysokie ceny 

To będzie instytucja do ograbiania rolników. Będzie na tą instytucje szedł jakiś procent z transakcji. Tak jak teraz idzie 1% na promocję mięsa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Spokojnie. Zrobią to będzie drogo. To słuszna koncepcja. Zobacz sobie holding nawozowy albo paliwowy. Jest drogo,  no jest😁😁  więc tego nam potrzeba również w zbożach żeby było drogo😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436
przybyslawice5211 napisał:

Czyli na zniwa w mał

12 minut temu, galan99 napisał:

RZEPAKI ŁADNE BYLI  ale teraz widać jak szkodnik zrobił robotę robią się placami żółte i nic nie będzie w tym miejscu plonu . Pszenica

podpala słońce . Cena pszenicy spada . Pszowa już 1000 zł . Jęczmień  900 zł tak samo przeżyto 900 zł .

 

 

Czyli na żniwa pszenica pewnie będzie po 800 zł t w Małopolsce bo u nas zawsze najtaniej    

kurde jak serio po 800 to sam wziąłbym z 2 albo 3 tiry na handel oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Umówmy się produkcja roślinna przez pół roku miała takie eldorado eldoradoo jak jeszcze nigdy w historii za pracę leciutką, jak świat światem pieniądze muszą być na hodowli a nie że ktoś obskoczy 100ha w 30 dni w roku i a chciałby wypłatę jak za 12 miesięcy

  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949

Na te 100 hektarów musiał zapracować z nieba mu nie spadły , mówię o rolnikach którzy dorabiali się całe życie a nie o tych co dostali ziemię od rodziców i siedli w nowe ciągniki , nie zawsze było tak różowo a że ceny kto przetrzymał były dobre , to nie znaczy że i dalej tak będzie.

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
27 minut temu, Mateusz1q napisał:

jak świat światem pieniądze muszą być na hodowli

Muszą🤣, nie wiesz że cenami rządzi świat a nie twoje życzenia?

49 minut temu, galan99 napisał:

No jest działa bardzo dobrze że będzie po 900 zł  zapewnione .

Zapewnione to jest 110 euro za tonę pszenicy🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Ile 110 a co to jest wedle nakładu ach jak tak będzie to daleko się nie zajedzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Wojna była zaskoczeniem dla świata i ruchawka z paliwami i nawozami cena na pszenicę zrobiła się mega dobra .

Teraz świat się przyzwyczaja do danego stanu rzeczy i pomału wszystko wraca do normy ale ceny produktów jak nawozy i paliwa nie tanieją .

zaś płody rolne tak TANIEJĄ . JAK TO MA SIĘ ZGRYWAĆ .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Tanieją ,bo w kilku krajach już idzie nowy towar pod kosę i zawsze giełdy szły na dół w tym czasie, a co dalej to się zobaczy. Wojna na Ukrainę jakoś spowszedniała, ale dalej końca nie widać ,a szykuje się nowy konflikt między Chinami i Tajwanem.Jeśli kapitał spekulacyjny zajmie się produktami rolniczymi to może być ciekawie .Na razie do listopada raczej cen nie będzie , choć w dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24
18 godzin temu, miwigos napisał:

Chyba nie kosy tylko na zielony groszek

Dzisiaj telefon z młyna że potrzebuja pszenice bo ktoś im nie dowiózł, wczoraj dawali 1600 maks , dziś 1700, powiedziałem że 1800 i wioze , nie dali ,  dobry mój znajomy zawiózł im za 1700 , ja mam czas, pewnie za 2-3 tyg. dadzą to co chcę

Jaki rejon polski można uzyskać taką cenę jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

skoro powodem podwyżek było uwięzienie ziarna w spichlerzu świata to pogłoski o jego zwolnieniu powodują  obniżki

zapowiedz transportu lądowego z ukrainy pewnie nie rozwiąże problemu z eksportem , ale władka podejrzewają że zmusi do ustępstw 

a że władek uparty to magazyny zasypią wkoło  po dach u sąsiadów , tym co mają ropę w  studniach zamiast wody  dowiozą statkami pszenice   ,  głodni przypłyną po chlebuś na  dętkach

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
23 minuty temu, marek1977 napisał:

Wojna na Ukrainę jakoś spowszedniała, ale dalej końca nie widać

I  to jeszcze długo nie będzie widać, wojna rosjanom stała się bardzo opłacalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Wojna była zaskoczeniem dla świata i ruchawka z paliwami i nawozami cena na pszenicę zrobiła się mega dobra .

Teraz świat się przyzwyczaja do danego stanu rzeczy i pomału wszystko wraca do normy ale ceny produktów jak nawozy i paliwa nie tanieją .

zaś płody rolne tak TANIEJĄ . JAK TO MA SIĘ ZGRYWAĆ .

.https://youtu.be/_8g627pujmA?t=109

Galan, jedź do Ghany, tam zostaniesz milionerem. :D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Pszenica tanieje to może w centralach dużo nie wzrośnie za materiał siewny na jesień?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
4 minuty temu, Andpol napisał:

Pszenica tanieje to może w centralach dużo nie wzrośnie za materiał siewny na jesień?

3000 zł tona materiału siewnego pszenicy ozimej, pozdrawiam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
6 minut temu, Kas_nowa napisał:

3000 zł tona materiału siewnego pszenicy ozimej, pozdrawiam 

Skąd takie info? Cena do zaakceptowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się utrzyma ta cena to wole swoje siać. W tamtym roku cena to 2000zł tona materiału siewnego przy cenie 1200zł pszenicy. Teraz cena 3000zł tona  przy cenie 1000zł... Jeśli ceny na skupach nie wzrosną do września do minimum 1800 to wg mnie ta cena jest za wysoka. Proponuje wszystkim zacząć liczyć bo każda firma podkręca cenę bo taką ma ochotę, dzwoniłem  w poniedziałek o beton to cena była 245zł m3, dzis zamówiłem to cena 275zł,  zmiana ceny bo musieli się  dostosować do cen rynkowych.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
8 minut temu, Andpol napisał:

Skąd takie info? Cena do zaakceptowania.

cena nie do zaakceptowania 3 razy tyle co zwykła pszenica w żniwa będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
2 godziny temu, ws71 napisał:

Nasze tory były do tego przystosowane nawet do dużo większych ilości,tory Wschód -Zachód były przystosowane do transportu mln miesięcznie na zaopatrzenie wojsk  radzieckich w NRD i Polsce w razie wojny,Śląsk-porty tam szło do 4mln ton miesiecznie także możliwości były, stan obecny to efekt działalności naszych rządzących przez ostatnie 30 lat,co do cen rekordzistą został rzepak na dziś nowe zbiory 3 tys netto,pszenica jakościowa 1650 netto,rzepak spadek o 300zł,pszenica o 50zł

Całkiem możliwe, tylko że przez tyle lat eksploatowali je bez remontów. 

Widzę że podkłady złożone w Karpiu koło Zamościa na byłym składzie buraczanym. Albo będą robić tam bocznicę albo tak remontują je .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tory remontują, ja u siebie nie widzę nowych rozstawów  a tory już po remoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 minut temu, gustaww napisał:

Jak się utrzyma ta cena to wole swoje siać. W tamtym roku cena to 2000zł tona materiału siewnego przy cenie 1200zł pszenicy. Teraz cena 3000zł tona  przy cenie 1000zł... Jeśli ceny na skupach nie wzrosną do września do minimum 1800 to wg mnie ta cena jest za wysoka. Proponuje wszystkim zacząć liczyć bo każda firma podkręca cenę bo taką ma ochotę, dzwoniłem  w poniedziałek o beton to cena była 245zł m3, dzis zamówiłem to cena 275zł,  zmiana ceny bo musieli się  dostosować do cen rynkowych.

W ub. sezonie płaciłem po 2250zł. za tonę a swoją sprzedałem najdrożej po 1380zł. za tonę to różnica 870 zł. na tonie i trzeba doliczyć czyszczenie zaprawa i czas a zasiane C1 zawsze plon większy jest i się opłaci a ceny w żniwa liczyć nie trzeba bo wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rok temu różnica na 1 ha to było 80zł teraz 200zł. 

 

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj