biznesmen95

Members
 • Ilość treści

  148
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez biznesmen95

 1. A jak składaliście te oswiadczenie o oborniku lub gnojowce? Przez e wniosek czy poczta poleconym?
 2. A jak składaliście te oswiadczenie o oborniku lub gnojowce? Przez e wniosek czy poczta poleconym?
 3. Musi być urodzony do 15 maja. I musi być zgloszony do twojej siedziby w na dzien skladania wniosku. A jak składaliście te oswiadczenie o oborniku lub gnojowce? Przez e wniosek czy poczta poleconym?
 4. Wstawija zrzuty i podkreślaja rubryke A gdzie jest miedzy innymi o gradobiciu a nie podkreśla rubryke B gdzie jest o suszy
 5. Składałem w 2021, wiec wiem że było tak samo. Ale wtedy nie dużo ludzi wogule miało protokoły bo pomoc ogłosili dopiero w 2022 i nie było szumu.
 6. https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/prawo-i-finanse/19437-nie-masz-ubezpieczenia-od-suszy-rzad-wyplaci-tylko-polowe-odszkodowania Takie reguły już wprowadzili w 2020 roku. A wy teraz wielce wnerwieni. I jeszcze myslicie że w rzadzie sie ktoś przejmuje ze dostaniecie polowe. Powiedzą tak jak ostanio wiceminister że tak sie umowliscie z poprzednim rzadem. I koniec. A Ci co nie mają 30% to chyba im się nie chciąło do gminy iść wniosku o oszacowanie złozyć. A jak by chcieli dać tym co nie mają 30 % to już by nabór ogłosili a nie ze mysla. Bo myśla jak tu dotrwac do wyborów.
 7. Dobranoc. Lepiej nie myśl na ci wydasz te pieniądze bo się zdziwisz. Ja jak zawsze napisałem maila do arimr i czekam na oficjalna odpowiedz ale juz tak było chyba 2021.
 8. Info potwierdzone z arimr że musi być od wszystkich ryzyk. Nikt o tym głosno nie mówi bo atmosfera już jest gorąca.
 9. Co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr. Ja tu z nikim nie bede sie kopał bo jak były dopłaty do nawozu to mi sie zgadzało co do złotówki a inni kbtażeni bo miało bhć 500 a jest 100 zł
 10. Łyso to bedzie jak dostaniesz decyzje.
 11. Zjedź na dół tam gdzie jest o suszy a nie o gradobiciu.
 12. Dokładnie tak , poszukałem nawet rozporzadzenie i tam dokładnie pisze, że dane biora z wniosku i z wyjatkiem kuku na kiszonke. Było wycofywanie ale nikt nie składam na kabany jak był nabór na potańcówki, ponadto to był inny rząd.
 13. Nie Jak ktoś miał zaznaczone na kiszonke to bez sensu składanie bo z automatu decyzja odmowna.
 14. Znajomy był dzisiaj w agencji składac o kuku i susze to mu powiedzieli, że mają instrukcje że jak ktoś nie ma ubezpieczenia od wszystkich ryzyk to nie musi dodawac polisy ubezpieczenia bo tak jak by go nie bylo. Ale do konca to oni sami nie wiedza bo maja taki mlyn, kaza na infolinie dzwonic. Znojomy wrocil wkurzony bo juz liczył po 500
 15. A wiadomo ile? 250zł A nie jest tak ze jak srednia przekroczyla 30% to dostane do calego? Średnia roślinej musi być powyżej 30% i należy sie do działek gdzie było powyżej 30 %
 16. Podejrzewam, ze to celowo tak samo było w 2021r. Od suszy mało kto ubezpieczał a ponadto ubezpieczenie od wszystkich ryzyk kosztuje tyle, że głowa mała. Za susze jest najwiecej wnioskow wiec już połowq kasy im zostaje.
 17. No własnie. Podobnie było już z suszowym za 2021 rok (w 2022 była tzw pomoc dla rodzin po 2600zł).
 18. Wklejam cały tekst aby inni nie szukali. A ja już wczoraj polisę pszukałem a tu du.. . Pomoc zostanie pomniejszona się o 50%, jeżeli: w dniu wystąpienia szkód w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem w 2023 r. gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich co najmniej 50% powierzchni upraw w gospodarstwie rolnym, z wyłączeniem wieloletnich użytków zielonych, nie było ubezpieczone co najmniej od jednego z ryzyk: suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny – dotyczy pomocy na szkody spowodowane przez klęski inne niż susza. w gospodarstwie rolnym, w którym wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, co najmniej 50% powierzchni upraw uprawianych w plonie głównym, z wyłączeniem wieloletnich użytków zielonych, nie było ubezpieczone od ryzyka suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi lub huraganu w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich – dotyczy pomocy na szkody spowodowane przez suszę.
 19. Jest napisane ale odnosnie innych klęsk np gradobicia, a w przypadku suszy musi byc wszystkich. Info ze strony arimr: w gospodarstwie rolnym, w którym wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, co najmniej 50% powierzchni upraw uprawianych w plonie głównym, z wyłączeniem wieloletnich użytków zielonych, nie było ubezpieczone od ryzyka suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi lub huraganu w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich – dotyczy pomocy na szkody spowodowane przez suszę.
 20. Wnioski o suszowe. https://www.gov.pl/web/arimr/pomoc-finansowa-dla-producenta-rolnego-w-ktorego-gospodarstwie-rolnym-powstaly-szkody-w-uprawach-rolnych-spowodowane-wystapieniem-w-2023-r-niekorzystnych-zjawisk-atmosferycznych Informacja taka, że w przypadku suszy trzeba mieć ubezpieczenie od wszystkich ryzyk w tym od suszy inaczej połowa stawki czyli zazwyczaj 250 zł.
 21. https://www.gov.pl/web/arimr/pomoc-finansowa-dla-producenta-rolnego-w-ktorego-gospodarstwie-rolnym-powstaly-szkody-w-uprawach-rolnych-spowodowane-wystapieniem-w-2023-r-niekorzystnych-zjawisk-atmosferycznych Jest już wniosek. Informacja taka, że w przypadku suszy jak nie ma ubezpieczenia od suszy i reszty to tak jak by ubezpieczenia nie było czyli 250 zł/ha.
 22. O nic się nie obawiajmy Michał jest gwarantem, że nie spotka nas krzywda
 23. https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ultimatum-szmyhala-ws-protestu-rolnikow-mozliwe-srodki-odwet,nId,7349860#crp_state=1 Będą sankcje. A co to w niedziele nie można siać?
 24. Po dwoch miesiacach na epuap byla informacja, że zatwierdzili po kolejnych dwoch tygodniach przelew.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj