Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
azzadek    22

Cenę w żniwa obstawiam 900 - 1000zł czyli cena z ubiegłego roku prawie, bo pod koniec żniw  2021 skupy już płaciły 860zł. Coś mi się wydaje że ten rok będzie rokiem, że na przetrzymaniu zbóż będzie można zamiast zarobić to stracić, albo wyjść na to samo co w żniwa. Bywały już takie lata, a ten jest szczególnie nie przewidywalny. Cena maksymalna zbóż już była  kwiecień-maj i raczej wątpię  by ktokolwiek pozwolił by te ceny wróciły szczególnie że jest opcja zboża z Ukrainy. Notowania Woźniak 1250zł / t. 100 ton zostawiam oraz 100 t sprzedaje w żniwa od razu. Co będzie to będzie

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
1 godzinę temu, PanAres napisał:

kup dziś tira cukru, a za tydzień będziesz bogaty

10 kg na przetwory nie mogę kupić a co o "tir" marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
31 minut temu, Zefir napisał:

dolar 4,64  ropa za pare dni pewnie + 10 % na stacji

Akurat dziś baryłka o 10% staniała na 102 dolary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, stach12 napisał:

już sami nie wiecie co pisać  !!!!!  

jest nadzieja na koniec wojny / pszenice po 800  / saletre po 6000 

soja 300 + by na to również wskazywała  i baryłka poniżej 100

nic innego nas nie czeka. wschód ma mnóstwo zboża i paliw wszelkiego typu. 

my mamy trochę zboża i mnóstwo ustaw z których nic nie wynika i które nawet do rozpalenia w piecu się nie nadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@Agrest Nie wiesz co się wydarzyło, kuku w USA spadła też o przeszło 20%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
40 minut temu, azzadek napisał:

Cenę w żniwa obstawiam 900 - 1000zł czyli cena z ubiegłego roku prawie, bo pod koniec żniw  2021 skupy już płaciły 860zł. Coś mi się wydaje że ten rok będzie rokiem, że na przetrzymaniu zbóż będzie można zamiast zarobić to stracić, albo wyjść na to samo co w żniwa. Bywały już takie lata, a ten jest szczególnie nie przewidywalny. Cena maksymalna zbóż już była  kwiecień-maj i raczej wątpię  by ktokolwiek pozwolił by te ceny wróciły szczególnie że jest opcja zboża z Ukrainy. Notowania Woźniak 1250zł / t. 100 ton zostawiam oraz 100 t sprzedaje w żniwa od razu. Co będzie to będzie

Wierzysz w to co piszesz , jesli tak to nic nie siej niech ziemia leży odogiem i odpocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Nie. Ja na tych sprawach się nie znam. Pszenica też konkretnie poleciała.

Dziś widziałem urywki z suszy we Włoszech. Może to nie jest liczący się kraj, ale w każdym kraju jakieś problemy i mega spadki plonu. Nie 2 czy pięć procent a 40 i więcej.

Logicznie płody powinny trzymać cenę lub szybować w górę a tu zupełna odwrotność.

Ktoś chce w krótkim czasie zarobić bardzo dużo?

Bo raczej nie chodzi o to by biednemu konsumentowi żyło się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

Po prostu była panika że zboża zabraknie a jeszcze się okaże że będzie go za dużo. Jak kukurydza poleciała to zaraz pociągnie pszenicę i rzepak .. oj coś mi się wydaje że ten rok będzie ciężki dla niektórych, hodowlę skasowali bo na zbożu wystarczy a tu niespodzianka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
14 minut temu, miwigos napisał:

Wierzysz w to co piszesz , jesli tak to nic nie siej niech ziemia leży odogiem i odpocznie

Czyli wg Ciebie jest to wizja nie realna? :D I która część tego co napisałem jest taka abstrakcyjna? Cena w żniwa czy wizja późniejszych cen? Jak dla mnie możesz przetrzymać wszystko i liczyć na 2k + jak niektórzy tutaj na forum albo też wszystko sprzedać prosto spod kombajnu. Co do leżenia odłogiem i odpoczynku, to może Ty powinieneś od forum? :D Wniosek z d*py, bo wychodzi wg ciebie że napisałem że w tym roku uprawa się nie opłaca i wszyscy będą na minusie albo koszt zrówna się z zyskiem. Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

jak ktoś pisze że będzie taka sama cena jak rok temu w żniwa bo też po 1000 to odejmij sobie jeszcze 15% inflacji, i cena będzie niższaq niż rok temu, u nas już na południowym-wschodzie można kupić taniej niż rok temu xD, ogólnie zachód polski ceny się trzymają póki ropa jest droga i transport sporo zżera ale powoli i do was to dojdzie gdzie matifa jeszcze przed dwa trzeba będzie dzielić.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5037

Żniwa już gdzieniegdzie trwają, więc szybko się wszystko wyjaśni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Im taniej w żniwa tym więcej się zarobi, susza w całej Europie, towru będzie brakło

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

W żniwa to żeby jeszcze chcieli kupować bo na razie towaru jest full...

Wyjdzie mądra głowa powie po 800 to mogę kupić pszenicę bo na razie mamym i co wtedy? Kto nie musi nie sprzeda a kto ma raty a wiele osób ma po żniwach to będzie płakał i sprzedawał taka prawda 

Jedynie pszenica konsumpcyjna może mieć lepszą wartość aczkolwiek z jakością w tym roku może być różnie

A co do kukurydzy to nas zrobili w balona obiecywali że nie będzie że na ua nie zasieją a teraz co? Wyjdą z cena po 600zl powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

 na ten moment jeżeli ktoś ma qq to na Podkarpaciu nie sprzeda musi wywozić na zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

A myślałem że to moja wizja będzie z tych "czarna wizja przyszłości" :D. No niestety, nam pozostaje jedynie pisanie na forum bo nic z tym nie zrobimy. Będą chcieli nas wyruchać to wyruchają, tak jak piszesz @maly00 walną 600zł i co zrobisz, sprzedasz i pójdziesz po saletrę za 3200zł w między czasie spłacając z tego raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2066
55 minut temu, ws71 napisał:

Nie wiesz co się wydarzyło, kuku w USA spadła też o przeszło 20%?

nic się nie stało :) dzień jak co dzień :) 

jest trend spadkowy to spada; dużo urosło to i dużo spadnie, normalka :) wszystkie surowce spadają, jest obawa, że będzie duża recesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Dziś Kowalczyk powiedział że nawozy nie stanieją, to niemożliwe  przy tych cenach gazu.

Na pytanie o strajk rolników głupio się uśmiechnął i powiedział że nie wie o co chcemy strajkować, o za wysokie ceny zbóż?

Palant skończony. Łby im zlasowało. I jak coś to przecież vat na nawozy znieśli i dopłaty dali

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Inflacja nie jest 15% ona jest inna dla każdej branży dla każdego z osobna zależy jakie dobra kupujemy w branży rolniczej jest kosmiczna

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Mało tego jak UE zaakceptuje KPO, to pozwolą Ci za unijne wykopać staw za 3 tysiące euro. 

Będziesz moczył kija w zimnej wodzie jak panisko 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

I co z tego będziesz miał,zapomniałes że wody w nim nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie bądźcie śmieszni, że ktoś zapłaci w tym roku po 600 za mokrą kukurydzę 🤣. Przy tych cenach energii? Zresztą możliwe, że nie będzie nawet tego gazu do suszenia także po 3-4 stówki z pola będzie schodzić, jeszcze z wielką łaską....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Akurat ja nie mając nic wspólnego z kukurydzą za głowę się łapałem patrząc jak ludzie sieją. To wydawała mi się ostatnia roślina , której areał bym chciał zwiększać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj