Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889
20 godzin temu, witejus napisał:

No nie wiem, całe południe Europy wyschło na wiór więc nie wiem skąd ten hurraoptymizm w kwestii plonów zbóż, np w Rumunii, oni tam ci Rumuni to plony liczą chyba razem z tym ukraińskim zbożem co przez ichnie porty przechodzi.

Powiadać to on sobie może bajki wnukom, jak na giełdach na świecie będzie ponad 2 tys to wyda ukaz że w Polsce nie może być ponad 2tys?

Znajomy był na kombajnie przez 5 tygodni w Rumuni. Plony dobre i bardzo dobre. Pszenica, jęczmień, rzepak. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

w tym roku plony chyba w wiekszosci dobre, i z tym przetrzymywaniem to może być  zonk  - moze bedzie dobra cena a może teraz jest dobra cena , ludzie nakosza , a jakby pozniej sciagali ze wschodu czy Rumunii...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w moich stronach nikt nie narzeka. to co wykoszone to plony bdb. 

nawet hodowcy co zawsze dokupywali do pełnych magazynów w tym roku max mają I brak zainteresowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
10 minut temu, HF86 napisał:

w moich stronach nikt nie narzeka. to co wykoszone to plony bdb. 

nawet hodowcy co zawsze dokupywali do pełnych magazynów w tym roku max mają I brak zainteresowania. 

Zachodnia Wielkopolska, Lubuskie takiego szczęścia nie miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
18 godzin temu, mazowsze napisał:

Elewarr Proboszczewice i Bugaj 

 

IMG_20220804_090912.jpg

IMG_20220804_091605.jpg

Rzepak po chwilowym wzroście znów w dól bo jest go dużo i z pszenicą morze tak być bo ciągną tego z ua i zbiory w kraju dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Kiedy wy się nauczycie że wasza plony nikogo nie interesują w wyznaczaniu ceny. Jak sypie u nas słabo ale na świecie dobrze to ceny nie ma, jak sypie u nas dobrze ale na świecie ogolnie kiepsko to cena jest. 

Skoro teraz jest cena ok 1400 to można zakładać ceny w okolicach 2 z przodu jeśli sytuacja na rynkach się utrzyma, a nic nie wskazuje na to by miała się ona jakoś drastycznie zmienić. 

Kto musi sprzeda - tak zawsze było, kto nie musi będzie trzymał. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
3 minuty temu, leszek1000 napisał:

Liczę, że do 1900zł dobije. 

Tylko kiedy to będzie? Ja obstawiam spadki.

Za rok cena może być bo w większości zasiewów ekologia będzie.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

W moich stronach plony dużo gorsze plony pszenicy przeważnie 3-6t. Moja średnia z tego roku 5t rok temu 7.2t dwa lata temu 7.5t. Duże gospodarstwo z mojej okolicy pow. 300ha średnia z pszenicy 4.5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
2 godziny temu, szzone napisał:

W moich stronach plony dużo gorsze plony pszenicy przeważnie 3-6t. Moja średnia z tego roku 5t rok temu 7.2t dwa lata temu 7.5t. Duże gospodarstwo z mojej okolicy pow. 300ha średnia z pszenicy 4.5t.

Można wiedzieć jaka lokalizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
4 godziny temu, leszek1000 napisał:

Liczę, że do 1900zł dobije. 

Skad taka nadzieja? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

na matifie na 100% dobije ale u nas jak dadzą 1700 to już będzie wielka łaska.., oczywiście nawozy kupujemy po cenach giełdowych + transport to samo tyczy się paliwa ale jak przychodzi do sprzedaży plonu to my opłacamy transport i jeszcze musimy sprzedawać taniej niż na giełdzie 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dużo ludzi magazynuje. A przy tej cenie, to owies na opał pójdzie. Po nowych roku się okaże. 

Z resztą już od września będzie wiadomo z jakim kierunku to pójdzie. Suszenie kukurydzy gazem będzie kosztować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
45 minut temu, Tigon napisał:

na matifie na 100% dobije ale u nas jak dadzą 1700 to już będzie wielka łaska.., 

Skad masz takie przekonanie? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Wiem że temat nie od tego ale ruch tu spory. Orientuje się ktoś może jakie są teraz ceny na silosy? Interesuje mnie coś ok 60t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
1 godzinę temu, krzysiek29 napisał:

Można wiedzieć jaka lokalizacja?

Dolnośląskie Legnica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
14 minut temu, Papkin napisał:

Wiem że temat nie od tego ale ruch tu spory. Orientuje się ktoś może jakie są teraz ceny na silosy? Interesuje mnie coś ok 60t

wejdż w internet na bin , lub inny silos jaki chcesz i wszystko znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
6 godzin temu, Andpol napisał:

Tylko kiedy to będzie? Ja obstawiam spadki.

Za rok cena może być bo w większości zasiewów ekologia będzie.

Z kukurydzą też nieciekawie się robi, w komentarzach można znaleźć info o kontraktach na 600zł mokrą🤦‍♂️ w realu wyjdzie pewnie tak jak gość  z agroloku mówił że po 400zł w żniwa będzie.

Screenshot_20220807-184708_Facebook.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

W tym roku 10t kukurydzy będzie ciężko osiągnąć przy najmniej u mnie łódzkie kukurydza ogólnie ładna ale kolba słaba ,uprawiam od 20lat i nie widziałem jeszcze tyle nie zapylonych kolb

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
20 minut temu, miwigos napisał:

wejdż w internet na bin , lub inny silos jaki chcesz i wszystko znajdziesz

Wszystko oprócz ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Skad masz takie przekonanie? 

Brak nawozów, zwiększenie wydobycia ropy poprawiło trochę perspektywy gospodarek zachodu i USA, susza, Chiny które rok temu kupowały zboże na potęgę wkrótce po paru miesiącach przerwy będą zwiększać import, coraz więcej mord na ziemi do wyżywienia, zielona polityka uni 

36 minut temu, tadi77 napisał:

W tym roku 10t kukurydzy będzie ciężko osiągnąć przy najmniej u mnie łódzkie kukurydza ogólnie ładna ale kolba słaba ,uprawiam od 20lat i nie widziałem jeszcze tyle nie zapylonych kolb

U nas kolby są ale bardzo małe ale skoro od 1 marca spadły u nas dwa deszcze to nie ma się co dziwić, takich opadów 1-5 była parę ale bez większego znaczenia

41 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Z kukurydzą może być hvjnia bo suszenie będzie kosztować astronomiczną kwote

U nas sama chyba dojdzie, bywały lata że kosił się 17-18%

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Czyli gnój kosili. 

Więcej mord do wykarmienia, więcej eco i wycofania s.a = cena. Trawa człowieka nie nakarmisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ja po żniwach wczoraj skończyłem słomę zwozić, od jutra obornik pod rzepak. A z plonów jestem zadowolony wyszło ponad średnią trzy letnią zarówno pszenica i rzepak tylko pszenżyto słabo ale to na 6 klasie i wypaliło. Kukurydza u nas jak marzenie 80 litrów wciągu tygodnia deszczu, teraz to tylko się boje że znów do koszenia będzie strasznie mokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj