Polecane posty

zetorr6441    365

W ubiegłym roku za keramik od agro płaciłem 2920 gdzie inne odmiany z innych firm było po 2000 z małym hakiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

dlatego nie ma co tego kupowac.......  to samp np findus z procam.  tez drozej niz inne odmiany gdzie indziej ...    w tym roku nie przeplacam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
12 minut temu, dlugin napisał:

Tak oczywiście u ruskich wszystko jest ponad stan .Pewnie te plony zbóż są tak poteżne jak ich armia 😂😂😂

Błogosławieni nieświadomi albowiem uwierzą w każą bzdurę.😆

Jak ruskie to na pewno bida i dziadostwo😀. Otóż nie  i  nie wiem na jakim ty świecie żyjesz. Rosja to najwiekszy eksporter pszenicy na świecie i trzeci najwiekszy producent. Masz link i dokształć się Kraje eksportujące pszenicę: najwięksi liderzy w produkcji zbóż na świecie, lista głównych producentów, światowy rynek uprawy i eksportu zbóż (desigusxpro.com)

Eksportują 30% pszenicy więcej od USA a produkują blisko 50% więcej od nich

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
15 minut temu, Ulman napisał:

Błogosławieni nieświadomi albowiem uwierzą w każą bzdurę.😆

Jak ruskie to na pewno bida i dziadostwo😀. Otóż nie  i  nie wiem na jakim ty świecie żyjesz. Rosja to najwiekszy eksporter pszenicy na świecie i trzeci najwiekszy producent. Masz link i dokształć się Kraje eksportujące pszenicę: najwięksi liderzy w produkcji zbóż na świecie, lista głównych producentów, światowy rynek uprawy i eksportu zbóż (desigusxpro.com)

Eksportują 30% pszenicy więcej od USA a produkują blisko 50% więcej od nich

Ja wiem na jakim ja świecie żyje ,Ty to chyba stary komuch jeszcze jesteś i wierzysz w potęgę ZSRR😂😂Nie musisz mi wklejać chyba że zrobiłeś to żeby samemu poczytać i się dokształcić.Chodzilo mi o to że jeszcze miesiąc temu ruscy trąbili że będą u nich rekordowe zbiory (chyba te zbiory liczyli z tym co za***rdolą banderowcom) a wczoraj już nagle że biory będą już dużo niższe i będą musieli ograniczyć export,także nie mądruj się 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Łykasz info jak indor kluchy i nie przetwarzasz tylko bezmyslnie powielasz.

Ruska potęga lub słabość nie ma tu nic do rzeczy a jak widze emocje przeszkadzają ci w trzeźwym oglądzie sytuacji. To że są największym eksporterem jest bezdyskusyjne i sprawia że mogą ustawić cały rynek tak jak im pasuje. Zależy im żeby grać na zwyżkę ceny więc opublikowali raport że mają niższe plony i blokują eksport. W obecnej sytuacji nikt z zewnątrz nie jest w stanie tego zweryfikować więc mogą napisać to co zechcą. Ogarniasz czy mam ci to rozrysować? 

Edytowano przez Ulman
  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
6 minut temu, Ulman napisał:

Łykasz info jak indor kluchy i nie przetwarzasz tylko bezmyslnie powielasz.

Ruska potęga lub słabość nie ma tu nic do rzeczy a jak widze emocje przeszkadzają ci w trzeźwym oglądzie sytuacji. To że są największym eksporterem jest bezdyskusyjne i sprawia że mogą ustawić cały rynek tak jak im pasuje. Zależy im żeby grać na zwyżkę ceny więc opublikowali raport że mają niższe plony i blokują eksport. W obecnej sytuacji nikt z zewnątrz nie jest w stanie tego zweryfikować więc mogą napisać to co zechcą. Ogarniasz czy mam ci to rozrysować? 

Ja ogarniam ,możesz swoim dzieciom coś porysować jak je masz .A jak nie to sąsiada też się ucieszą dzieci jak im porysujesz jak taki uzdolniony jesteś 😂😂😂To tak samo działa w dwie strony mogą napisać sobie że mają mega zbiory i tak zrobili niedawno i co łykenełeś to indorze ?😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Jakbyś ogarniał to nie musiałbyś robić głupkowatych wycieczek osobistych o dzieciach.

Nie wiem jakie maja zbiory bo tego nikt poza nimi nie wie ale oczywiste jest że grają na zwyżkę. Widziałeś kogoś kto chce drogo sprzedać i chwali się że ma dużo towaru i wysoki plon?🤣  

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

narazie to chyba zagreaniczne maszyny im sie psują a częsci brak i nie mają jak kosić i pewnie z transportem tez nie najlepiej , przynajmniej takiepowody ruscy podali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Uważasz że taki propagandowy twór podałby info o własnym niedomaganiuO.o To na kilometr zalatuje ściemą😆

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tak , gdzies czytałem ze mają problemy https://www.money.pl/gospodarka/kolejny-szantaz-rosji-najpierw-byl-gaz-a-teraz-mowia-o-zbozu-6798227922176512a.html   Patruszew mniejsze zbiory od zeszłorocznych tłumaczy warunkami pogodowymi, a konkretnie zimną wiosną. Ponadto wskazał trudności z dostawą obcych komponentów do sprzętu rolniczego, co wynika z sankcji nałożonych na Rosję za napaść na Ukrainę     

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Pszenica w Brodzicy u Jasiny 1300/1450 , W Mirczu u Wąsa 1330/1450, Elewar Zimno  najwyższa cena za konsumpcje  1500 + wat.

 

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Agri zawsze ma wysokie ceny , ale materiał dobrze zrobiony i odmiany dobre, ja sieje 105-120 kg /ha więc przeżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, dlugin napisał:

Ja wiem na jakim ja świecie żyje ,Ty to chyba stary komuch jeszcze jesteś i wierzysz w potęgę ZSRR😂😂Nie musisz mi wklejać chyba że zrobiłeś to żeby samemu poczytać i się dokształcić.Chodzilo mi o to że jeszcze miesiąc temu ruscy trąbili że będą u nich rekordowe zbiory (chyba te zbiory liczyli z tym co za***rdolą banderowcom) a wczoraj już nagle że biory będą już dużo niższe i będą musieli ograniczyć export,także nie mądruj się 😂😂

Te dużo niższe zbiory to całe 8 mln ton i to jeszcze jest stan na 5.08, przypominam że na dobre rozpoczynaja się żniwa w ok Uralu i tamtej części Syberii, na tą informację zareagował już przedstawiciel USA, który zarzucił podawanie nieprawdziwych danych dotyczących zbiorów aby wywołać zwyżkę cen zbóż, cena na obecną chwilę locco rosyjski port to ok 370$ pszenica z wszystkimi podatkami, przedstawiciel USA mógł chyba mówić prawdę bo ich giełda dalej zniżkowała na pszenicy, a powinno być dokładnie odwrotnie gdyby faktycznie był tak dramatyczny spadek zbiorów w Rosji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
17 godzin temu, ws71 napisał:

Wdziałeś umowy czy tylko przyjęcie i gadka o 8zł , u nas na początku było 5 zł  ale sie zmyło jak przyszło do podpisania konkretnej umowy [ogólne koszty manipulacyjne te 0,03%]

Nikt nic nie podpisuje ,zawozisz dostajasz kwit dostawy mówisz że w depozyt jak sprzedajesz jedziesz z kwitemi rozliczają , tak jest od kiku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Grain harvesting more than 40% completed in Ukraine

As of August 4, Ukrainian farmers harvested grains and pulses throughout 4.8 mln ha or 41% of a plan, the Ministry of Agrarian Policy informed. Production volume reached 17.5 mln tonnes with an average yield of 3.64 t/ha.

Particularly, farmers have harvested:

3.5 mln ha of wheat, crop reached 12.6 mln tonnes so far with yield of 3.6 t/ha;

1.3 mln ha of barley (4.4 mln tonnes, 3.38 t/ha);

101 thsd ha of peas (226 thsd tonnes, 2.24 t/ha).

Moreover, farmers have already reaped 2.5 mln tonnes of rapeseed throughout 929 thsd ha (79%).

Pytanie jakie mieli prognozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Mikua Mazowieckie zachód netto

żyto w większości skupów 1100, jest również 1050-1120 no chyba że konsumpcja to 1200-1230 było.

Ofertę na pszenżyto miałem po 1300 ale nie sprzedaje. Ten co nie sprzedał nic z 2021 musiał żyto (1100) i pszenżyto (1200) sprzedać tak z 80 ton bo nie miał gdzie sypać. Mówił że pszenżyto sypało około 10 T/ha, żyto 9, pszenica oz też 10 i tak mogło być bo zboże tęgie i zadbane u niego, zawsze obornika, wapna na full, nawozów i śor też nie żałował, w tym roku mu się opłaciło. U niektórych plon był 1 T/ha wiadomo na słabszej glebie.

U mnie pszenżyto oz około 7, pszenica oz 7 siana w listopadzie 4, jęczmień 5,5 żyto 4,2 na 5 - 6 kl, jara jeszcze nie skoszona.

Odnośnie taniego zboża z Ukrainy tu oferta pszenicy po 1800, rzepak 3800

https://www.olx.pl/d/oferta/pszenica-paszowa-z-ukrainy-duze-ilosci-CID757-IDQcH1E.html

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
7 godzin temu, zetorr6441 napisał:

W ubiegłym roku za keramik od agro płaciłem 2920 gdzie inne odmiany z innych firm było po 2000 z małym hakiem 

Jak Ci ten Keramik sypał na tle innych odmian  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Mialem keramika w tym roku na próbę na 1 ha. I wyszedł jakieś 8,5 tony, gdzie Kilimandżaro 8, a Euforia na dobrych kawałkach 8,5-9 na słabszym 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Jak Ci ten Keramik sypał na tle innych odmian  ?

Jeszcze stoi bo dopiero wczoraj wieczorem nadawał się do koszenia ale wolałem legnietego findusa wykosić co też się nie udało bo padła rosa a dzisiaj o 9 miał 16% a o 11  deszcz 

Jak sypnie poniżej 9t to aut i niechce o nim słyszeć bo jest po lucernie na oborniku + 170n + mikro i lucerna po każdym pokosie dostawała 15-20 m3 gnojowicy do tego 3-4kl bez mozaiki jak na innych polach i pH ok 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7
chwiolas napisał:

Jakieś 8,5 tony? "Jakieś"- Nowa jednostka wagi.....

Pierwsze przyczepy zważone,a że gęstości zbliżone więc tyle wychodzi. Co do kilograma nie podam 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj