Polecane posty

miwigos    3528
5 godzin temu, SAUTER napisał:

Jak 2500 to nowość to co powiecie o 3900?

Nie kupować jak są tańsze inne odmiany  i dobre

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem,poluje na używany mieszalnik do paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
2 godziny temu, chwiolas napisał:

Do Was też tak dzwonią za kukurydza i pszenica wczoraj i dziś??

W piątek dzwonił znajomy handlarz ,czy mam pszenicę ,a ja że mam po 1800 netto , on że za drogo chcę , a ja na to że banderowcy mają ponoć połowę taniej i niech tam jedzie.Trochę było śmiechu ,a z handlu nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincbr    23

Duzy rozstrzal cenowy jesli chodzi o ceny pszenicy pomiedzy regionami. W tej chwili Cedrob Rypin placi 1360 netto, wiec chyba tej pszenicy ukrainskiej nie ma poki co. Taki Cedrob jako pierwszy by ja mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

to, co w tej chwili może przyjechac z Ukrainy do nas, trudno nazwać pszenicą, dobry towar idzie na port już sprzedany dalej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Cedrob ma magazyny i paszarnię nie tylko w Rypinie. Mają pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
39 minut temu, SAUTER napisał:

Wiem,poluje na używany mieszalnik do paszy.

Mam 1,5t za 4tys Moj numer 791209802 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincbr    23
18 minut temu, PanAres napisał:

Cedrob ma magazyny i paszarnię nie tylko w Rypinie. Mają pszenicę.

 No o to mi chodzi wlasnie. Skoro maja pszenice a i tak placa 1360 tzn ze wcale tej Ukrainskiej nie ma. Bo raczej nie kupowaliby w tej cenie od rolnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

Rząd Słowenii ogłosił że wykupi całą produkcję pszenicy od rolników, żeby zabezpieczyć towar na krajowe potrzeby.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, read napisał:

Mam 1,5t za 4tys Moj numer 791209802 

Za duży.0,5 tony mnie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
2 godziny temu, jahooo napisał:

to, co w tej chwili może przyjechac z Ukrainy do nas, trudno nazwać pszenicą, dobry towar idzie na port już sprzedany dalej.

Oj nie byłbym taki pewien. Kilka dni wstecz byłem na przejściu Hrebenne  - Rawa ruska. Blisko 10 km tirów, 95% ukraińskie rejestracje. Na Orlenie pogadałem z kierowcami. Wożą pszenice w bagach i rozładowują się do 100km od granicy. Do portu nie jezdza prawie wcale bo to wyprawa na prawie tydzień i musi być łódka do transportu a jest ich za mało do dyspozycji. Prawie nie biorą ładunków powrotnych bo tak jest szybciej. Po pierwsze nie muszą gdzieś jeździć i się ładować, po drugie nie ma papierów dla celników, sprawdzania ładunku, clenia itp.

Tak więc jeżdżą w kółko przez granicę  i z powrotem i zwożą nam duże ilości pszenicy. W powiatach Tomaszowskim , Hrubieszowskim i Zamojskim każdy to wie o ile ma jakikolwiek kontakt z rzeczywistością.

2 godziny temu, marcincbr napisał:

 No o to mi chodzi wlasnie. Skoro maja pszenice a i tak placa 1360 tzn ze wcale tej Ukrainskiej nie ma. Bo raczej nie kupowaliby w tej cenie od rolnikow

Spory producent mi mówił że maja limity na zakupy. Także jest cena i po niej kupują ale to tworzenie pozorów żeby się nikt nie przypieprzył.  To info słyszałem od kilku osób więc chyba coś w tym jest. Słyszałem też że maja limit zakupowy 1 tys ton na tydzień ale to tylko z jednego źródła.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

Był okres, gdy na potęgę upakowywano rzepak i kukurydzę z Ukrainy po prywatnych magazynach. Teraz widzę sporo aut  Cedrob czy Wipasz  z towarem, nie wiem, co wożą. W każdym razie bonanza na ukraińskim zbożu nie będzie trwać wiecznie, a jak się rolnicy wk....., to takie zboże w binie doskonale się pali, z tego co słyszałem, zwłaszcza jak się wrzuci kilka granatów fosforowych produkcji UA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
2 godziny temu, marcincbr napisał:

 No o to mi chodzi wlasnie. Skoro maja pszenice a i tak placa 1360 tzn ze wcale tej Ukrainskiej nie ma. Bo raczej nie kupowaliby w tej cenie od rolnikow

Właśnie ciągną z UA, tylko Rypin jest najdalej od granicy i tam się najmniej opłaca.

Wiecie jak trudno teraz zorganizować transport samochodowy i jakie są jego ceny, kosmos.

 

Nie wiem co kupić, pszenicę bo zdrożeje, węgiel na zimę, czy cukier bo ten ostatni ma podobno ostro do góry podskoczyć.

edit: I nawozy by się przydało🤭

Edytowano przez PanAres
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
3 godziny temu, SAUTER napisał:

Wiem,poluje na używany mieszalnik do paszy.

A skąd jesteś bo mam.

Teraz doczytałem, też mam 1,5 tony

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

już sami nie wiecie co pisać  !!!!!  

jest nadzieja na koniec wojny / pszenice po 800  / saletre po 6000 

soja 300 + by na to również wskazywała  i baryłka poniżej 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

"Pszczoły dadzą woły i zjedzą woły"

14 minut temu, jaco512 napisał:

dziś brałem cukier, cena 4,5-5,5 w lokalnych sklepach

kup dziś tira cukru, a za tydzień będziesz bogaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj