Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    4989

1590-1620 netto początkiem tygodnia pszenica była, POS.

Panowie którzy mają chęć porozmawiać o polityce, Ukrainkach itp. wypraszam do właściwych tematów. Tu polecą punkty

• Like 4

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

QuQurydza    18

India Bans Wheat Exports in Growing Wave of Food Protectionism

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-05-14/india-says-wheat-exports-prohibited-with-immediate-effect

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28450350,indie-zakazuja-eksportu-pszenicy-natychmiast-to-drugi-najwiekszy.html#do_t=30&do_g=8&do_s=A&do_w=52&do_v=476&do_st=RS&do_sid=604&do_a=604&s=BoxBizImg3&do_upid=476_ti&do_utid=28450350&do_uvid=1652511965392

Inflacja się nakręca. Pewnie to nie koniec kolejnych złych informacji. Aż strach myśleć co się będzie działo z cenami pszenicy.

Edytowano przez QuQurydza

Zdzinio    227

Indie niby wstrzymały sprzedaż ale jeżdżą i szukają kupca. Pogubiłem się.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlus224    2576

Lubelskie kozak 1551zl brutto(spadek o 54zl) , Kowalczyk do przedwczoraj 1580zl(następna aktualizacja we wtorek) ,Walenciuk również , Rafalscy 1550zl.

GABBER85    116

bedzie pszenica po 2200  na jesien, ogolnie zboza słabe, ludzie kroili na nawozie  w naszych i okolicach MŁP, a jeszcze nie wiadomo co z pogodą...

• Like 2

>>>>>> 

mds212    978

może u was. u nas nikt mądry nie oszczędzał na nawozie.

jarecki    2906

amatorskie uprawy są okrojone z azotu , jesli sie jedzie samochodem to tego nie widać ale wystarczy się zatrzymać i przyjrzeć łany przerzedzone .

• Like 1

boogie7    63
Bartek933 napisał:

1590-1620 netto początkiem tygodnia pszenica była, POS.

Panowie którzy mają chęć porozmawiać o polityce, Ukrainkach itp. wypraszam do właściwych tematów. Tu polecą punkty

Może byś Pan zajrzał też w temat cen nawozów 🤔

Wicherek    766

Co roku pszenica jest droga w Czerwcu i Lipcu ale nam , chłopom się tego nie mówi , mafia skupowa już teraz obniża ceny żeby ponownie orżnąć chłopów przed żniwami , trzeba ich przestraszyć i niech szybko przywożą resztki pszenicy !  kto może sobie pozwolić niech spokojnie czeka do Lipca , ja w tym roku wolę mieć towar a nie pieniądze !

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-indie-zakazuja-eksportu-pszenicy-to-tylko-poglebi-obecny-kry,nId,6024484

HF86    4895
4 godziny temu, GABBER85 napisał:

bedzie pszenica po 2200  na jesien, ogolnie zboza słabe, ludzie kroili na nawozie  w naszych i okolicach MŁP, a jeszcze nie wiadomo co z pogodą...

kroili to u nas sztuczne ale naturalny w opór. mnóstwo traw na gruntach poszło pod pług. przy tych cenach ziarka szkoda bawić się w trawy i hodowlę. 

jan88    97

tu nikt nie kontraktuje na żniwa tylko wszyscy stawiają magazyny i silosy 

• Like 2

danielursus3p    4526
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Co roku pszenica jest droga w Czerwcu i Lipcu ale nam , chłopom się tego nie mówi , mafia skupowa już teraz obniża ceny żeby ponownie orżnąć chłopów przed żniwami , trzeba ich przestraszyć i niech szybko przywożą resztki pszenicy !  kto może sobie pozwolić niech spokojnie czeka do Lipca , ja w tym roku wolę mieć towar a nie pieniądze !

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-indie-zakazuja-eksportu-pszenicy-to-tylko-poglebi-obecny-kry,nId,6024484

Sprzedałeś choć z raz te zbiory? 😃

• Haha 2

jan88    97

ma duże magazyny to po co sprzedawać jak cały czas drożeje? przecież to czysty zysk bez roboty , sprzeda jak będzie mu kasa potrzebna 

• Like 1

pawlus224    2576

Nie boicie się , że zalęgną się wolki ? 

Czym to później "zagazować" ?

dlugin    73
3 minuty temu, pawlus224 napisał:

Nie boicie się , że zalęgną się wolki ? 

Czym to później "zagazować" ?

A wolki z czego się lęgną ? Nikt o zdrowym rozumie nie sypie takiego towaru na magazyn 

6 godzin temu, dlugin napisał:

A wolki z czego się lęgną ? Nikt o zdrowym rozumie nie sypie takiego towaru na magazyn 

Jakiego towaru wyjaśnij ? Właśnie jak to jest z tym robakiem ? Jak długo pszenica może leżeć ?

• Like 1

Damianek20    320
12 godzin temu, AdamKutno napisał:

To akurat prawda, hodowla miała sens, gdy pszenica była po 650, a rzepak po 1350...

Tylko że wtedy mleko czy opasy też były tańsze. Ogólnie hodowla to tak średnio się opłaca jak masz sprzęt i warunki kupione jeszcze sporo wcześniej to tam jako tako a dziś od nowa wystartować to chyba lepiej dać sobie siana

Wicherek    766
10 godzin temu, danielursus3p napisał:

Sprzedałeś choć z raz te zbiory? 😃

BUDUJCIE MAGAZYNY  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Like 1
  • Haha 1

Damianek20    320

Po co skoro można oddać w depozyt 3 zł na miesiąc , a poza tym i tak teraz nas wydymali skupy na cenie a mimo to ludzie wiozą . Jak poli będzie po 4+ saletra to samo a zboże max po 1600 to zobaczymy czy te magazyny aż takie będą potrzebne. Sucho jak diabli robiłem pod kukurydzę to pług można urwać tak ciężko. Znając życie to będzie padać jak będzie trzeba zbierać zboże .

• Like 1

jacek1296    696

Wczoraj gadałem ze znajomym handlarzem. Nie liczy na wielkie zakupy w żniwa, po pierwsze brak deszczu, po drugie w tym roku była zbyt wielka różnica w cenie w żniwa i choćby obecnie. Sprzeda tylko ten, co musi. Ci co byli wygodni w żniwa raczej też nie przywiozą. Kontrakt na nowe zbiory w same żniwa 1800. Obecna cena u niego 1700.

• Like 1
  • Thanks 1

W piątek kierowca mówił ze zawoził pszenice do młyna pzz kraków Niepołomice i dali 1600 brutto za konsumpcje a ja sprzedałem paszową po 1660 brutto  w żniwa spadnie pewnie do 1000 zł lub taniej , jak zaczną zwozić z Ukrainy to zaraz stanieje bo rząd bardziej dba o Ukraińców jak o swój kraj         

• Like 1

Agrest    15719

A ja grubo się zastanawiam czy to wrzesień nie będzie najlepszym momentem na sprzedaż .

Tak czy siak pewnie w połowie lipca będziemy mądrzejsi. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 

• Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj