Polecane posty

Marcin34    141

Już przesadzają gaz im dają cla znasza ropę dali a my co mamy zginąć z głodu niech dadzą nam nawoz za darmo skoro wszystko dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
13 godzin temu, Damianek20 napisał:

Czyli jutro albo w poniedziałek będą obniżać cenę . Polifoska 3800 a zboże na wschodzie od 1500-1700 brutto

Jeszcze nie zdążyli podnieść , żeby mieć z czego obniżać ...

 

No ale pretekst jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
3 godziny temu, Kierownik napisał:

cła zniesione dla zboża z Ukrainy więc pewnie spadnie mocno w dół ;)

na torach ruch zdwojony wagony same zbożówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Oj będą cwaniaki płakać za zbozem i płacić  jak ruscy popalą to co urosnie, oni się nie będą patrzeć czyje to jest.. groźby atomowe nie pomagają to wywołanie głodu może pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to w tedy im duduś wyślę to co w skupie interwencyjnym za grosze kupi bo zakaz exportu i po ptokach. rolnik podskoczy, to się wkuwiony naród wyśle bo wszystko drogo przez pazernych rolników, a my im dotacji tyle daliśmy 😂

szach mat proszę państwa 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

Jak zaraz zacznie się kontrakt wrześniowy to przewidujecie zwyżki? (Chociażby na giełdach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
1 godzinę temu, pawlus224 napisał:

Jeszcze nie zdążyli podnieść , żeby mieć z czego obniżać ...

 

No ale pretekst jest.

W Mołodiatyczach juz obniżył na 1580 brutto pasza. Zawiozłem do rotexu to po 1600 brutto. Spróbuję następnym razem do jansz pol .

SAVE_20220430_112343.jpg

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Opolskie baborow już pociąg jest z ukraińska pszenica max cena 1630 netto i zaczynają wymyślać . Biochem wogle niechce pszenicy poniżej 72gestosci  a u nas trochę ludzi taka ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
7 godzin temu, HF86 napisał:

to w tedy im duduś wyślę to co w skupie interwencyjnym za grosze kupi bo zakaz exportu i po ptokach. rolnik podskoczy, to się wkuwiony naród wyśle bo wszystko drogo przez pazernych rolników, a my im dotacji tyle daliśmy 😂

szach mat proszę państwa 😉

Dobrze, że mam gdzie trzymać, teraz jeszcze starą co została dobrze sprzedać i nową mogę i 2 lata trzymać bo za półdarmo nie oddam.. rzepak się drogo sprzeda na jesieni to nie będzie trzeba tak kaski mocno, trochę kuku i rok sie zamknie

4 godziny temu, Navara1988 napisał:

Opolskie baborow już pociąg jest z ukraińska pszenica max cena 1630 netto i zaczynają wymyślać . Biochem wogle niechce pszenicy poniżej 72gestosci  a u nas trochę ludzi taka ma

Czemu siejecie panikę, pszenica tylko jedzie..  nikt tej pszenicy tutaj nie zakupił, jeśli już to zarobią na magazynach i tyle. Ale powód do straszenia jest 

Edytowano przez skywalker89
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Młyn dostał próbki ukraińskiej pszenicy , białka brak, nie nadaje się na mąke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

 

Czemu siejecie panikę, pszenica tylko jedzie..  nikt tej pszenicy tutaj nie zakupił, jeśli już to zarobią na magazynach i tyle. Ale powód do straszenia jest 

Bo bedzie tanio jak zwykle. A jakosciowo bedziem jesc... niech każdy se dopowie

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
18 minut temu, V12 napisał:

Bo bedzie tanio jak zwykle. A jakosciowo bedziem jesc... niech każdy se dopowie

Nie będzie tanio, wojna, presją mniejszych zbiorów czy w ua czy na świecie, covid jeszcze nie powiedział ostatniego słowa, będą jeszcze szukac pszenicy tak jak rzepaku w tamtym roku na wiosnę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W stosunku do kosztów produkcji musiało  by przekroczyć 2 z przodu a najlepiej 2.5 

na ta chwile nie ma widoków na 2 z przodu i do jesieni pewnie jej nie zobaczymy .

Dodam że przechowywanie ziarna to tez koszt i problem wielu mniejszych ktorzy najbardzie dostaja w dupe .

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Dobrze, że mam gdzie trzymać, teraz jeszcze starą co została dobrze sprzedać i nową mogę i 2 lata trzymać bo za półdarmo nie oddam.. rzepak się drogo sprzeda na jesieni to nie będzie trzeba tak kaski mocno, trochę kuku i rok sie zamknie

Czemu siejecie panikę, pszenica tylko jedzie..  nikt tej pszenicy tutaj nie zakupił, jeśli już to zarobią na magazynach i tyle. Ale powód do straszenia jest 

Wiesz gdzie jedzie ta pszenica z wagonów? Do paszarni w Baborowie ekoplon . A do Śląska są szeroki tory i kuku już jest dostępna ukraińska za 1300 złotych. Agro as Grodków zasypani pszenica nie kupuja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Putin ogłosi powszechną mobilizację? Ministerstwo Obrony Ukrainy reaguje . 

To nie koniec wojny to była rozgrzewka przed prawdziwą wojną .

Cena pszenicy dopiero będzie kosztować jak się Rus ruszy z konkretną armią i nie odpuści .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
1 godzinę temu, AdamKutno napisał:

Miwigos, sprzedajesz pszenicę czy jeszcze czekasz?

Czekam , ale ze 100 ton pomału by trzeba sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    43
1 godzinę temu, Navara1988 napisał:

Wiesz gdzie jedzie ta pszenica z wagonów? Do paszarni w Baborowie ekoplon . A do Śląska są szeroki tory i kuku już jest dostępna ukraińska za 1300 złotych. Agro as Grodków zasypani pszenica nie kupuja. 

AgroAs nie kupuje pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
2 godziny temu, V12 napisał:

W stosunku do kosztów produkcji musiało  by przekroczyć 2 z przodu a najlepiej 2.5 

na ta chwile nie ma widoków na 2 z przodu i do jesieni pewnie jej nie zobaczymy .

Dodam że przechowywanie ziarna to tez koszt i problem wielu mniejszych ktorzy najbardzie dostaja w dupe .

Może zostanę wyśmiany, ale huraoptymistą jeśli chodzi o ceny też nie jestem ale jeśli sprawdzi sie czarny scenariusz, że na ukrainie guzik zbiorą to za pszenice będą takie pieniądze jak teraz za rzepak.. wiecznie to trwało nie będzie, bo kto wie, może to co wincenciak myśli o sztucznej żywności będzie miało tu.miejsce wtedy.. 

W każdym bądź razie uważam, że jest realizowana krótkowzroczna pisowska polityka jeśli chodzi o skup zboża w tym momencie liczy się tu i teraz, a później będzie płacz że drogo. Jakoś w żniwa zzz były jakimś wyznacznikiem cen względem innych co nie wiedzieli czy płacić 650 czy 700 za pszenice to zzz wtedy jak trzeba było pszenicy to chyba wyszli z 850br. Tak teraz uważam że 2000 brutto za konsumpcyjną pszenice w takich zakładach byłoby bardzo zasadne w tym momencie, no ale po co martwić się na zapas.. To samo mamy z węglem czy gazem. Jeśli chodzi o nawozy to też jeszcze się pewnie zdziwimy.

Dzisiaj sialem kuku znajomym na kiszonkę..  dali tylko 50t obornika i 200kg saletrzaku, gdzie względem wcześniejszych lat była sól i dużo więcej azotu w moczniku. Nie znam się na tych tematach za mocno, ale myślę że będzie później zdziwko jeśli chodzi o plon. Bo nawóz drogi a gość im faktury nie chce wystawić bo od razu nie wzięli i nie dostaną doplaty.. 

Edytowano przez skywalker89
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97
Navara1988 napisał:

2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Dobrze, że mam gdzie trzymać, teraz jeszcze starą co została dobrze sprzedać i nową mogę i 2 lata trzymać bo za półdarmo nie oddam.. rzepak się drogo sprzeda na jesieni to nie będzie trzeba tak kaski mocno, trochę kuku i rok sie zamknie

Czemu siejecie panikę, pszenica tylko jedzie..  nikt tej pszenicy tutaj nie zakupił, jeśli już to zarobią na magazynach i tyle. Ale powód do straszenia jest 

Wiesz gdzie jedzie ta pszenica z wagonów? Do paszarni w Baborowie ekoplon . A do Śląska są szeroki tory i kuku już jest dostępna ukraińska za 1300 złotych. Agro as Grodków zasypani pszenica nie kupuja. 

z tego co mi wiadomo to ekoplon ładuje na wagony I jedzie do portu, teraz dużo mniej niż wcześniej bo większość pociągów pojechała na Ukrainę więc I ceny nie mają za ciekawej od dłuższego czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie możesz bys optymista łatwiej podobno  żyć w tym zjebanym czasie.

Mnie obchodzi tylko moj zysk, za dlugo juz robimy za darmo w stosunku do godzin i potu czoła jak by czysty zysk miał iśc w dól to jebał to pies i przynajmniej ja to rzuce w dzierżawe niech inni chobbysci sie martwia, bo żródło innego dochodu  sobie zapewniłem bo rolnictwo zawsze było niestabilne w strone niestety minusa

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj