Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik039    137
Dnia 27.06.2022 o 10:11, Andpol napisał:

 jeszcze przesiewa odsiewa i potrącenia robi

Mi tam nie robi odtrąceń

Slaby rok na pszenice w tym roku chyba będzie u mnie pszenica żółta bardziej niż rzepak 0 deszczu a po ponad 30 stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    126
11 godzin temu, Takeda napisał:

oj czasy że pszenica o takich parametrach była dużo droższa niż zwykła paszówa dawno minęły, tak samo jako dodatek do kiepskiego towaru mija się z celem, chyba że sprzedasz pośrednikowi, albo małemu elewatorowi

u mnie firma płaci obecnie 1700 pln, na nowe zbiory nikt nic nawet nie przebąkuje o cenniku, to już lepiej mieć groch bo to 2100

Kto tyle płaci za groch??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    890

A kto zezwolił na bezcłowy import zboża do UE ? wypadło mi z głowy....  Hmm? 

Jakbym miał firmę handlującą zbożem to bym też ciągnął z ukrainy aż by się tachograf palił...biznes to biznes.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7705

Ach ładnie zapychają silosy Ukraińską pszenicą magazynują ile się tylko da bo jest tania i będzie za***isty zyska na tym .

Tylko ile to będzie trwało czasu z Ukrainy dostarczanie tej pszenicy bo jak tak będzie to można zapomnieć o dobrej cenie .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1816
3 minuty temu, galan99 napisał:

Ach ładnie zapychają silosy Ukraińską pszenicą magazynują ile się tylko da bo jest tania i będzie za***isty zyska na tym .

Tylko ile to będzie trwało czasu z Ukrainy dostarczanie tej pszenicy bo jak tak będzie to można zapomnieć o dobrej cenie .

Zysk to będzie się liczył po sprzedaży. Narazie to są spekulacje co będzie. I pamiętaj jak liczysz że zarobisz to guzik zarobisz. Znam z własnego doświadczenia

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja nie wiem czego się burzycie chłopki. Cena powinna być na poziomie 900zl za pszenice. Dlaczego, dlatego że dostaliście dopłaty do nawozu. Środki do produkcji bez VAT. Ciągle wam mało. Jesteście tym najmniejszym trybikiem w całym procesie. Jak wam źle to czas zmienić pracę.

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9314

Rozlicz to na papierze, bo nie ogarniam dlaczego po 900 a nie po 500, napisz jakie koszty, ile tych dopłat i policz. Bo mnie wychodzi, że 1500 to z dopłatami, a 2 tys bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1192
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Ach ładnie zapychają silosy Ukraińską pszenicą magazynują ile się tylko da bo jest tania i będzie za***isty zyska na tym .

Tylko ile to będzie trwało czasu z Ukrainy dostarczanie tej pszenicy bo jak tak będzie to można zapomnieć o dobrej cenie .

 z tego co wiem to konsumpcji z UA słabo, ale kukurydza to w żniwa kukurydziane kto nie ma suszarni to raczej dołoży

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2043

🤔 a czy na wiosnę nie było tutaj kupa ludzi którzy mówili że przy 4-5 tys za nawóz i tak opłaci się go sypać . Nawet gwiazdy YouTube też kalkulowali i tak im wychodziło. 

Ostatnio Kowalczyk mówił że jest bardzo dobrze bo eksport rośnie i nic się złego nie dzieje. Ten rok stracony trzeba myśleć o odnowieniu produkcji. 

A na rozluźnienie tyłka kto jedzie na Sitno obejrzeć sprzęty krowy i gwiazdki z YouTube 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1699
3 godziny temu, piotr89 napisał:

Czy możecie do jasnej cholery pisać ceny! a nie wasze denne wywody i przemyślenia. 432 strony postów, z czego 400 to wpisy filozofów i spekulantów z Agrofoto.

Jakoś w Twoim poście ceny nie dostrzegam. Widzisz drzazgę a nie widzisz belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7705

Do jasnej można pisać ceny można i już się robi na mniejszych skupach pszenica 1000 zł brutto .

Silosy zasypują Ukraińską pszenicą .

Rzepak  był 5300 zł a teraz na sam zbiór może być już tylko 2500 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1192
3 godziny temu, piotr89 napisał:

Czy możecie do jasnej cholery pisać ceny! a nie wasze denne wywody i przemyślenia. 432 strony postów, z czego 400 to wpisy filozofów i spekulantów z Agrofoto.

Ceny to na skupie

nie wiem czy aktualne kukurydza 1500 sprzedana w kwietniu, jedno auto odebrane na drugie czekam do tej pory, zaliczka zapłacona na całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7705

Tylko przedstawiałem jak obecnie są ceny na ta chwilę /

A tu mi opowiadasz o pozytywnym myśleniu ja dalej mam nadzieję że po 1500 sprzedam może to będzie na wiosnę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    989

Na wschodzie na skupach pszenica cena jeszcze  1300 ,  jak się pytasz bo wiedzą ze już jej praktycznie niewiele kto ma i nie chcą na razie w ......ć i i wywoływać paniki , a na potęgę skupują ten szajs z Ukrainy o wiele  taniej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7705

Udrycze i inne mu podobne skupy maja cenę na pszenicę  paszową 1000 zł .

Dopychają Ukraińskiej dużo tańszej wiec nie wciskać kitu że jest inaczej na wschodzie .

30 minut temu, tommy66692 napisał:

Galan czy ty kiedykolwiek myślisz pozytywnie?

Myśleć to można i marzyć można .

Ukraina domy odbudowuje jeńcami się wymienili żniwa robią .

Rzepak był po 5300 zł szału ludzie dostali przeliczyli ile to w tym roku dostaną za rzepak 4 ton po 5300 zł a tu h*ja nie będzie tyle może 2500 tyś .

Wiec w durnia ludzi zrobili nawozy po 6 tyś i dalej kupujcie żeby się opłacało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

to nie normalna cena ale tez rolnicy nie oczekują  ze ona sie utrzyma na dłuzej , ja płaciłem saletre 2,9 tys  na kilka dni przed ogłoszeniem dopłat do nawozów , tak samo jak cena na przenice1,7-1,8 tys tez jest nie realna w dłuzej perspektywie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

Zostaliśmy poświęceni dla dobra większości oraz walki z inflacja, przetrwają tylko mądrzy gospodarze reszta etat na dział produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1996
11 minut temu, jahooo napisał:

a 6 tys za saletrę to normalna cena ?

Jak rolnik ma tyle zapłacić, to cena normalna. Ale 5 tysięcy złotych za rzepak dla rolnika to już spekulacja. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500
1 minutę temu, jarecki napisał:

to nie normalna cena ale tez rolnicy nie oczekują  ze ona sie utrzyma na dłuzej , ja płaciłem saletre 2,9 tys  na kilka dni przed ogłoszeniem dopłat do nawozów , tak samo jak cena na przenice1,7-1,8 tys tez jest nie realna w dłuzej perspektywie .

Czemu nie normalna skoro inflacja w 24 miesiące ma wynieść 25%? Po 1000 zł to pszenica była w 2010 a saletra po 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj