Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skywalker89    833
11 godzin temu, pabloooo napisał:

To że będzie brakować i będzie drogo każdy o tym wie, ale rozmawiam z różnymi firmami co handlują zbożami,  bo zostało ok 50%jeszcze do sprzedania i problem leży gdzie indziej,  która firma będzie miała tyle kapitału żeby zakupić tysiące ton pod kontrakt , kredytu nie wezmą na to bo widzicie co się z nimi dzieje .... Wicherek  podzieliłem się tą informacją żeby nie było,  że  ktoś coś wiedział nie powiedział,  kieruj się w myśl przysłowia że w każdej plotce jest ziarenko prawdy, masz swój rozum to wiesz co z taką informacją zrobić,  bo dla mnie od dłuższego czasu było zagwostka czemu ceny matif tak rozjechały się ostatnio z naszym rynkiem,  i chyba jest na to odpowiedź.  Zresztą zobaczymy co będzie,  u nas jak w ciągu tygodnia nie popada to nie będzie co zbierać 

 

Kredyty obrotowe tak źle nie wychodzą a na dużych sumach na pewno mają lepsze warunki, a tako kredyt to się na bieżąco spłaca cały czas więc nie gadaj głupot 

10 godzin temu, jj napisał:

Ja dodam swoje 3grosze wzrost stóp procentowych i cała walka z inflacją powoduje odpływ kapitału z giełd czyli mniejsze spekulacje a co będzie trudno powiedzieć równie dobrze może być 800 za pszenice też bo dzisiaj nie ma nic pewnego 

Tak, kapitał będzie odpływał ale właśnie w kierunku produktów zywnosciowych czyli zboża, rzepak.. nie trzeba być expertem żeby to wiedzieć. 

15 minut temu, mysza103 napisał:

Już u nas było pisane tu na forum że przy tych cenach nawozów zboża nie będzie . Nie wiem jak w waszych stronach , ale u mnie zboża jak na tą chwilę , to widać że są odżywione azotem lepiej niż w tamtym roku , i jak się jezdzi po okolicy , to też raczej takiej biedy nie ma jaka miała być , czytając to forum w styczniu , lutym czy marcu . Tak że spokojnie , pożyjemy , zobaczymy . Tylko wody jak na razie i zboża piękne

IMG_20220507_154935.jpg

Co zadbane to zadbane, ale to co bidnie dostało czy też nie dostało, to teraz po deszczach na lepszych stanowiskach może jakotako wygląda, ale później nie rokuje rekordów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060

U mnie wczoraj spadło 5 l na m , a dzisiaj  już sucho

12 minut temu, jacek1296 napisał:

"Tylko wody", a to najważniejszy składnik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
21 minut temu, mysza103 napisał:

Już u nas było pisane tu na forum że przy tych cenach nawozów zboża nie będzie . Nie wiem jak w waszych stronach , ale u mnie zboża jak na tą chwilę , to widać że są odżywione azotem lepiej niż w tamtym roku , i jak się jezdzi po okolicy , to też raczej takiej biedy nie ma jaka miała być , czytając to forum w styczniu , lutym czy marcu . Tak że spokojnie , pożyjemy , zobaczymy . Tylko wody jak na razie i zboża piękne

IMG_20220507_154935.jpg

U nas zboża to niedługo uschną... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ładnie pada. co ja będę robił w następną zimę jak już te wszystkie ziarko sprzedam. toc byckow już praktycznie nie będzie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3876

Pójdziesz do jakiegoś obozu pracy zarobić na życie. Chyba że masz tyle hektarów że nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
6 minut temu, rino napisał:

U nas zboża to niedługo uschną... 

Być może i tak będzie , ale odniosłem się do tego ,że 3 miesiące temu na forum większość pisała że zboże będzie biedne bo nikt ziarnka nawozu nie posieje , a na chwile obecną widać że tak nie jest  . Co do warunków pogodowych to oczywiście wszystko przed nami , ale chodziło mi o ten nawóz który miał być nie wysiany wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Pójdziesz do jakiegoś obozu pracy zarobić na życie. Chyba że masz tyle hektarów że nie musisz.

nie muszę i nigdy nie musiałem. żyje tak żebym mógł, ale nie musiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Już u nas było pisane tu na forum że przy tych cenach nawozów zboża nie będzie . Nie wiem jak w waszych stronach , ale u mnie zboża jak na tą chwilę , to widać że są odżywione azotem lepiej niż w tamtym roku , i jak się jezdzi po okolicy , to też raczej takiej biedy nie ma jaka miała być , czytając to forum w styczniu , lutym czy marcu . Tak że spokojnie , pożyjemy , zobaczymy . Tylko wody jak na razie i zboża piękne

IMG_20220507_154935.jpg

na ten sezon to sporo ludzi kupiło jeszcze tanie nawozy w tamtym roku  wiec jako tako to wygląda. Ale ciekawe co będzie za rok jak przyjdzie nakupić npk po 4 czy 5 tyś i azotu po 5 czy 6 tys.

Jakoś nie widzę kupowania w takich cenach nawozów jak pszenica będzie kosztować 1500-1600 zł

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Jak przejdą te nawozówki  z 500 zł  to , Poli drożej mi nie wyjdzie niż w tym roku 2100 , a resztę to się będzie widziało

12 minut temu, robercikj100 napisał:

na ten sezon to sporo ludzi kupiło jeszcze tanie nawozy w tamtym roku  wiec jako tako to wygląda. Ale ciekawe co będzie za rok jak przyjdzie nakupić npk po 4 czy 5 tyś i azotu po 5 czy 6 tys.

Jakoś nie widzę kupowania w takich cenach nawozów jak pszenica będzie kosztować 1500-1600 zł

No i do tego musi być jeszcze teraz plon , bo wszystko weźmie w łeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
34 minuty temu, mysza103 napisał:

Jak przejdą te nawozówki  z 500 zł  to , Poli drożej mi nie wyjdzie niż w tym roku 2100 , a resztę to się będzie widziało

 

Dopłaty będą tylko tak naprawdę to jeszcze niewiadomo ile wszystko zależy od ilości złożonych wniosków  Kiedyś do motylkowych miało być 1200zł a dali 670zł 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Walka trwa na tym forum i wyliczenia, poczekajcie aż przyjdzie bo te pedały z rządu w tv gadają jedno a robią drugie. Ten rok jeszcze tylko ciekawe jak kupi się Poli po 4 tys a zboże sprzeda po 1000 - 1200 bo od j**anych Ukraińców ciągną, wtedy dopiero będzie lament .

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
9 godzin temu, mysza103 napisał:

Jak przejdą te nawozówki  z 500 zł  to , Poli drożej mi nie wyjdzie niż w tym roku 2100 , a resztę to się będzie widziało

No i do tego musi być jeszcze teraz plon , bo wszystko weźmie w łeb

W moich okolicach widać kto dał nawozy kto nie, myślę że  połowę upraw nie dostała nic albo skromne dawki i blade mocno zboża. Krowiarze jak to jeden powiedział,,kupiłem odrobinkę i reszta sam obornik" niektórzy nawet z odchwaszczania rezygnują, sąsiad stwierdził że jak bez nawozu nie urośnie to talerzówką będzie kosił, świnie skasował po świętach bo ceny nie było, ostatnią maciorę mu woziłem po 1,5zł z kg wziął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
11 godzin temu, jacek1296 napisał:

"Tylko wody", a to najważniejszy składnik.

Właśnie   woda  - a   tu w   marcu  0  kwiecień  15mm w trzech  podejściach  maj  1,5mm   w dwóch  opadach.  

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Napisano (edytowany)

To tak jak u mnie.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
9 minut temu, Szymi40 napisał:

Właśnie   woda  - a   tu w   marcu  0  kwiecień  15mm w trzech  podejściach  maj  1,5mm   w dwóch  opadach.  

U nas nawet tyle nie spadło suma z 3 miesięcy to ok 3 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
58 minut temu, Damianek20 napisał:

Walka trwa na tym forum i wyliczenia, poczekajcie aż przyjdzie bo te pedały z rządu w tv gadają jedno a robią drugie. Ten rok jeszcze tylko ciekawe jak kupi się Poli po 4 tys a zboże sprzeda po 1000 - 1200 bo od j**anych Ukraińców ciągną, wtedy dopiero będzie lament .

Wybory się zbliżają i nie mogą tak oszukać rolników bo to będzie ich koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
25 minut temu, rino napisał:

U nas nawet tyle nie spadło suma z 3 miesięcy to ok 3 mm

I jak tam u was na polu wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
Dnia 6.05.2022 o 22:06, pabloooo napisał:

Dzisiaj dostałem  takie info , że bardzo dużo zboża idzie teraz z Ukrainy, ratują co tylko mogą przed ruskimi, a co za tym idzie , że jak w tym tempie nadal będzie tak szlo,  to w zniwa nie będzie gdzie sypac.  Info od osoby piastującej wysokie stanowisko w naszym kraju. I teraz mam mentlik w głowie co robić....

W Brodach k Zamościa jest w ciul kukurydzy ze Wschodu  ,pszenicy raczej nie ma

Reszta  pszenicy sprzedana po 1530 netto i na razie koniec nerwówki czy spadnie czy wzrośnie

granica pow lubelskiego i biłgorajskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
26 minut temu, rino napisał:

U nas nawet tyle nie spadło suma z 3 miesięcy to ok 3 mm

To gdzie Ty mieszkasz? Na Atacamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

W moich okolicach widać kto dał nawozy kto nie, myślę że  połowę upraw nie dostała nic albo skromne dawki i blade mocno zboża. Krowiarze jak to jeden powiedział,,kupiłem odrobinkę i reszta sam obornik" niektórzy nawet z odchwaszczania rezygnują, sąsiad stwierdził że jak bez nawozu nie urośnie to talerzówką będzie kosił, świnie skasował po świętach bo ceny nie było, ostatnią maciorę mu woziłem po 1,5zł z kg wziął. 

To w moich jest wręcz odwrotnie , ci co mieli zawsze ok , to i w tym roku tak mają , ale nawet ci co po innych latach mieli na tą chwilę słabo , to w tym roku widać że zboże jest nasączone azotem , choć część z tych pszenicy zaczyna powoli się robić jasna , ale jakaś podstawą do plonu na średnim poziomie już jest . Co do cen to sprzedałem w sobotę ostatnie zmiotki po 1600 brutto

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Wybory się zbliżają i nie mogą tak oszukać rolników bo to będzie ich koniec

Jak nie mogą? Oni już to zrobili

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Wybory się zbliżają i nie mogą tak oszukać rolników bo to będzie ich koniec

Ludzie są tak obsrani covidem i wojna że będą wp***dalać posne kartofle aby tylko rząd walczył z choroba i pomagał ukraincom

2 godziny temu, ksys napisał:

W Brodach k Zamościa jest w ciul kukurydzy ze Wschodu  ,pszenicy raczej nie ma

Reszta  pszenicy sprzedana po 1530 netto i na razie koniec nerwówki czy spadnie czy wzrośnie

granica pow lubelskiego i biłgorajskiego

A ten skup w Brodach po ile daje za pszenicę. Bo tam magazyny ma dość spore a zawsze pusto jak jadę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj