Polecane posty

danielursus3p    5231
26 minut temu, Karol6130 napisał:

Żyto we młynie 1700?

Prawda to Daniel? 

Nie wiem, nie mam towaru to się nie interesuje, ale jak po tyle jest to zaraz się znajdzie. 😅 jutro zadzwonię zapytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    840
2 godziny temu, ws71 napisał:

Skąd te dane skoro przy globalnej konsumpcji wszystkich zbóż ok 2,3mld t, sam zapas przed zbiorami dla pszenicy jest szacowany na ponad 600 mln a swiatowe zbiory pszenicy są szacowane na ponad 750mln t w tym sezonie to skąd ten 10 tyg termin, Cargill obecnie kupuje w Rosji pszenicę za 285€/t locco port, przebija ceną pozostałe rosyjskie firmy o 40€ na tonie[ do tego dochodzi cło 110$]

Ktoś wrzucał link...

https://smoglab.pl/swiat-ma-zapasy-pszenice-tylko-na-10-tygodni-putin-to-wykorzysta/

A to z cargilem to skąd te dane ??

Papier wszystko przyjmie, bo wiedzą że widmo głodu czy niedoborów sporo może namieszać na świecie, więc ja nie wierzę w te papierowe zapasy, tu jedna może sie wyłamała i zaczyna mówić prawdę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7503
8 minut temu, danielursus3p napisał:

Nie wiem, nie mam towaru to się nie interesuje, ale jak po tyle jest to zaraz się znajdzie. 😅 jutro zadzwonię zapytam 

Przed Orlenem w Ż... 

Chłop na wadze, na orlenie tak opowiadał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
6 minut temu, Karol6130 napisał:

Przed Orlenem w Ż... 

Chłop na wadze, na orlenie tak opowiadał 

Skończę papierki to pogadamy na pw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
59 minut temu, danielursus3p napisał:

Nie wiesz skąd? Mam pewne podejrzenia kto to mógł, chciałbym to potwierdzić. 

Nie dosłyszałem firmy tylko nazwisko Maci,,,,,,ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4128
4 godziny temu, mds212 napisał:

i skupy na takich głupich rolnikach kręcą kasę. Bo wiedzą że w żniwa i tak sprzeda zboże po cenie nawet bardzo niskiej bo wiedzą że chłop ma kredyty na gardle. Tak działa rynek jeżeli kupujący wie że sprzedający musi sprzedać to będzie ciągnął cenę w dół maksymalnie ile to możliwe.

Uczcie się Chłopy na własnych błędach !

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    246
59 minut temu, tadi77 napisał:

Nie dosłyszałem firmy tylko nazwisko Maci,,,,,,ek

To ten co się kłania nisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
6 minut temu, bizon1 napisał:

To ten co się kłania nisko?

Chyba tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1845
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Ktoś wrzucał link...

https://smoglab.pl/swiat-ma-zapasy-pszenice-tylko-na-10-tygodni-putin-to-wykorzysta/

A to z cargilem to skąd te dane ??

Papier wszystko przyjmie, bo wiedzą że widmo głodu czy niedoborów sporo może namieszać na świecie, więc ja nie wierzę w te papierowe zapasy, tu jedna może sie wyłamała i zaczyna mówić prawdę 

obraz.thumb.png.5cee12d64a666efae1aef246be14e5b9.pngPierwsza pozycja to Cagill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9275

I dają taką cenę- wyższą niż rynek, gdy na papierze są podobno taaaaaakie zapasy ? Chyba to jednak prawda, że zboża nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7633

Z Ukrainy nie będzie żadnej pszenicy do handlu .

Stan na dziś. Ukraina przegrywa tę wojnę .

Za każdym razem, kiedy wracam z Ukrainy do Polski, rozjeżdżają mi się rzeczywistości. Jedna rzeczywistość to ta z mediów, która każe mi wierzyć, że zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją jest kwestią czasu. Druga to ta, którą widzę na własne oczy w Donbasie. Wyjaśnię wam, dlaczego ta druga ma więcej wspólnego z prawdą.

Wojnę w Ukrainie relacjonuję od chwili jej wybuchu w 2014 r. Jej najgorętszą fazę zacząłem pokazywać i opisywać od jej pierwszego dnia, a w zasadzie jeszcze wcześniej. Do Kijowa przyjechałem dwa tygodnie przed nocą 24 lutego, kiedy Rosjanie przypuścili zmasowany atak. Dzień po dniu opowiadałem o narastającym napięciu, ale też narastającej wojnie informacyjnej pomiędzy oboma krajami, w której nie wiadomo było, co jest prawdą, a co kłamstwem.

Na tej wojnie prawda umarła na długo przed oddaniem pierwszego strzału. Nie dziwię się żadnej ze stron, że ubiła ją już na samym początku. Rosja od zawsze używała kłamstwa jako strategii porozumiewania się ze światem zewnętrznym, a od 1917 r. bolszewicy zaczęli stosować propagandę jako formę komunikacji ze społeczeństwem. Ukraińcy musieli po prostu dotrzymać im kroku, a że kraj od wieków lat znajdował się pod silnym wpływem Rosji, w sztuce kłamstwa okazali się uczniami, którzy w tej wojnie chwilami nawet przerastają profesorów.

PSZENICA BĘDZIE RUSKA A CO Z NIĄ ZROBI ? .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    840

Jak będzie widmo głodu na świecie to przestaną się Ukrainą przejmować czy każdym innym państwem i putin o tym wie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231
9 minut temu, galan99 napisał:

Z Ukrainy nie będzie żadnej pszenicy do handlu .

Stan na dziś. Ukraina przegrywa tę wojnę .

Za każdym razem, kiedy wracam z Ukrainy do Polski, rozjeżdżają mi się rzeczywistości. Jedna rzeczywistość to ta z mediów, która każe mi wierzyć, że zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją jest kwestią czasu. Druga to ta, którą widzę na własne oczy w Donbasie. Wyjaśnię wam, dlaczego ta druga ma więcej wspólnego z prawdą.

Wojnę w Ukrainie relacjonuję od chwili jej wybuchu w 2014 r. Jej najgorętszą fazę zacząłem pokazywać i opisywać od jej pierwszego dnia, a w zasadzie jeszcze wcześniej. Do Kijowa przyjechałem dwa tygodnie przed nocą 24 lutego, kiedy Rosjanie przypuścili zmasowany atak. Dzień po dniu opowiadałem o narastającym napięciu, ale też narastającej wojnie informacyjnej pomiędzy oboma krajami, w której nie wiadomo było, co jest prawdą, a co kłamstwem.

 

Gdzie ty byłeś? w Donbasie? chyba we śnie.   xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3914

Bo Kijów to prawdziwa Ukraina. Donbas niekoniecznie. Po drugie ruscy mają ludzi mnogo, ukraińcy nie. Po trzecie mimo ogromnej ilości sprzętu ukraińcy muszą się go nauczyć obsługiwać. Po czwarte ruscy zmienili taktyke na tą z II wojny- równają z ziemią, wjeżdżają gwałco i mordują pozostałych. Po piąte to artykuł z Onetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, tadi77 napisał:

Nie dosłyszałem firmy tylko nazwisko Maci,,,,,,ek

To o kim innym myślałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7633
1 minutę temu, Krzysztof81 napisał:

Bo Kijów to prawdziwa Ukraina. Donbas niekoniecznie. Po drugie ruscy mają ludzi mnogo, ukraińcy nie. Po trzecie mimo ogromnej ilości sprzętu ukraińcy muszą się go nauczyć obsługiwać. Po czwarte ruscy zmienili taktyke na tą z II wojny- równają z ziemią, wjeżdżają gwałco i mordują pozostałych. Po piąte to artykuł z Onetu.

Wojna dopiero się rozkręca na dobre Ruskie wyłażą wszędzie tak opisują Ukraińcy .

Ukraińcy są już zmęczeni walką .

To co wieje tej pszenicy  to tyle będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231

Rusek już Ukrainy nie weźmie. A wy zamiast martwić się o ludzi, to byle tylko pszenica droga była, to takie z was chrześcijany?

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3914
4 minuty temu, Desperado napisał:

Rusek już Ukrainy nie weźmie. A wy zamiast martwić się o ludzi, to byle tylko pszenica droga była, to takie z was chrześcijany?

Też tak myśle. Ukraińcy muszą wyszkolić rezerwy i odbiją zajęte tereny. Rusek zdaje sobie z tego sprawe i nie może dać im okrzepnąć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
15 minut temu, Desperado napisał:

Rusek już Ukrainy nie weźmie. A wy zamiast martwić się o ludzi, to byle tylko pszenica droga była, to takie z was chrześcijany?

Gadać pomóc  każdy może jadź na ua i nadstaw drugi policzek jak żeś taki chrześcijanin  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
5 godzin temu, PAN88 napisał:

Nie bądź taki do przodu. Byłem świadkiem sytuacji gdzie rolnik powiedział że za ziemniak chce 10 zł za 15stke a handlarz powiedział że za 9 mu przywiezie ile ton chce i rolnik się wycofał z zarobku🤣

Bo psychikę miał za słaba 🤣

comment_5HkYgle1OWxhRCb7YpsiahwA7yf1HvfL,w1200h627f.jpg

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1789
2 godziny temu, danielursus3p napisał:

Skończę papierki to pogadamy na pw. 

Dzisiaj przejeżdżałem przez Stoczek to za bardzo nie chce brać. Przewożą zboże z Łukowa bo tam podobno robią miejsce na ukraińską pszenicę ile w tym prawdy to nwm.

I jeszcze jedna rzecz która mnie wczoraj wkurzyła na rozładunku w porcie- kolejka Polskich samochód a oni upowców bez kolejki wpuszczają na port😱👿👿

4 minuty temu, pawlus224 napisał:

Bo psychikę miał za słaba 🤣

comment_5HkYgle1OWxhRCb7YpsiahwA7yf1HvfL,w1200h627f.jpg

Jeśli jesteś jak ten bohater to uważaj bo źle skończysz jak i on po spotkaniu z Fredem 🤣😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
Przed chwilą, PAN88 napisał:

Dzisiaj przejeżdżałem przez Stoczek to za bardzo nie chce brać. Przewożą zboże z Łukowa bo tam podobno robią miejsce na ukraińską pszenicę ile w tym prawdy to nwm.

I jeszcze jedna rzecz która mnie wczoraj wkurzyła na rozładunku w porcie- kolejka Polskich samochód a oni upowców bez kolejki wpuszczają na port😱👿👿

To może coś w tym być. W niedzielę byłem na myjni autem w stoczku, jak nigdy ruch jak skurwesyn ciężarówek ów pana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3914
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Jak będzie widmo głodu na świecie to przestaną się Ukrainą przejmować czy każdym innym państwem i putin o tym wie

Głodu na świecie nie będzie. Ludzie bez przesady. Spójrzcie na mape świata i ile % z tego stanowi ukraina. Popadacie w jakieś paranoje. Litości. Jak Uraina była w ZSRR nikt nie wywoził stamtąd zboża na zachód i jakoś głodu nie było. Martwić to się mogą co najwyżej bambusy, którym ONZ przywoził mąke za free. Teraz będą musieli końcu zakasać rękawy i sami coś uprawiać. Kozojebcy to kupią i tak zboże za petrodolary z UE.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj