Polecane posty

galan99    7552
Napisano (edytowany)

Rekordowych zbiorów pszenicy nie będzie na świecie ani Ameryce i Australii wiec cena będzie rosła .

Tak jak już powiadałem nasi będą mogli pszenicę z Ukrainy tylko powąchać jak będzie jeszcze co . Ukraina może nie zbierać ? .

 

Świat ma pszenicę tylko na 10 tygodni? Putin to wykorzysta

Sara Menker, szefowa firmy analitycznej Gro Intelligence, ostrzegła Narody Zjednoczone, że świat ma aktualnie zapasy pszenicy, które wystarczą zaledwie na 10 tygodni. Tak źle nie było od wielu lat. A może być jeszcze gorzej. Winnymi są Władimir Putin oraz zmiany klimatu.

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja Ci powiem, weź nie słuchaj takich wypowiedzi, skąd ktoś może wiedzieć ile kto ma zboża na magazynie? Przecież po żniwach nikt nie waży zboża tylko wysypuje na magazyn i zamyka. Inną kwestią jest że jak liczą że w Polsce na 1 ha przypada 4 t pszenicy i tak oni obliczają zapasy na rok to przecież to nie ma realnego odzwierciedlenia. Prosty przykład że teraz mam zboże ale cena mi nie pasuje i przetrzymam na przyszły sezon  zrobi tak 500 rolników po 5000 ton  i już ta rezerwa im ginie i nagle się robi brak towaru bo zginęło 2,5mln ton. Oni mogą jedynie szacować bo nie są w stanie realnie ocenić jaką ilością zboża obracają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Są wyliczenia z kilku lat wstecz i to co zebrała Agencja rolna w dopłatach i tak przewidują +/ - ileś % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Do tej pory było wszystko ukrywane ale prawda zawsze wyjdzie na jaw pszenicy  brakuje z roku na rok , jest mniej zbieranych a teraz wojna wywróciła wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to wróżenie z fusów jakie zapasy. produkcja swoją drogą, ale kto ile Użył w gospodarstwie to z czego te dane 🤔

15 lat wszystko w skórze szło, w tym roku ziarko na sprzedaż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Rekordowych zbiorów pszenicy nie będzie na świecie ani Ameryce i Australii wiec cena będzie rosła .

Tak jak już powiadałem nasi będą mogli pszenicę z Ukrainy tylko powąchać jak będzie jeszcze co . Ukraina może nie zbierać ? .

 

Świat ma pszenicę tylko na 10 tygodni? Putin to wykorzysta

Sara Menker, szefowa firmy analitycznej Gro Intelligence, ostrzegła Narody Zjednoczone, że świat ma aktualnie zapasy pszenicy, które wystarczą zaledwie na 10 tygodni. Tak źle nie było od wielu lat. A może być jeszcze gorzej. Winnymi są Władimir Putin oraz zmiany klimatu.

 

No na kogoś zagonić muszą ale nie odpowiada Putin w całości  za brak zboza? Zbiory w Rosji mają być rekordowe i może je sprzedawać a w AU powiedzmy że zmniejsza się o 40 procent. To teraz pytanie gdzie są te zapasy którymi karmi się świat ? Tu bym bardziej doszukiwał się problemu. 

Szwindel z zapasami i cenami na całego, i popatrz ceny nie rosną w skupach a jedynie nawozy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
19 minut temu, galan99 napisał:

Do tej pory było wszystko ukrywane ale prawda zawsze wyjdzie na jaw pszenicy  brakuje z roku na rok , jest mniej zbieranych a teraz wojna wywróciła wszystko .

Wojna wojna, gdyby cena nawozów nie była taka to byś sypał. Dobrze wiedzieli czym grozi embargo na gaz i nawozy a mimo to ich wali czy będziemy mieli co do michy włożyć.

A na coś zawsze trzeba zrzucić winę 🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Południe łódzkiego 

Agrolok 1720 netto

Okoliczne skupy 1550-1600

Jeszcze jutro zadzwonię do młyna i trzeba będzie wypychać 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Cedrob długi już czas 1620-1630 netto trzyma. Bez rewelacji ale stabilnie trzeba przyznać. Kukurydzy sami mówią że od groma wiozą z Ukrainy. Pszenicy niby "narazie" nie. Ale kto ich tam wie. Skoro kuku idzie to czemu nie pszenica ?  Jaką drogą jedzie kuku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289
9 godzin temu, mysza103 napisał:

A jest jakaś masa żeby wysmarować beton , i żeby nie puściło wilgoci , było by dużo wygodniejsze niż rozkładanie plandek lub foli ?

Dysperbit to nie izolacja , izolbet sie klei i smierdzi, jesli chce chemią i dobrze to wyjdzie drogo, jesli sie da to usunąć przyczyne  opaska budynku, rynny... jak sie robi dla rolnikow magazyny na zboze ze sypią, to chudy bet, 2x papa i posadzka bet 15-20cm


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
24 minuty temu, GABBER85 napisał:

Dysperbit to nie izolacja , izolbet sie klei i smierdzi, jesli chce chemią i dobrze to wyjdzie drogo, jesli sie da to usunąć przyczyne  opaska budynku, rynny... jak sie robi dla rolnikow magazyny na zboze ze sypią, to chudy bet, 2x papa i posadzka bet 15-20cm

Akurat mam uszczelnione podłoże dyspebitem od kilku lat i sprawdza się. Pierwsze  to zagruntować gruntem głęboko penetrujący  wałkiem do malowania potem masa kauczukowo-asfaltowa a na koniec rozsypać cienko  piasek , pozamiatać i gotowe. Oczywiście wszystko trzeba zrobić wcześniej, aby wszystko wyschło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
Napisano (edytowany)

Najprościej i najpewniej to folia nowa na nią stara

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
41 minut temu, GABBER85 napisał:

Dysperbit to nie izolacja , izolbet sie klei i smierdzi, jesli chce chemią i dobrze to wyjdzie drogo, jesli sie da to usunąć przyczyne  opaska budynku, rynny... jak sie robi dla rolnikow magazyny na zboze ze sypią, to chudy bet, 2x papa i posadzka bet 15-20cm

Jak się robi pod zboże to ja wiem , bo w garażu mam piasek na piasek folia poroizolacyjna i na to beton i jest bajka , pytam się w kwestii  że zaadaptowałem oborę na magazyn i 2 lata temu brakło mi folii takim paskiem z 30 cm na 200 cm i minimalnie ja chwyciło , teraz już folia była na całości , to było spoko , ale gdyby była możliwość czymś to uszczelnić , tylko czymś sprawdzonym , to było by dużo wygodniej , już nie wspomnę że gdyby przyszło ładować być może kiedyś ładowarką , to z folii nie za bardzo by się brało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
55 minut temu, miwigos napisał:

Najprościej i najpewniej to folia nowa na nią stara

Tak o ile się nie manewruje wywrotką czy ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289

jesli jest zbrojenie fo z folii sitko zostaje.

Dysperbit to jest mazidło wodorozpuszczalne.

skrawek 2m to mozna folie 1,5 pcv dachową na butaprenie dokleić, folia w płynie , ew. pape


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, mano napisał:

Tak o ile się nie manewruje wywrotką czy ciągnikiem.

jest wyjście. Trzeba sypać na posadzkę z przyczepy , a potem żmijką na folię w miejscu docelowym. Pracochłonne ,ale sprawdzone rozwiązanie. 

Wczoraj sprzedana pszenica paszowa ,15,4 wilgotności  po 1540 zł netto NBA.

Edytowano przez rocknrollnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jezyk_nh napisał:

Cedrob długi już czas 1620-1630 netto trzyma. Bez rewelacji ale stabilnie trzeba przyznać. Kukurydzy sami mówią że od groma wiozą z Ukrainy. Pszenicy niby "narazie" nie. Ale kto ich tam wie. Skoro kuku idzie to czemu nie pszenica ?  Jaką drogą jedzie kuku ?

bo kukurydza taniej wychodzi a na Ukrainie jej pod dostatkiem u nas już nie bardzo a i na pasze brakuje u nas kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nieźle się bawią na giełdach , nie dadzą podskoczyć. Każdy "zielony" dzień to większy ruch na skupach , ludzie wożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj