Polecane posty

Damianek20    2040
1 godzinę temu, Leszy napisał:

To już gadali od początku lat 90. Jak do Unii wchodziliśmy również. Chociaż u nas lokalnie nieużytków ubyło i to sporo, praktycznie do zera. Zawsze gdy jakiś kryzys wybucha to ludzie głoszą, że to spisek mający nas zniszczyć. Zaś zawsze jakoś to się rozwiązuje. 

No powiem ci że takiego spisku na taką skalę jeszcze nie było 

1 godzinę temu, rolnik039 napisał:

I tak pewnie będzie przeciez jak pszenica będzie niech te 1000 w żniwa to jest to 4tony pszenicy 1t saletry 

I ponad 4 tony na npk 

A gdzie paliwo i reszta ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

teraz to tylko cztery tony bo gaz zdrożał 200% od 10 czerwca a saletra tylko 600 zł, poza tym gdzieś czytałem żę wgl mają wstrzymać produkcje bo nikt nie będzie kupował po 6k koła.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

dziś błaszczak zatwierdził zakup dodatkowych 115 abramsów, tak się robi biznes z Januszami na wojnie.

Edytowano przez Tigon
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
4 minuty temu, Damianek20 napisał:

Nie wstrzymają bo Ukraińców muszą wspomóc i tam pchają nawóz 

Koncerny amerykańskie na Ukrainie nie ukraińskich rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

akurat to Holendrzy, Niemcy, Belgowie głównie tam dzierżawią i poza tym wcale tak na sankcje nie naciskają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
3 minuty temu, Tigon napisał:

akurat to Holendrzy, Niemcy, Belgowie głównie tam dzierżawią i poza tym wcale tak na sankcje nie naciskają.

Być może ale nasza elita trzyma tylko z Ameryką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Leszy napisał:

To już gadali od początku lat 90. Jak do Unii wchodziliśmy również. Chociaż u nas lokalnie nieużytków ubyło i to sporo, praktycznie do zera. Zawsze gdy jakiś kryzys wybucha to ludzie głoszą, że to spisek mający nas zniszczyć. Zaś zawsze jakoś to się rozwiązuje. 

u mnie tez kilkalat temu sporo odłogów ubyło ale od 2 lat znowu powracają odłogi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
1 godzinę temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Koncerny amerykańskie na Ukrainie nie ukraińskich rolników 

Po części tak tylko że i tak w tych koncernach siedzą banderowcy żeby wszystko łatwili więc tak naprawdę wspomagamy światowe koncerny i ukrainców 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5082
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

No powiem ci że takiego spisku na taką skalę jeszcze nie było 

Co to za spisek jeśli wszyscy o nim wiedzą ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1297
Tigon napisał:

akurat to Holendrzy, Niemcy, Belgowie głównie tam dzierżawią i poza tym wcale tak na sankcje nie naciskają.

a Polacy to nie nawet na yt jeden gościo pracuje u Polskiego małżeństwa 10tys ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie na skupie wielkopolska  PKR pszenica 1300, pszenżyto 1200. 

Też się od spiskowców nasłuchałem że będzie poniżej 1000 bo przecież z Ukrainy za darmo wożą. Jednak tak źle nie jest. Pierwsze pszenicę zaczynają kosić nieśmiało. Ziarno mega drobne. Po niedzieli zaczną pewnie na dobre żniwa. A ja jadę na wakacje zacznę po następnej😁😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Może właśnie dlatego, że się jeszcze nie zaczęły na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
1 godzinę temu, Leszy napisał:

Co to za spisek jeśli wszyscy o nim wiedzą ;) ?

Bo taki jest najlepszy, wszyscy wiedzą i nikt nie robi nic a wszystko było opisane wcześniej w zlepku różnych wypowiedzi książek itp.

Lubelskie , dziś był listonosz i mówi że ludzie w szoku są , każdy szykuje magazyny na rzepak zboże co się da bo boją się że skupy nie będą w ogole brać polskiego ziarna tylko wszystko ukrainskie. Na dodatek cienko zaczyna się każdemu robić widać to po samej intensywności jazdy ciągników z opryskiwaczami po warzywach. W ubiegłym roku 99 proc desykowalo rzepak a teraz połowa tylko. Jednemu typowi to 15 h fasoli przepada już w chwascie a baor 100 h i już się nachapał biorąc pod uwagę ubiegły rok jak jeździł a ten .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
5 godzin temu, QuQurydza napisał:

Z tym Chersoniem to już można dramat kręcić w zależności od żródeł i tak  po kolei, Rosjanie zdobyli i wszystko zniszczyli a część wywieźli,lada dzień Ukraińcy odbiją, przez ostatnie dwa tygodnie Rosjanie na przemian z Ukraińcami palą zboża na pniu w tym obwodzie[były tutaj filmiki o tym] teraz okazuje się że jednak zboże wyrosło i nikt nie spalił, następna będzie relacja jak to podli Rosjanie zebrali to zboże[nielegalnie] i sprzedali normalnie czystej wody propaganda,tylko żal ludzi którzy tam żyją

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Dobra propaganda to pół sukcesu. 

Mi niestety nie żal ich bo Ukraińcy i Ruskie siebie warci i nas nie nawiedza. Martwi mnie to że wschód może mieć problem ze sprzedażą i cena zboża. Jak ruszą na dobre żniwa na UA i PL to ściana wschodnia , Hrubieszów Zamość Chełm , LTM itp leżymy i kwiczymy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

 

Lubelskie , dziś był listonosz i mówi że ludzie w szoku są , każdy szykuje magazyny na rzepak zboże co się da bo boją się że skupy nie będą w ogole brać polskiego ziarna tylko wszystko ukrainskie.

A  u nas  skupy  jeden  po  drugim  oferują  darmowe  przechowanie  do nowego  roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Możliwe, że Państwo kupi ukraińskie i jeszcze zapłaci za jego przechowanie (oczywiście w mediach powiedzą, że skup interwencyjny polskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
26 minut temu, yaroslaw napisał:

A  u nas  skupy  jeden  po  drugim  oferują  darmowe  przechowanie  do nowego  roku 

A jakie województwo ? 

U was cena jest i biorą zboże a u nas ceny nie ma i zboża nie biorą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
3 godziny temu, PawelWlkp napisał:

U mnie na skupie wielkopolska  PKR pszenica 1300, pszenżyto 1200. 

Też się od spiskowców nasłuchałem że będzie poniżej 1000 bo przecież z Ukrainy za darmo wożą. Jednak tak źle nie jest. Pierwsze pszenicę zaczynają kosić nieśmiało. Ziarno mega drobne. Po niedzieli zaczną pewnie na dobre żniwa. A ja jadę na wakacje zacznę po następnej😁😁

No spoko tylko jak Ci nie wyjdą parametry na Podkarpaciu to poza kapką jak nie masz na tira to dostaniesz 1050 na ten moment xD a żniwa jeszcze się nie zaczeły, niektóre skupy dopiero od przyszłego tygodnia się otwierają to może i cenna będzie lepsza,  

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No u was trochę słabo. U mnie taka cena za paszowa z nowych zbiorów dla każdego. Czy ma tone czy więcej. Kasa na koncie na ogół 3 dni. A czy całe żniwa się taka utrzyma to czas pokaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

Zapominacie że ceny winduje także wysoki kurs walut .. ja uważam że rekordów cenowych nie będzie , prędzej około 1100-1200 za pszenicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
3 godziny temu, yaroslaw napisał:

nas  skupy  jeden  po  drugim  oferują  darmowe  przechowanie  do nowego  roku 

U nas czyli gdzie?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7618

U PROBOSZCZA na parafii .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj